Автор Тема: Esoteric Agenda I & II  (Прочетена 20372 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #30 -: Юни 25, 2010, 14:20:00 pm »
Kymatica ми хареса, особено първите 10-15 мин, съвпадат доста с моите разбирания.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #31 -: Юни 26, 2010, 14:28:25 pm »
Kymatica,хареса ми.В началото особено това,което казваха.За конспирациите и прочие... :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #32 -: Юли 04, 2010, 14:16:08 pm »
Филма си е филм...

Проблема е че повечето твърдоглави хора които си мислят че знаят всичко посмъртно няма да го гледат. Като ги наблюдавам все едно има някаква висша сила която ги отблъсква от подобни размисли.

Явно е че в този живот не им е за цел да си дадат обща сметка.

Иначе има около 5 мин полезна информация в чиста форма.
Пооправих му субтитрите още от рано, ако сваляте превода от sub.sab значи всичко ще ви е преведено читаво.

В действителност обаче дори простаците си ги мислят тези неща странично. Въпроса е че "съзнателно" отбягват изправяне пред истината, защото ако го направят вече сами ще се задължат да боравят със ситуацията и ще трябва да поемат и своята част от вината.
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 14:19:18 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #33 -: Юли 04, 2010, 14:24:30 pm »
Филма си е филм...

Проблема е че повечето твърдоглави хора които си мислят че знаят всичко посмъртно няма да го гледат. Като ги наблюдавам все едно има някаква висша сила която ги отблъсква от подобни размисли.

Явно е че в този живот не им е за цел да си дадат обща сметка.

Иначе има около 5 мин полезна информация в чиста форма.
Пооправих му субтитрите още от рано, ако сваляте превода от sub.sab значи всичко ще ви е преведено читаво.

В действителност обаче дори простаците си ги мислят тези неща странично. Въпроса е че "съзнателно" отбягват изправяне пред истината, защото ако го направят вече сами ще се задължат да боравят със ситуацията и ще трябва да поемат и своята част от вината.
Каква вина?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #34 -: Юли 06, 2010, 10:28:26 am »
Всеки член на обществото носи частична отговорност за неговото състояние.
Всичките тия абсурди върху които се движи цивилизацията са там благодарение на общото ни съзнание.

П.П.

Субтитрите не от съб саб а от съб анакс...
« Последна редакция: Юли 06, 2010, 10:29:41 am от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #35 -: Юли 06, 2010, 16:26:22 pm »
Всеки член на обществото носи частична отговорност за неговото състояние.
Всичките тия абсурди върху които се движи цивилизацията са там благодарение на общото ни съзнание.

П.П.

Субтитрите не от съб саб а от съб анакс...
Polymorpher,човек има ли чувство за вина-много лесно тръгва по пътя към саморазрушението-алкохол,наркотици и прочие.Да,всеки носи ОТГОВОРНОСТ за състоянието на света такъв,какъвто е.Но да се чувства някой виновен,затова,че е незнаел как действа на околната среда,при положение,че някои умишлено искат хората да се чувстват "жертви",и всякаш нищо не зависи от тях-меко казано е странно.Миналото си е миналото,важното е от ДНЕС,от СЕГА какво прави човек. А насади ли се чувство на вина в масите-изходът рядко е благоприятен.Чувството на вина кара човек да живее преди,а сега-то някак изчезва и губи смисъл,очертания.Да,може човек да изкупи/поправи това,което е сторил,но нужно ли е да се самобичува непрекъснато?!Еми,че то,това си е пак от онези "програмки" за липса,за недостатъчност,за това колко сме недобри,които май само доскапват положението и накрая човек решава,че нищо не зависи пряко от него/нея самия/та,тъй че защо да се натоварва излишно с разни му ти там фантасмагории,и тем подобни.А и какво значи обществото-това,което е изградено на фалш,лицемерие,и невероятно много преструвки ли,хах?!Абсурдът какво е?!Защо понякога абсурдното е най-нормалното,но ние сме научени да мислим,че някои неща са абсурдни/невъзможни/невероятни/несъществуващи/плод на някое развинтено въображение?!А човекът е невероятно същество.  :greeting:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #36 -: Юли 07, 2010, 12:06:50 pm »
Blue|_Star

Ами аз основно съм съгласен но пък същноста не мисля че е там.

Всеки които е посветил внимание на въпроса разбира че никой друг освен той/тя/то сам отговаря за състоянието си.

Също така хора като теб и мен трябва да приемат факта без да запецват на него често - че има хора които са дошли само да стадат на тази земя и няма сила която да отмени правото им на избор.

По същия начин по който от политиката е прогонен рационалния дебат може да си призовеш щастието и без да си търсиш причина за която да се хващаш. Аз си имам партньорка и с нея си тренирам емоционалното състояние. Нямало било промиване на мозъка. Когато си следя мислите съзнателно ясно различавам как някакви външни импулси направо ми връхлитат в ума. Почваш да създаваш конфликт и ако ти е включено съзнанието веднага го улавяш. Задаваш си върпоса защо емоциите ми избухват за такава простотия? Я ресто на поръчката... И така още преди да премигнеш с очи си възтановил спокойствието си. -Някакъв фактор те провокира и ако не внимаваш лапаш въдицата. По същия начин можеш ДИРЕКТНО да си избираш настроенията. На моменти е по лесно да РАЗРЕШИШ(не да избегнеш) разумно скандал от колкото да щракнеш с пръсти... Въпроса е че човек трябва да си прежали безценния задник и да вземе да пробва поне веднъж да прави такива неща със съзнанието си и мислите си. А не само да го кара на "нормалния"-автопилот подарък от телевизионерите и техните приятелчета. А тези съсипващи ни емоции и мисли са си наши. Този живот според мен ни е тренировъчен полигон да се научим да боравим с тях. Ако жертвите бяха толкова загрижени за състоянието си щяха да съберат 2+2 и да разберат че самоизяждането не води към онези неща за които говорят пред "приятелите" си че УЖ искат. И това не е снизходително защото аз съм бил та и все още съм до някъде в такова положение. - НЕВОЛЬОКЪДЕСИМАМАЙКАТИСТАРА?!?... Едни си я чакат до гроб. Такива като мен си я чакат пак, но решават че е по оптимално ако извършват действия парапелно с чакането. Трети пък и теглят една майна и въобще не се занимават с нея и живота им върви по техен вкус.

Света е цветен.

Пробвай да помогнеш на някой който не иска сам да си помогне и ще видиш че въпреки най-добрите желания и действия нещата ще се влошат.
Не е такава механиката с която сме съгласили да се съобразяваме изначално...

Винаги се намира някой да се изцепи че това го разбирали само "ЕНТЕЛЕГЕНТНЕТЕ ОРА"

Питай сто човека и виж колко от тях въобще знаят какво е интелигентност и какво е мъдрост. Интелигентност е колкото те бива в скороста и качеството на обработка на информация с която боравиш. Мъдроста от своя страна поставя добития опит от живота в перспектива която балансира всичките ти преживявания и ти дава лекота в боравене с житейските му работи.

Дори да можеш в ума си да констрuираш космическа база за 10 минути в пълен детайл и с лекота да го излееш на скица в физическия свят - живота пак ще ти е крив ако не си се спрял да поразгледаш неща които са под носа на човечеството от незапомнени времена.

А по мое мнение почти всички хора на тази земя са получили пакета с инструменти необходим им за развитие още по рождение.

Гледам да разполагам със собствена представата за основите на живота която да се доближава до действителнота разбира се но все пак да е моя конструкция.

Накрая хора като теб(---както ти изглеждаш в мойте представи, да не вземеш се хванеш и за това), научават че тази думичка за която се захвана да дадеш отговор е едно от множеството неща които отвличат вниманието ти от по съществени за теб неща. След това евентуално се присъединяваш към хора като мен които знаят това но са още като дете олигофренче в супер маркет - и схващаш че знанието не е достатъчно и се изисква приложение за да има смисъл, а когато това нещо не е тренирано е трудно ...

Най-накрая трябва да свикнем с идеята че поне в този човешки живот винаги ще има по-напреднали хора от нас както и такива които са по назад с материала. Това което мен ме радва е че можеш да научиш от всеки по нещо...

Разбирането идва с желанието.
Не искаш ли - НЯМА да знаеш.
Да естествено това както и всичко останало не е абсолютно приложимо изказване, ако си човешко тяло с увреден мозък които не може дори да осъзнае себе си няма да разполагаш с потенциала на хора способни да мислят, но това е за подразбиране.

Но да спирам че след като веднъж съм консумирал идеята че всичко е свързано мисълта ми се плъзга толкова лесно че мога да си разсъждавам до безкрай..
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #37 -: Юли 07, 2010, 23:09:05 pm »
Polymorpher,и защо да се опитвам да помагам на някой,който отказва помощ?!Викаш да му наруша правото на избор,а?!Е,че аз нямам това право,бре.  ;D
За страданието-всеки идва,поради някаква причина тук,на земята.За едни страдание е да не могат да си купят последен модел вертолет,а за други е страдание е това,че няма какво да ядат.Но страданието е породено от нашите желания,надявам се си съгласен с това. :) Съгласна съм с повечето неща написани от теб.За искането-еми аз може да искам едно нещо,но да имам нужда от друго за развитието ми.Кое ли ще ми се даде според теб?!  :blum2: За инструментите-тук съм напълно съгласна.Но съгласи се,че като си малко дете е доста трудно да се абстрахираш от заобикалящата те среда/хора и да си "спомниш" истинските неща,тъй де.За думичката,за която се хванах-еми,че тя е свързана с всичко,което си описал,включително и прежалването на собствения з*дник на всеки човек.Но видиш ли,когато се чувстваш виновен или безотговорен-по-лесно е да жертваш нечий други з*дници,а да искаш ти да извличаш максимум дивиденти от това.Е,няма как да стане.Просто няма!А за присъединяването в супера към детето-олигофренче-ноу,тенкс.Тенкс,че и ме охарактеризираш,но аз отказвам и нямам представи за теб,нито като хората като теб.По-лесно е като отказвам да създам мисъл-форми какъв си или не-тъй де,ти можеш да си всичко и верно да си разсъждаваш до безкрая,а коя съм аз,че да ти дам квалификация-еди-какъв си.По-гот е като си нещо,което може да е всичко,т.с. за мене ти си някакъв свободен електрон(моля и ти да откажеш да се засегнеш от написаното).А за знанието-че то без опит,за какво ни е?!Ние за какво сме тука според теб,след като си знаем всичко,изначално и по дефиниция?!Едно е да знам какво е шоколад,а друго е да го хрупам.(Май предпочитам второто.Ама то ще да е,понеже съм female.) ;D И що трябва да питам кой какво е?!Аз съм на мнението на Айнщайн-не можеш ли да обясниш нещо на баба си-нищо не знайш,ама нищо,нема значение к'во си мислиш(ама к'во да се прай,нема да се отказвам,я)...А един друг мой любим философ казва,че знае,че нищо не знае(но,уви,има хора,които и това не знаят).Аз лично предпочитам да приемам(и/или да се опитвам)хората такива,каквито са.От всеки един човек,който срещаме в живота-може да научим нещо съзнателно,защото несъзнателно със сигурност научаваме,без дори да се усетим.Егото е помощник,но само,когато го подчиним или работим в комбина с него,инак е като трън.Ама аз написах е*бати хаотичния пост,за което се извинявам.Поздрави!И,а наздраве!  :drinks:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #38 -: Юли 08, 2010, 13:58:24 pm »
Blue|_Star

"Но съгласи се,че като си малко дете е доста трудно да се абстрахираш от заобикалящата те среда/хора и да си "спомниш" истинските неща,тъй де."

Ами това е положението...

Повечето деца предпочитат скапаните им родители да престанат да крещят, да ги бият и да ги наказват и хващат вилицата както им е заповядано.
Аз пък знам деца които не се пречупват. Половината от тях обикновено стигат до криминалните рубрики след като родителското тяло бъде намерено разчленено на двеста двайсе и осем парчета в чувал за смет. Какво да се прави, извън галактиката на някои хора е да се сетят че като посееш агресия няма да пожънеш теменужки, особено след като физическата сила не е вечно с тебе... Ама иначе "АУ АМА КАК МОЖЕ ТАКА!?" продължава да се лее като възклицание.

Най-краткия вариант на всичко на света съм го сумирал в "Света е цветен"...

"ти можеш да си всичко и верно да си разсъждаваш до безкрая,а коя съм аз,че да ти дам квалификация-еди-какъв си."

Аха това обикновено е спънане в порутената идейна конструкция за лично пространство. Ама като гледам при тебе не е това.

Според мен е част от себеуважението да добиваш представа за нещата с които взаимодействаш, било то хора или предмети. Ако не мислиш така бръкни в контакта след като не те интересува какво представлява. Аз го възприемам като ориентировачна обективнност. Може и да не е така, няма едно място на което да съм изказвал мнение за което да претендирам че е олицетворение на правотата. Мнението е опасно нещо, но смятам че съм намерил начина да го ползвам оптимално. А "нещо което може да е всичко", може да върви паралелно с това нали се сещаш...
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #39 -: Юли 08, 2010, 21:40:30 pm »
Polymorpher.  :hi: Какво повече да напиша?!...
А за представата-аз може да добия представа какво представлява контакта и да откажа да бръкна в него,но защо трябва да му давам квалификация,или да отказвам да приема това,което е.Ти си това,което си!!!А истината е,че всеки човек може да бъде всичко,но точно той/тя си е избрал да бъде това,което е сега.Макар че "сега" е относително понятие,както и "А "нещо което може да е всичко", може да върви паралелно с това нали се сещаш..."-какво повече да добавя...Ти си написал всичко."Каквото посееш,това ще и пожънеш" аз добавям.Светът си е готин.И харесвам цветните неща.Супер са!!!Но това си е мойто мнение за нещата,а аз уважавам мнението на другите/останалите хора,но пък някъде да е казано,че трябва да се откажа от моето-тъй,че сме квит и всеки си/ще живее според собствените си разбирания-още по-яко,и супер,хахах?! :) Поздрави! :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Esoteric Agenda I & II
« Отговор #40 -: Януари 24, 2012, 10:24:30 am »
                                                                                                                                                      Kymatica

<a href="http://www.youtube.com/v/AufJunNmisk?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/AufJunNmisk?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a> <a href="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=978bcbb4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=978bcbb4</a>

ESOTERIC AGENDA (ТАЙНИЯТ ПЛАН). Има таен план зад всеки аспект на живота. Съществува Елит, който контролира почти всички Политически, Икономически, Социални, Корпоративни, някои Неправителствени или дори Антиглобалистични Организации.
Религиозните „свети писания” изглеждат неясни и неудовлетворителни. Науката изглежда непредсказуема и непълна.Политиците крият своите тайни зад протекцията на Националната Сигурност докато същевременно все повече отнемат правото на личен живот на хората.Корпоративна Америка се превърна в Корпоративна планета Земя след като суверенитета на всяка една държава е компрометиран от няколко богати фамилии на върха. Образованието се обработва за да скрие истинската история на планетата.Медиите се обработват за скрият истинските събития на тази планета.Спортовете и Забавленията отвличат вниманието и внушават емоции със „свещена” и подсъзнателна геометрия, символизъм, цвят и звук.

Kymatica се фокусира върху човешкото и универсално съзнание и отива по - дълбоко в духовните и метафизични аспекти на реалността и свързва древните митове и философия със съвременния обществено-политически живот. Киматика е филм, който се занимава с метафизика и еволюцията на "аза". С принципите на дуалността и връзката на вибрациите с материята, които понастоящем са доста изопачени. Kymatica не казва неща, които вече да не сме чували или мислили под една или друга форма, нито съдържа някакви невероятни открития, но пък е повод за размисъл.

 
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 11:40:47 am от Hacko »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27