Конспирации > Български конспирации

Прикриване на българската история ?

(1/8) > >>

blade:
„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Който владее настоящето, владее миналото.“

Винаги съм се чудил, защо има затъмнение около българската история ? Защо не съм видял филм за нашите предци по разните уж научни канали (независимо дали става за тези които са живели тук на Балканите или в други части по света) ? Няма дори игрални филми за българите, въпреки богата българска история ! Има филм за Шотландия(Смело сърце) която е малко страна, а за нас няма . Всичко говорят как Карл Мартел спаси Европа от арабите, но ако победата не е била победата на хан Тервел надали е щял да "спаси" Европа. Не се споменава, че тук е започналата първата европейска цивилизация ... Всички говорят за гърците ... Не се споменава, че Атила бил българин, както и Буда, че има български корени, мога да дам още много примери за прикриване на български достижения ... Чувал съм дори, че руснаците по времето на Сталин са пращали багерите, когато са разбирали, че са открили нещо от времето на волжките българи.

Естествено единия от отговорите е финансовия ! Става дума за стотици милиони и дори милиарди печалба в туризма. Нашата история бърка в тази на Египет,Италия,Гърция и ще им секнем туризма . Но може би има и друга причина ? Кажете и вашето мнение ? Как то е свързано с цялата "световна конспирация " и дали тези които дърпат конците им пречи нашата история с нещо ?  Има ли такова прикриване или просто така ми се струва на мен заради някакви патриотични чувства към родината ?

voodoogoo:
Съмнително е да е заради туризма.На мен друго ми се въртеше в главата.Всички войни дето ги правиха хамерикансите напоследък ,освен за петрол може да се и за още нещо.Всички конфликти бяха на границите и териториите на стараите български държави Сърбия,Афганистан,Чечня...Нашите блестящи „професори„,за викой вече не е тайна,публикуваха трудове и караха децата да ги изучават ,защото страдаха от болно его ,и имаха познати в парламента.Много от трудовете за трагите са написани от горепосочените и за прабългарите също.Сега някои ентусиясти се впускат в иследване на прародината отново,има неколко филма в Замунда от скорошна експедиция и един за София на един англичанин.Не мога да дам линк защото влизам там през прокси и не се получава с линковете.Руснаците са едни от първите ,с развитието на голямата руска империя ,които налагат геноцид  ,променят имената им,сменят езика.Опит да се заличе културата.Представи си един Буда до каква степен променя мисленето на огромен брой хора и ги кара да осъзнаят колко важно е духовното развитие за нас.Пасле идват богомилите и променят цялата концепция за христянството в Европа,предизвиквайки създаването на испанската инквизиция и лов на вещици.Всичко това пречи на материалния католицизъм.Ариман(виж Р.Щайнер http://www.aobg.org/lecture.php?ln=1&id=51 )се проявява по лесно там и е намерил благодатна почва.Носим в себе си нещо което не е угодно за тях.Друга причина е Стремежът на някои българи да се облагодетелстват от матерялни блага и заради това са склонни да пишат и променят историята както е угодно на този който може да им ги осигури.По този начин се получава натрупване с годините и се губи същината.Има все пак някои трудове ,като История на прабългарите от Димитър Съселов,Крътьо Мутафчиев и други дето не ги помня,които претендират за по голяма достоверност.Историята ни най-вероятно е запазена в истински план и по местата на които се е случила,и историци от Иран,Афганистан,Таджикистан,Узбекистан и други страни са съгласни да съдействат ,но няма съдействие от страна на бг академия на науката.Не представлява интерес за тях и не се финансират подобни мероприятия.Не се изследва дъното на Черно море.Не се оповестяват данни на археолози.Всичко зависи от нас и макар да нямаме научни титли ,можем да събираме данни и да ги координираме.Все ще се намери и някой научен сътрудник да помогне.Нещата стават бавно и не е интернет мястото за събиране на достоверна информация.Темата е интеръсна и във форума има много изписано,както и много глупости.Аз лично съм решил да отида и да видя на място макар че знам колко много се е изтрило от историята и там.Залагам на Иран и планински Таджикистан.Волжка България и редките библиотеки също са надежден ресурс ,ако има достъп.Не е ясно на обикновенния човек защо се случва всичко така в този свят и притиснат от събитията,създадени именно с тази цел,много лесно предпочита да влезе в матерялната реалност и да не мисли за подобни ,а да се занимава с мисли за ежедневно отселяване.

morcikul:
Миналото ни е разковничето на въпросите ти. Самите ние по една или друга причина не искаме да научим историято си, какво остава за останалия свят. 

Dominanta:
Защото сме пионери на мисълта. И някой в отчаянието си, че не може да се мери с нас е пряко заинтересован да се ползва от нашите успехи и да му плащат за това. То не може безплатно да разпространяваме език, култура, бойни тактики, кисело мляко :) Някой трябва да печели на наш гръб. ;) То за тва и са измислили парите за да е пълен хаоса. А какво са парите - тва е извор на болка, унижение, страх, подчинение, лицемерие - все отрицателни емоции с които да се подчиняват хората и да се контролира живота им. И всичко това работи безотказно за тези, които прилагат тази стратегия над държавата, пречейки по всеки възможен начин да бъдем щастливи и спокойни - отдадени на талантите ни. Замислете се колко държави са изкуствено подложени на такава дискриминация. Все държави с богата история...

Hacko:
IV национална конференция „България в световната история и цивилизации - дух и култура" 21-22 ноември 2009 г.

Никола Гигов - Ние сме първите Европейци! http://vbox7.com/play:8e6c85f7 (след 16 мин.)

Красивата тракийка ЕВРОПА е дала името на Континента.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия