Автор Тема: Подобрена подредба на химичните елементи в таблицата и защо въглеродният окис е  (Прочетена 24292 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
bogoizbrania какво имаш предвид като казваш "фокус-мокус трик" аз съ държал в ръцете си мостри от чистите проби на всички елементи в периодичната система ,включително и на рений и трябва да ти кажа че са си съвсем истински . :hi:

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
РЕНИЙ  (лат.Rhenium)-химичен елемент от 7Б г. . . . .Те се използуват в атомната, авиационната и космическата техника.Елемент №75 е незаменим в приборостроенето,електрониката и електротехническата промишленост.Той се употребява също като катализатор в нефтохимическата промишленост.
Би ли показал предмет изработен от такова чудо, защото това цитираното е свободно съчинение. Даже не са се постарали да поставят някакво свойство различно от молибдена, който всъщност е волфрам с примеси. Написаното се отнас 1 към 1 за молибдена или волфрама и сплавите им, но тестове не се разрешават, защо реният е по-скъп и от урана. И то не защото е употребяван за нещо, а защото е измислен от чиновници.
Soli Deo Gloria!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Не се използва в чист вид за изработка на детайли защото е много скъп и дефицитен ,все едно да си правиш леката кола от чисто злато,използва се в сплави за подобряване на свойствата им ,можеш да го видиш в почти чист вид в катализаторите на колите под формата на много финна мрежичка.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
почти никой метал не се използва в чист вид за изработка на детайли винаги са сплави

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Получаването на спалви става след пречистване. Избягваш въпроса за липса на предмети от този материал и специфични свойства, което означава че нямаш никакви доказателства за твърденията разпространявани от търговците на продуктите и феновете на погрешнния дизайн на таблицата.
Ето линк с описание, в което се вижда, че Рения се добива от молибденова руди заедно с Волфрама и Молибдена, което е едно и също, своиствата им са абсолютно идентични с разлики само в детайли, които се обясняват подаи примеси и сплави.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9
Soli Deo Gloria!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Уффф , bojinkata е прав ти си само загиба на време

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Аз не разбирам наистина защо изобщо се намират хора които да се занимават с такива като богоизбрания? То след няколко приказки се разбира, че си имаме работа с богонаказан, също така не проумявам как може уж голям и знаещ човек да задава въпроси като 4 годишен когато отговорите на тези въпроси се знаят от почти всички над 13 години и се достига до тях само с елементарна логика?! Когато чета тези странни теми на богоизбрания имам чувството, че си имам работа с невменяем и ... задавам въпрос към администраторите:

Когато очевидно някой не е с всичкия си и пуска теми с небивалици и коментари с умопомрачителни бръщолевения, защо го оставяте да всява смут във форума? Очевидно е, че човекът е отвъд третата възраст и е в процес на вдетиняване и нещата ще стават все по-детински, все по-глупави и все по-умопомрачителни... обратния процес не съм наблюдавал...

А и няма да се учудя, ако Миротвореца мине и забърше коментара ми най-безцеремонно... затова и вече не пиша, защо да си губя времето да правя коментар пишейки по два часа та после някой да ми го затрие... Ако искам такова отношение мога да ида в някоя детска градина, а не във форум където уж са се събрали пораснали хора, ако и да са със странни наклоности. Хайде холан, големи хора сме и трябва да разбираме от критика и даже и да е по-остра не би трябвало да се правим на обидени или дискриминирани та всеки коментар с по-остра дума да бъде затриван.
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 22:16:36 pm от forcomnet »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27