Автор Тема: Протест срещу приемането на ACTA в България!!!  (Прочетена 28117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bulgarii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
На 11 Февруари (Събота) от 11:00 часа в София с начална точка Пилоните до НДК,
ществието ще минава през бул. Витоша - бул. Тодор Александров - пл. Независимост - бул. Цар Освободител - крайна точка пл. Народно събрание.
ACTA (Anti Counterfeit Trade Agreement) е международен договор, подписан от 22 страни, сред които и България. Официално, целта му е да се бори срещу неправомерната употреба на защитени продукти в интернет, но реално ще доведе до цензура в последната истински свободна среда!
Протестът е част от световния ден за протест срещу АСТА! Ще има протести в повечето европейски държави!
Болката, която чувстваш денс, ще бъде силата която ще почувстваш утре !

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2012, 12:05:43 pm »
Абсолютно съгласен съм с протеста!!! :hi: Никой няма право да ограничава човешката свобода да получава и споделя информация! :--- :--- :--- Бих се включил в протеста в София, но живея в Бургас и няма да имам тази възможност. ???
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2012, 12:10:25 pm »
Мисля, че почти във всички градове ще има протест.
http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/events/374427159240206/ това е за Варна, но не можах да открия за другите :(

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2012, 12:37:20 pm »
Ето ви и линк към международна подписка:
http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен xplode

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
    • My Blog
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2012, 13:00:35 pm »
Абсолютно съгласен съм с протеста!!! :hi: Никой няма право да ограничава човешката свобода да получава и споделя информация! :--- :--- :--- Бих се включил в протеста в София, но живея в Бургас и няма да имам тази възможност. ???

Ето информация и за протеста в Бургас

Неактивен Bulgarii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2012, 13:06:30 pm »
Да, в почти всеки град ще има !
Болката, която чувстваш денс, ще бъде силата която ще почувстваш утре !

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2012, 13:19:38 pm »
Не съм си влизал във Фейсбука!!!  ;D ??? Не съм знаел.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2012, 21:55:47 pm »
Няма да се отчайваме. Има и минимална надежда да се измъкнем от АСТА, но все пак надежда.

Български евродепутати от БСП и от десницата също се обявиха срещу АСТА



Евродепутатът от БСП Ивайло Калфин, докладчик по въпросите на сигурността в интернет, както и представители на българската десница в Европарламента - Надежда Нейнски и Светослав Малинов, се обявиха срещу международното търговско споразумение АСТА, което разширява дефиницията за пиратство.

Подписаното от България търговско споразумение за борба с фалшифицирането не може да бъде променяно и то ще задължи страната ни да запише в законите си предвидените в този документ стандарти, заяви евродепутатът Ивайло Калфин пред dariknews.bg.

Той оспори думите на министър Трайчо Трайков, че подписът на България под споразумението е под условие и когато българският парламент го ратифицира, можел да изрази резервите на страната ни към този документ.

"Ние не можем вече да внесем промени, те се внасят преди споразумението да бъде подписано. Текстът вече е договорен", заяви Калфин. Той напомни, че ако Народното събрание ратифицира документа, ще се наложат промени в законите на страната.

Въпреки, че Европейската комисия подкрепя АСТА, Ивайло Калфин прогнозира съпротива в Европейския парламент срещу документа. Обсъждането ще е през юни. "Мисля, че датата беше 12 юни и очаквам много остър отпор срещу АСТА", коментира Калфин.

"Трябва много ясно да се види, че този начин – с полицейщина в интернет, няма да реши въпроса. Ще се ограничи изключително много използването на интернет, ще се налагат филтри, ще има цензура и най-лошото е шпиониране от страна на интернет доставчици", аргументира се евродепутатът.

"Силно се надявам и ще работя за това тази ратификация да не мине. Но даже и да се ратифицира в ЕП, е казано много ясно, че това не става автоматично част от европейското право. Най-важната в случая е ратификацията в националните парламенти", обясни българският евродепутат.
Двамата представители на българската десница в Европарламента - Надежда Нейнски и Светослав Малинов, също се обявиха против споразумението.

Според тях споразумението съдържа твърде обтекаеми формулировки, които дават възможност да бъде прилагано в много по-широк обхват, отколкото се дискутира в момента. "ACTA създава предпоставки да се опасяваме за нарушаване на гражданските права, за свободата на словото, за свободния обмен на информация, за масово наблюдение и налагане на цензура, за контролиране на интернет-потреблението, за злоупотреба с данни, дори за въвличането на интернет-доставчиците в несвойствени за тях действия като превръщането им в частни полицаи и съдии", допълват те в декларация.
 
ACTA не бива да допуска ни най-малка възможност да се превърне в оправдание за поредната форма на полицейщина у нас- онлайн-полицейщината.

"Липсата на прозрачност относно мотивите, с които страната ни се присъедини към АСТА, буди истинско недоумение", отбелязват двамата и заявяват, че това е недопустимо. Призовават ГЕРБ да преосмислят позицията си чрез оттегляне подписа на правителството или чрез отхвърляне на ратифицирането в Народното събрание.

ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен darkmatter

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2012, 22:26:03 pm »
Шест града и интернет доставчиците се вдигат срещу ACTA

Град    Сборна начална точка
София    Пилоните до НДК
Пловдив    Пл. „Съединение“
Варна    Козирката
Бургас    Пл. „Тройката“
Кърджали    Магазин „Девети септември“ в центъра
Хасково    Сградата на Общината


http://offnews.offroad-bulgaria.com/index.php/16401/shest-grada-i-internet-dostavchitsite-se-vdigat-sreshtu-acta

Аз смятам да ходя с мой приятели в Пловдив.Трябва да дигнем шум.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2012, 22:28:44 pm »
Ето целия репортаж излъчен по БТВ, за повече подробности!

http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/2027014060-ASTA__zastrashena_li_e_svobodata_v_internet.html

При всичкото това се оказва, че според законите на страната ни така или иначе авторското право е защитено от интернет плагиатство и т.н. :--- :--- :--- Всъщност - страната ни била "отличник" откъм запазване авторксото право и ограничаване пиратското разпространение на каквито и да било материали в интернет!!! ??? Ами, кажете ми тогава, какъв е смисълът от АСТА и за какво, аджеба, депутатите си бият главите в парламента??? ??? ??? ??? Изпадам в потрес от нашата отлична страна, с нейните "декоративни подписи", както каза един политик (не си спомням кой).
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2012, 22:53:40 pm »
Ето целия репортаж излъчен по БТВ, за повече подробности!

http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/2027014060-ASTA__zastrashena_li_e_svobodata_v_internet.html

При всичкото това се оказва, че според законите на страната ни така или иначе авторското право е защитено от интернет плагиатство и т.н. :--- :--- :--- Всъщност - страната ни била "отличник" откъм запазване авторксото право и ограничаване пиратското разпространение на каквито и да било материали в интернет!!! ??? Ами, кажете ми тогава, какъв е смисълът от АСТА и за какво, аджеба, депутатите си бият главите в парламента??? ??? ??? ??? Изпадам в потрес от нашата отлична страна, с нейните "декоративни подписи", както каза един политик (не си спомням кой).
Това е една опасна пародия, тъй като самият акт на наказание не би могъл да носи дивиденти на тези, които държат авторските права а пък те от своя страна са заинтересовани от и нелегалното им разпространиение, защото това е тяхната пропаганда. И това е още един начин да се справят с неудобни и да се налага "правилна" цензура.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2012, 22:54:42 pm »
"Но даже и да се ратифицира в ЕП, е казано много ясно, че това не става автоматично част от европейското право. Най-важната в случая е ратификацията в националните парламенти."

Така е! А нашите парламентьори все още са раздвоени. Тоест, има шанс. :flag_of_truce:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2012, 21:41:31 pm »
Само протести му е майката. При поляците имаше ефект.

Полша замрази ратификацията на АСТА след масови протести

ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Протест срещу приемането на ACTA в България!!!
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2012, 21:50:20 pm »
Явно поляците са много по-организирани от нас! :unknown: Ние сме неорганизирана тълпа, при това те са повече от нас (за поляците говоря). Нямаше масови протести тука, даже аз разбрах много късно за тях!
И все пак дори и при нас АСТА не се прие с всичките и членове, алинеи и други подобни. Имало "условия" - така поне казаха! :flag_of_truce:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27