Автор Тема: Херметична философия  (Прочетена 5472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Херметична философия
« -: Април 02, 2012, 16:46:35 pm »
   Здравейте,
Тези дни се зачетох в Кибалион от тримата посветени. Там са закодирани законите на устройството на света, как е възникал, как боговете са слизали на Земята, кой е Хермест Трисмегист и т.н. В книгата са разгледани много добре седемте принципа.върху които се основава цялата херметична философия.  :) В долния цитат пише че нашите възможности са безкрайни във времето, с други думи явно посветените искат да кажат че е възможно да се пътува във времето, обаче никъде не пише как става това. Още като го видях това изречение и се замислих че е възможно да поправя грешките си по някакъв начин. :-X :-X Ето например бях чел че Никола Тесла е успял с телепортация на кораб във време пространството, но никъде не пише как става за един човек.Навсякъде срещам всякакви идей за машини на времето, но не пише как става.
 
 


Цитат

Не правете грешката да предполагате, че малкият свят, който наблюдавате около себе си, Земята - просто малка прашинка в Света, е самият Свят. Съществуват милиони и милиони подобни Светове в Безкрайния ум на ЦЯЛОТО. И дори в нашата малка Слънчева  система съществуват райони и нива на живот, далеч по-висши от нашия, както и същества, в сравнение с които ние, прикованите към Земята смъртни, сме като слизестите форми на живот, обитаващи дъното на   океана, в сравнение с човека. Има същества със способности и сили много по-висши от тези, които човек някога е получавал от боговете. И въпреки това  тези същества някога са били като вас и дори по-нисши от вас, а вие можете да бъдете като тях и дори по-висши от тях след време, защото такава е Съдбата на Човека, както е съобщена от Просветлените.   И Смъртта не е истинска, дори в Относителен смисъл - тя е само едно Раждане за нов живот - и Вие ще продължавате и продължавате към по-висши и още по-висши нива в продължение на безброй еони от   време. Светът е вашият дом и вие ще изследвате и най-отдалечените му кътчета преди края на Времето. Вие живеете в Безкрайния ум на ЦЯЛОТО и вашите способности и възможности са безкрайни както във времето, така и в пространството. И в края на Великия  цикъл на еоните, когато ЦЯЛОТО ще изтегли обратно в себе си всички свои творения, вие ще отидете с радост, защото тогава ще сте в състояние да познавате Цялата истина на това, да бъдеш Едно с ЦЯЛОТО. Такова е посланието на Просветлените - онези, които са много по-напред от нас по Пътя.
           
 
« Последна редакция: Април 02, 2012, 16:49:27 pm от cyber »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Херметична философия
« Отговор #1 -: Април 02, 2012, 17:17:10 pm »
Темата ще бъде интересна.Но нямаше ли вече подобна?
За Хермес Трисмегест все си мисля,че е завещал философията си на нашите предци..Народа от Кхем..ХЕМ"..после Хемус..
Мдаам..ще си припомня това  онова и ще пиша.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re: Херметична философия
« Отговор #2 -: Април 02, 2012, 17:23:35 pm »
Нз, ама много ме интересува това за възможностите във времето. Дори и моя идол Зеланд допуска че е възможно да се пътува назад.Точно сега не мога да го обесня, но всичко си е 1 към 1.  ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Херметична философия
« Отговор #3 -: Април 02, 2012, 17:29:29 pm »
Принципно и аз мисля,че е възможно..Говориш за пътуване с физическото тяло нали?Но..доколко е"здравословно"(т.е.мисля,че е нужна огромна енергия)и какви биха били евентуалните последици за организма?

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re: Херметична философия
« Отговор #4 -: Април 02, 2012, 17:52:50 pm »
Чак пък огромна енергия. Нужна е енергия колкото да хвърлиш едно малко камъче на 10 метра по пътя.
Направих ужасни грешки в живота си и искам да се върна да поправя всичко. Просто не ми се живее повече., вчера дори мислех за самоубийство.
Готов съм на всичко, ама на абсолютно всичко, дори и да отида в Египет и да разкопавам пясъка в търсене на техниката за връщане назад във времето.

ПС. В книгата Апокрифен транссърфинг също се спомева за нещо подобно. Някакъв човек е преминал по мост и е изчезнал за няколко денонощия в наше време, а сетне се е върнал в същата точка, без да разбира какво и как е станало. Това е преместване във времето. После пише че е трудно да се обясни как става това в нашата реалност, а може би пък военните пазят техниката. :( :(
« Последна редакция: Април 02, 2012, 18:16:36 pm от cyber »

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re: Херметична философия
« Отговор #5 -: Април 02, 2012, 18:21:44 pm »
Ми нз, ама може и повече все пак при експеримента Филаделфия са използвали бая много. :hi: :hi:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Херметична философия
« Отговор #6 -: Април 02, 2012, 18:33:21 pm »
Ми нз, ама може и повече все пак при експеримента Филаделфия са използвали бая много. :hi: :hi:

При експериментът "Филаделфия" преместването/движението, е било обвързано (и) с пространството. Там как ще си "отвориш" е интересно :)

N.B. но заглавието на темата е трепач! много ме развесели :)
« Последна редакция: Април 02, 2012, 18:34:46 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re: Херметична философия
« Отговор #7 -: Април 02, 2012, 23:39:56 pm »
Теорията за относителността на лудия Айнщайн доказа, че  времето е относително и то тече по различен начин за всеки и в зависимост от това, което преживява. През 40-те години на миналия век Никола Тесла с помощта на силни електромагнитни полета демонстрира такива манипулации с времето и пространството, че цял кораб от военноморските сили на САЩ изчезва във времева дупка. Оцелелите от онези, които участвали в този експеримент, по непонятен начин се материализират на друго място и в друго време, изпитвайки силно психическо сътресение.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Херметична философия
« Отговор #8 -: Април 03, 2012, 00:51:51 am »
Темата ще бъде интересна.
Би могла да е интересна, ако не беше поредната фикс-идея на cyber - да се върне във времето, че да си оправи грешките.  cyber, остави го вече тоя Зеланд, че хептен ти е взел акъла . Не ти трябва да се връщаш във времето, а напротив-да продължиш напред.
Заключвам темата, а който иска да чете и пише за херметизма -http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=7447.msg133519#msg133519
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27