Автор Тема: Генномодифицирана пшеница ли се сее в България?  (Прочетена 4398 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NWO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Направи ми впечатление следния факт. По новините казаха, че зърнопроизводителите имат затруднения и няма да има средства за ЗАКУПУВАНЕ на семена и торове.

Въпросът ми е защо те трябва да купуват нещо, след като могат да си запазят няколко килограма пшеница и да я засеят.

Отговор - защото единствено при генномодифицираните растения си задължен да закупуваш семена и нямаш право да запазваш от тях и да ги засяваш следващата година.Те са защитени от авторско право и патент и това противоречи на договора, който сключваш с компанията производител на генномодифицираните растения, които  си решил да отглеждаш.
Явно в България се сее генномодифицирана пшеница.
« Последна редакция: Август 10, 2009, 19:18:37 pm от H. »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Генномодифицира пшеница ли се сее в България?
« Отговор #1 -: Август 09, 2009, 22:52:49 pm »

Явно в България се сее генномодифицирана пшеница.
Отдавна се сее и съвсем необезпокоявано. :(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Генномодифицира пшеница ли се сее в България?
« Отговор #2 -: Август 10, 2009, 09:29:32 am »
Направи ми впечатление следния факт.По новините казаха , че зърнопроизводителите имат затруднения и няма да има средства за ЗАКУПУВАНЕ на семена и торове.

Въпросът ми е защо те трябва да купуват нещо , след като могат да си запазят няколко килограма пшеница и да я засеят.

Отговор - защото единствено при генномодифицираните растения си задължен да закупуваш семена и нямаш право да запазваш от тях и да ги засяваш следващата година.Те са защитени от авторско право и патент и това противоречи на договора , който сключваш с компанията производител на генномодифицираните растения , които  си решил да отглеждаш.
Явно в България се сее генномодифицирана пшеница.

Незнанието води до грешни изводи.

Сортовете са преки или хибридни. Ако са хибридни, тая работа с няколкото килограма не става. Сорта се разпада и не дава искания добив. Хибриден не означава ГМО.


Неактивен chenka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Генномодифицирана пшеница ли се сее в България?
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2011, 10:15:28 am »
Сее се предимно хибридна пшеница, където всяко следващо поколение семена дава по- нисък добив от зърно. Затова земеделците купуват семена всяка година.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27