Автор Тема: Унижихме Бразилия!  (Прочетена 13689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Унижихме Бразилия!
« Отговор #30 -: Август 26, 2006, 17:07:37 pm »
Няма пси-оръжие бе, каза КАТО.

Мисля че Миро може да е прав. Излезнахме скапани на терена. Сякаш всичко се знаеше предварително.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Унижихме Бразилия!
« Отговор #31 -: Август 26, 2006, 18:37:59 pm »
Сещам се и за още нещо-залаганията.
Още при първия ни мач срещу Бразилия-кой ли ще заложи, че ние ще бием?
А днес-кой ли ще заложи, че ще паднем?
И в двата случая става дума за този, който поръчва музиката. Ха да му е честито!  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Унижихме Бразилия!
« Отговор #32 -: Август 28, 2006, 01:56:37 am »
Сега гледах повторението на финала на Франция и Бразилия. Още един път, какъвто и спорт да играеш всичко идва от главата. Не си ли настроен правилно, половината мач ти е загубен. Бразилиците напълно си заслужиха титлата. да обърнеш мача след 2:0 гейма и да спечелиш, това се нарича психика! А, не като нашите днес, които излизат така, все едно са ги джобили пред залата. И тоя треньор, тотално отписа мача в последния гейм. Какви бяха тея смени да ми пуска резерви да се разиграват? Както и да го погледнеш мача е битка.Каквито и глупости да ми разправят за феърплей, това е битка! Затова трябва да излизат с такава нагласа. И в истинска война и на игрището всичко идва от главата и сърцето. Нямаша ли правилната психическа нагласа и хъс, значи нищо нямаш. В последните два мача нашите демонстрираха точно това. Треньора, ако продължава да не обръща внимание на този проблем и да се предава по средата на мача, скоро няма да го бъде.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Унижихме Бразилия!
« Отговор #33 -: Ноември 28, 2006, 20:32:52 pm »
Не мога да се сдържа по-вече и ще кажа-българският национален отбор по волейбол е вече сред първите четири в световния елит. Нека да отдадем заслуженото уважение на момчетата! Заслужават си го  :)

Цитат
Топспорт.бг
„Нямам коментар! Утре ни предстои друг мач...", след което сълзи в очите на един улегнал човек, дошли в резултат на по детски отприщените емоции - сълзите на един голям мъж и спортист, на когото не бе писано да изпита подобна радост като състезател.

Така влезе България в полуфиналите на 16-то Световно първенство по волейбол. Това бе почеркът, с който нашите момчета записаха имената си на златните страници в спортната ни история, редом до тези на героите от София'70 и Париж' 86.

Но как се стигна до тук? Какво накара волейболния свят да се съобразява и да трепери пред България 20 години след бронзовото отличие на Мондиала във френската столица? Сухата статистика ще отговори, че причината са осемте поредни триумфа в страната на изгряващото слънце. Седем от тях бяха напълно категорични и безспорни.

Но истинската причина, която прави нощите на милионите българи пред екраните безсънни, е Тимът. Неслучайно емоциите, породили се в сърцата на обичащите най-успешния ни колективен спорт, са дело на 12-те момчета и на треньора Мартин Стоев. От дълго време насам, трикольорите ни не бяха показвали, че играят не само заради трибагреника на гърдите си, а и заради самата игра - заради общата идея и неистовото желание за победа.

Техническите достойнства на този състав са неоспорими - „лъвовете" притежават един от най-качествените отбори на първенството. Но България винаги е имала силни единици - невероятни играчи, на които винаги е липсвало малко. И това малко е колективизмът, умението и желанието да вдигнеш глава и да изцедиш и последната си капка пот заради не просто твоите съиграчи, а заради твоите приятели на игрището.

И срещу "петлите" се видя, че въпреки многото опасения за липсата на стойностни заместници на най-опитните ни единици, такива все пак има. Видя се, че „стихийните" балкански субекти не са дошли на големия форум със седем много силни волейболисти, а с 12 великолепни, сплотени изпълнители, подчинени на единствената цел - победата.

И точно когато в играта на тима ни нищо не се получаваше, когато момчетата от страната на виното бяха почти безгрешни и отново изглеждаше, че съдбата ни обръща гръб, един такъв „жокер" извади от ръкава си Стоев.

Едно 23-годишно момче дръзна със своята „гола и нахална" младост да „качи на самолета" за Париж високомерните французи. На пръв поглед непознатият за световния волейбол Боян Йорданов окрили всичките си съотборници и още веднъж показа на французите, че май наистина „Господ е българин".

А утрешния мач? В този момент той просто няма значение!
« Последна редакция: Ноември 28, 2006, 20:38:36 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Унижихме Бразилия!
« Отговор #34 -: Ноември 30, 2006, 00:39:25 am »
Гледах им мачовете, този с Франция беше шедьовър и просто ги смазахме с уникална проява на воля и дух. Накрая треньора като прегърна журналиста и като заплака беше много трогателен момент, аз дивеех като луд посред нощите от радост :) Надявам се поляците да не ни се опрат и да вземем титлата срещу Бразилия или Сърбия.


П.П. Днес един заблуден тип, ми се обясняваше как сме щели да отпаднем и щял да заложи на поляците. Караше ме да се хващаме на бас за бутилка водка (какво щях да я правя тази водка?). Аз му разправям, че с резервите бяхме равностойни на бразилците и пак не си давахме много зор. Но както се казва всичко с времето си, има още един мач до финала, да чукнем на дърво да не ги уручасаме като предния път.

                                          БЪЛГАРИЯ СВЕТОВЕН ШАМПИОН!!!
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Унижихме Бразилия!
« Отговор #35 -: Декември 05, 2006, 09:45:52 am »
Ей, никой не иска да каже и едно "БРАВО" на нашите волейболисти за третото място на световното първенство...Аз пък максимално се изкефих, когато бихме сърбите  :P  Така де, всеки да си знае мястото в този живот  ;)
Цитат
Браво! България е на 3-о място в света
03 дек. 2006 09:33

България завърши по подобаващ начин участието на световното първенство по волейбол. След разочароващата загуба от Полша в полуфиналите, нашите успяха да се вдигнат и спечелиха битката за 3-ото място срещу Сърбия и Черна Гора с 3:1 гейма. Браво, момчета! Ние се гордеем с вас!

Това бе достоен завършек на едно голямо първенство, което изигра тимът на Мартин Стоев. Съвсем малко не му достигна да постигне нещо още по-голямо, но така или иначе те направиха нещо, което дълго ще се помни. Преди 4 години бяхме 13-и, така че подобрението е невероятно.

“Мисля, че заслужавахме дори по-добро класиране. Много съм щастлив, че след като паднахме от Полша успяхме да се вдигнем и като истински мъже да спечелим. Най-хубавото е да завършиш едно първенство с победа” заяви капитанът Пламен Константинов.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Унижихме Бразилия!
« Отговор #36 -: Декември 05, 2006, 14:29:33 pm »
Да, браво на момчетата, дано волейбола се развива все повече и измести малко по малко глупавия футбол :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Унижихме Бразилия!
« Отговор #37 -: Декември 12, 2006, 01:07:49 am »
Това последното ще се направя, че не съм го чул. Глупав!? Олелеее... ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27