Автор Тема: Китай строи по 20 градове-призраци годишно?  (Прочетена 3822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Китай строи по 20 градове-призраци годишно

Защо Китай  изгражда  големи, добре структурирани призрачни градове, които са напълно пусти?

Снимки от Google Earth град след град изобразяват огромни комплекси, състоящи се от офисни небостъргачи, правителствени сгради, жилищни сгради, жилищни кули и домове, свързани с мрежа от пусти пътища, като  някои градове се намират в най-негостоприемните места в Китай.

Снимките на тези призрачни градове (след   милиарди долари, изразходвани за проектиране и строителство) показват, че в тях никой не живее.

Снимките сякаш показват гигантска снимачна площадка, подготвена за заснемане на някакъв апокалиптичен филм, в който   неутронен взрив или неизвестно бедствие е унищожило хората, оставяйки небостъргачи, спортни стадиони, паркове и пътищата напълно непокътнати.
Един от тези градове  е  построен в средата на пустинята, във вътрешна  Монголия.

Business Insider публикува  серия от снимки на китайските градове-призраци.

В нито един от тях не се вижадт превозни средства, с изключение на около 100 коли, паркирани   много близо до правителствените сгради.

В Китай сега, според някои оценки има около 64 милиона празни къщи.
На „обширни райони   свободни земи“ Китай изгражда  до 20 нови градове- призраци за една година.



източник и снимки на призрачните градове: http://nepoznato.energetika-bg.com/2011/02/kitay-stroi-po-20-gradove-prizratsi-godishno/

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:Китай строи по 20 градове-призраци годишно?
« Отговор #1 -: Март 28, 2011, 08:45:30 am »
Има малка неточност. Не може да се построи град-призрак. Град-призрак се появява, когато определен град бъде обезлюден, а не гогато се застрои определено място с жилищни и други сгради. Т.е. китайците строят градове. Специално пишеше, че Бейчаун вероятно ще се превърне в призрачен град след земетресението и останалите 50 000 без покрив. Напълно възможно е това да е по-рентабилното китайско решение, като имат територия, на която да строят да построят нов град след земетресение, отколкото да поправят развалините и пораженията в предишен.

Щеше обаче да е наистина конспиративно-мистериозно ако в някой от тези празни нови градове работеше завод за ... шоколад, да речем. И всяка седмица в петък идваха снабдители и се зареждаха с тонове шоколад, а всъщност вътре завода е празен и няма хора  8)

Неактивен Alamut

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Китай строи по 20 градове-призраци годишно?
« Отговор #2 -: Април 11, 2011, 20:21:49 pm »
Като по малък съм си мечтал, хората да изчезнат. Ей, така, да остана сам в своят град например.

И да няма никой около мен в радиус от 1000 км. и цялата инфраструктура и снабдяване да ми бъде достъпно без пари. И да се придвижвам безпроблемно в призрачни мегаполиси като Шанхай например.

И ето че наистина това може да стане. Мечтата ми да се сбъдне в реалноста. Но не да изчезнат хората, а да няма такива желаещи да живеят, в радиус на 1000 км. да няма жива душа, а да си заобиколен от градска среда, която е необитаема.

Не ги знам Китайците с това призрачно стройтелство какво целят? но определено не е нормално да се пръскат милиарди долари, за да се строят празни градове. Явно са замислили нещо, или крият нещо от света, и по конкретно от шпионските очи на геостационарна орбита, което не искат да се види от космоса! или ги тресе параноята. Знам ли.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Китай строи по 20 градове-призраци годишно?
« Отговор #3 -: Април 11, 2011, 23:46:10 pm »
Цитат
„Кой иска да стане кмет и  да докладва, че   не е успял да постигне 8 на сто ръст на БВП тази година?

Никой не иска да заеме такова място. Така че, ако за постигането на растеж най-лесно е да се изгради, значи ще се строи.''

Може би си стимулират икономиката. И все пак, явно ще ги заселват скоро градовете, защото :
Цитат
В нито един от тях не се вижадт превозни средства, с изключение на около 100 коли, паркирани   много близо до правителствените сгради

А градовете от високо ми се виждат доста масонски ;). Кой знае какво ли са намислили пак ???
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27