Автор Тема: Единственият човек в света, който няма сърце  (Прочетена 14095 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #15 -: Февруари 24, 2012, 15:39:05 pm »
Пълни глупости, от къде такива философи се извадихте?! :negative: :negative:
:negative: Ума на човека се свързва с сърцето на човек. Има стотици случай когато ...

Е, тука вече ме уби! Казваш на другите да не говорят глупости, а ти какво правиш? Сърцето е една помпа нищо повече.
 ???..А кой управлява онова"мазното пихтиестото"..?
При трансплантации,често пъти се наблюдава появата на т.нар."чужд спомен".Феномен,който конвенционалната наука,все още не може да обясни.
п.п.Сърцето е много повече от"една помпа"!
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 15:41:00 pm от konstantin2007 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2012, 17:54:50 pm »
Сърцето е много повече от една помпа и това, което виждаме е само една част от сърцето. Но въпросът е, че физическото увреждане на сърцето и заменянето му с друго сърце или устройство не означава увреждане и на тази невидима част, която е свързана с висшите чувства. Наистина чужди спомени и емоции, настроения и др. подобни могат да се „прехвърлят“ при трансплантиране на органи (не само на сърце), а вероятно и при преливане на кръв. Дали е ДНК, кръвта, психичната енергия на стария „собственик“ с която е пропит органът или нещо друго – въпросът остава открит. Че то дори и да живеят известно време в различна среда, това може да се отрази на характера на някои хора, просто поради енергията на средата в която попадат, а какво остава когато в тялото ти бъде поставен орган, който години и дори десетилетия е запечатвал в себе си определени импулси и желания на собственика си.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #17 -: Февруари 24, 2012, 21:27:25 pm »
Но въпросът е, че физическото увреждане на сърцето и заменянето му с друго сърце или устройство не означава увреждане и на тази невидима част, която е свързана с висшите чувства.
Дали?Защото принципно няма как да не бъдеш"замърсен"с информация от чуждият орган,вкл.и етерното ти тяло.Виж ако говорим,за монадата,там проблем няма.Но за ниво"материя"си мисля,че има.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2012, 22:20:55 pm »
Извинявам се, че се намесвам в този така научен спор, но би ли бил така добър, някой от поддържащите темата да ми посочи  връзка към статия в медицинско списание, където да попълня празнините си от знания и по-точно, да прочета за тези прословути случаи, когато присаден орган (както в примера сърцето) променя психиката на човек. Ако пък има цяла книга, то ще бъде още по-добре.
Може да са на руски, английски и френски, няма проблеми за мен, ще ги разбера.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2012, 22:45:52 pm »
 :hi:

Не знам кои е шефа сърцето или мозъкът ,но според мен отговора е в тежката патологията,каквото и да значи това. Примерно при една мозъчна смърт сърцето работи,и до колкото знам не малко време(има случаи над 72 часа), а при една примерно сърдечна  смърт ……няма смисъл ,не че в другия случаи не е същото,но примерно това може да бъде доказателство за посоката на енергийния поток,а енергийния поток може да се окаже едно от най- важните неща..Ако разгледаме човека като  енергийна система   то всеки орган се явява нещо като датчик за анализ на реалността,които евентуално синтезира информационен поток,които мозъкът чете. Мозъкът е нищо без информация….. реакцията според мен е едновременна,първото нещо което се променя е наблюдаваната реалност извън системата на човека.примерно….…
  :hi:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #20 -: Април 04, 2012, 10:19:57 am »
Аз пък много обичам пилешки сърчица. И телешки език и шкембе. А агнешки мозък... и очите на агънцето ме научиха да ям.
Мисля, че НЕ присаденият орган влияе на психиката, а Психиката се повлиява от присаждането на органа.
Научавам, че ще ми присадят сърце на балерина и на 58 години започвам да танцувам балет и да играя Жулиета в постановки. Може и мотор да си купя, ако логично сърцето ми от моторист, дори същото сърце, скоро и след моята смърт на мотористка, могат да го присадят още веднъж. Дали, може едно сърце да се присажда няколко пъти?
Сърцето от друга страна е Първият орган, който се формира в плода/ембрион, а мозъкът май е последният. Функцията на сърцето е да е орган-помпа, защото  ще е много кофти за кокошките, ако се влюбват в единствения петел ...
Рядко има рак на сърцето, защото е мускул. Може би се прави разлика между мускул и клетки-тумори.
Много готина помпа, а Айрън мен е готин супергерой, изигран от Робърт Дауни -джуниър :)
« Последна редакция: Април 04, 2012, 10:21:53 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Единственият човек в света, който няма сърце
« Отговор #21 -: Април 04, 2012, 15:25:34 pm »
Цитат на: Monolith link=topic=20522.msg2
Всяка монета си има две страни. Може би, ако продължават нещата така, ще се случи ето това:

http://www.imdb.com/title/tt1053424/

http://www.youtube.com/watch?v=P0LkMrPMMhw

  > :(    :nea:  > :(

Не много скоро ми попадна статия която беше в точно тази насока,а и си спомням филма Робокоп,че явно това се очаква в бъдеще да се случи с човека.Не мисля да се занимавам да я търся сега,но явно в някои от филмите сюжета и сценария по тези въпроси не е случаен.Интересно ми е било и сега пак,как и от къде им идват тези неща които са уж фантастика,а явно за други някъде извън нашата планета това е реалност.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27