Автор Тема: Супер комари!!!  (Прочетена 19543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #45 -: Юли 13, 2006, 16:14:53 pm »

  :) ЕЗК 

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #46 -: Юли 13, 2006, 16:22:54 pm »
Цитат
А комара цял живот смуче.
И то женската - комарката  :D
Не мисли като човек!-Крион

prestor

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #47 -: Юли 13, 2006, 23:43:52 pm »
В случая не става въпрос толкова за проява на насилие а за самосъхранение! Ако комарът не ме закача и не ме хапе, не бих си и помислил да му навредя. Примирението и ненасилието е едно а самосъхранението си е съвсем друго нещо. Трябва да се прави тънката разлика. Проблемът идва, когато започна да убивам този комар просто ей така, защото си лети и е минал покрай мен или от нямане на какво да правя...

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #48 -: Юли 14, 2006, 00:05:10 am »
"Също така ни показаха и светеца, хранещ в ъгъла насекомите със собствената си кръв. Гол-голеничък, той неподвижно и със затворени очи лежеше на слънцето. Цялото му тяло беше буквално покрито с мухи, комари, мравки и дървеници...
- Всички, всички те са наши братя! - умилено повтаряше директорът на болницата, посочвайки с ръка хилядите насекоми и животни. - Как можете вие, европейците, да ги убивате и дори да ги ядете?
- А какво - питам аз - бихте направили вие в случай, че тази змия се доближи до вас и се опита да ви ухапе? Нейното ухапване предизвиква незабавна смърт. Нима не бихте я убили, ако имахте възможност?
- За нищо на света! Бих се опитал внимателно да я хвана, а после да я изнеса извън града, на пусто място и бих я пуснал на свобода.
- А ако тя все пак беше ви ухапала?
-Тогава щях да кажа мантра."

Елена Блаватска, "От пещерите и дебрите на Индустан"

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #49 -: Юли 14, 2006, 01:18:04 am »
Мдаааа....
Аз съм добър но понякога избеснявам, когато комар ме ухапе. Добър ли съм тогава? Дали комара не ми е помогнал да разбера недостатъка, водещ до нестабилност и агресивност? Или той просто е привлечен от недоразвитоста ми?
Значи, правим на мравката път, защото тя нищо лошо не ни е направила. До момента, когато разбутвайки и дома се възмутим и от нейното ухапване.
А поради що е отношението ни към прасето, кравите, овцете.....???
Как би се чувствал един здрав бабанко ако му опекат бута на скара?
Или да доят жена, за нечии нужди (прищевки)?
Животните са такива, поради нашето поведение и отношение към тях и Творението като цяло.
Много пъти съм наблюдавал реакциите на кучетата, край които минавам вече 15 години. Винаги зависят от състоянието ми, което ми е помагало да се коригирам.
Ако си мислите, че животните са чисто материални....запомнете "материя не съществува."
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #50 -: Юли 14, 2006, 02:10:09 am »
А ето и една статия която получих от.... ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #51 -: Юли 14, 2006, 02:13:09 am »
Тази статия е публикувана във форума, май... или юни ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #52 -: Юли 14, 2006, 02:18:31 am »
Не съм проверявал.
Тази е съкратения вариант.
Има и по-разширен, за който ми препоръчаха да не го "разнасям". ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #53 -: Юли 14, 2006, 02:25:13 am »
В смисъл? Да не го разнясяш из нета или и във форума да не го разнасяш. Защото, аз веднага съм на опашката :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #54 -: Юли 14, 2006, 09:21:55 am »
Абе ей шматки. За комари си говорите, а за Гари МакКинън нито дума.

Човека прави нещо по-темата да вземем да разгласим малко. Ще го екстрадират в Щатите.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27