Автор Тема: Сатанински символи на паметника Левски!  (Прочетена 42684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #60 -: Октомври 28, 2007, 23:50:07 pm »
http://zora.freeservers.com/bulgarian_masonry.htm
Може би поради таз причина на паметника му има тъпанарски масонски изцепки. Никой жив човек до ден днешен не е излязал от сектата им жив. Всичките усетили се (късно, уви) хора, които са искали да я напуснат, са убивани по начин, че да изглежда инцидент, нещастен случай или болест. Как може хората да не знаят това и да им се връзват на обещанията, ума ми не го побира. Айде, едно време по турско робство може, ама сега.....
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2008, 08:50:42 am »
Темата която поставя „3 в 1” е ме притеснява отдавна и е много по широка.
Истина е че масоните представят много светло , благородно и примамливо делата си и те действително са такива но САМО ЗА ТЯХ.Останалите са стадо което трябва да се управлява. Всеки който се включи в схемата им с надеждата че прави добро на човечеството ще бъде силно разочарован.
За първи път чета че Левски е бил масон.Чел съм обаче че Захари Стоянов също е бил масон и винаги ми се е струвало че вероятно повечето изтъкнати революционери са били масони.
Защо мисля така? Поставям си въпроса кой имаше полза от Априлското Въстание?
Мисля че за българите ползата не е била особено голяма,защото жертвите по време на въстанието,жертвите от войната,кланетата по време на войната, геноцида в одринска Тракия борбите за обединение и т.н. не са в интерес на България.
Отговорът е че полза е имал единствено нашия нов „приятел” Англия и защо? Чел съм че това е период когато Англия се стреми да вземе под влиянието си и властта си о-в Кипър,за да може от там ка контролира Суецкия канал ,но Турция твърдо отказва това. Доколкото това е и периодът когато Турция има псевдоним Болният човек,то не е трудно разузнаването на Англия да създаде схема при която ще се намерят хора в България желаещи и способни да организират въстание , а в Русия да  подкрепят българите и да воюват  против Турция. Като потвърждение на моето виждане ми дойде изказването на наш професор историк по телевизия СКАТ ,който заяви че някои сили твърдят че Великобритания е освободила България. А те твърдят това,защото след Априлското въстание Русия тушира изявления по темата из пресата. Вероятно не се е чувствала достатъчно силна за война с Турция. Тогава английската преса вдига шум по въпроса и Русия е била принудена да реагира.
Като резултат Сан Стефанска България. Само че следва Берлинския договор , с пазарлъците преди него , от който резултата е разделяне  българския етнос на няколко части с васалитет или продължаващо робство , а  Англия взема контрол над Кипър.
Не знам Русия как е обезщетена за да се съгласи.

Допълнение към написаното до сега. Скоро разбирам че след освобождението Русия като правило не е можела да получи част от новоосвободените български земи. поради тази причина тя взема от Румъния Молдова, а Румъния получава като компенсация Северна Добруджа. Преди около 10 години говорих с румънец за разни неща. На въпроса какви хора живеят в Северна Добруджа , румънеца отговори  българи и цигани. Тъй като не знаех историята на Северна Добруджа,бях силно изненадан .
« Последна редакция: Април 21, 2008, 07:12:25 am от daskala »

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #62 -: Април 18, 2008, 00:25:11 am »
Колеги, знае ли някой чий е проектът на паметника? Мисля, че е разумно в тая посока да се поровим.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Сатанински символи на паметника
« Отговор #63 -: Април 18, 2008, 07:33:28 am »
Идеята е добра,но това е за специалисти историци и скулптори.
« Последна редакция: Април 18, 2008, 08:04:19 am от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #64 -: Април 18, 2008, 12:08:38 pm »
Някой знае ли поне кога е открит?

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #65 -: Април 18, 2008, 12:41:57 pm »
"Автор на проекта за паметник в столицата е чехът А. В. Колар, първи архитект на София. Той е осветен през 1895 година. Във връзка с изграждането му е изработен един от най-сполучливите бюстове на Апостола. Изказани са мнения, че той е дело на Франц Новак или на Йозеф Страховски. Но последните открити документи сочат, че бюстът е направен от виенския скулптор Рудолф Вейр по поръчка на Димитър Петков. В изработването и одобрението на този скулптурен портрет взема участие и виенският архитект Емил Ритер фон Фьостер."
Това е което намерих набързичко. Май има над какво да се замисли човек : Рудолф Вейр, виенският архитект Емил Ритер фон Фьостер
Веднага ще се поразровя из миналото им ;)

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #66 -: Април 18, 2008, 13:30:58 pm »
Все повече се натъквам на странни обстоятелства около построяванете на паметника на този велик човек:
"...Проектът на Адолф Колар предвижда паметникът да завършва с бронзова фигура на Левски в цял ръст. Но поради липса на опит и средства???!!! се решава статуята да се замени със силно изпъкнал портрет, а монументът да завършва с пресечена пирамида!!!
Само че на самият проект на Адолф Колар няма никаква пресечна пирамида
Вижте го сами.. Удивително е
И още:
"Първоначално извайването на релефния бронзов портрет е поверено на чеха Йозеф Страховски, чието възнаграждение е 1350 лв. Но по това време за кмет на София е избран съидейникът на Апостола Димитър Петков. Той отхвърля предложението на Страховски (Защо ли?)и възлага изработването на барелефа на виенски скулптор Рудолф Вейр."
За въпросният Вейр не намирам почти нищо 

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #67 -: Април 18, 2008, 13:33:57 pm »
Ето и настоящият паметник с пирамидата?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Сатанински символи на паметника Левски!
« Отговор #68 -: Април 20, 2008, 21:14:43 pm »
Сигурно е масон архитекта. Паметника определено не излъчва величие и хубави вибрации. Просто са поругали образа на Апостола.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Сигурно е масон архитекта. Паметника определено не излъчва величие и хубави вибрации. Просто са поругали образа на Апостола.

Защото не е изпълнявал спуснатите от масонството инструкции или съвети.

Неактивен angelyt

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Цитат
Ъъъ можеш ли да определиш дали змиите са с глави надолу или нагоре?
Щото оже да излезе че паметника е щит срещу неприятните енергии от обесването. Като получа инфото за змиите ще обясня дали е така и защо.

Е видяхме, че са надолу, ама няма ли да каже някой какво значи, че са надолу, а не нагоре.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 17:24:38 pm от H. »

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Не сквернете памета на Апостола с болните си теории и фантазии!!! За тези на които им липсва доста обща култура ще кажа черепите се наричат букрании и представляват орнаменти от древногръцката гробищна архитектура в последствие преминават при траките и т.н. Сега няма да давам подробности вижте някои трак.гробници например Свещари.  ;)
TRUE OR DEATH

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Ние Апостола не го скверним по никакъв начин, а тези, които му направиха НЕхристиянски и меко казано странен паметник. И тези, които упорито празнуват смъртта му, а не рождението му. Тия буркани, черепи и ужким тракийски символи ги нема никъде другаде по християнските паметници по света, имайки предвид, че Левски е дякон с расо!
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Не сквернете памета на Апостола с болните си теории и фантазии!!! За тези на които им липсва доста обща култура ще кажа черепите се наричат букрании и представляват орнаменти от древногръцката гробищна архитектура в последствие преминават при траките и т.н. Сега няма да давам подробности вижте някои трак.гробници например Свещари.  ;)

Доколко сте знаещ историята не знам,но съм чел че траките са по-древни от гърците и твърдението ви , че траките приемат архитектурни орнаменти от гърците е неуместно.
Настоящите открития на нашите археолози го потвърждават.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Не сквернете паметта на Апостола с болните си теории и фантазии!!! За тези на които им липсва доста обща култура ще кажа черепите се наричат букрании и представляват орнаменти от древногръцката гробищна архитектура в последствие преминават при траките и т.н. Сега няма да давам подробности вижте някои трак.гробници например Свещари.  ;)

Твърденията ти са толкова абсурдни, че единственото по-абсурдно нещо в тях е тона с който ги изказваш :P

Единствените черепи, които можеш да намериш в Свещари с доста труд, са под няколко епохи пръст. По гробниците черепи НЯМА. Явно не правиш разлика между черепи (паметника Левски) и биволски глави (Свещари).

От обща култура писана в учебниците този форум не се интересува. Можеш да си четеш до безкрайност че траките взаимстват от гърците и по какъвто и начин да го четеш, все ще е пълен смях.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27