Автор Тема: Предатели  (Прочетена 13844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Предатели
« Отговор #15 -: Август 27, 2011, 01:55:43 am »
Гледам как всички вие напускате България , отивате някъде там из  нашата синя майка ,напускайки дома в който ви е  родила, ви си мислите ,че  ще преуспееете, като се оядете с еврейски пари,като работите на същите тези хора,които ви прецакват  тук,корпорациите намерили свой начин да  излязат от  тяхната криза,като заместят персонала с  по-големи глупаци, това сте вие  ДОЛНИ ПРЕДАТЕЛИ,забравили българското! ...
Факт е че където и да идеш ще е само по-лошо. Често си говорим с приятелката ми, че сме късметлии, че живеем в България. Все още можеш да си купиш чиста храна, да отидеш някъде където има природа и да бъдеш уважаван за това, което си.
Хората бягат от тук подлъгвани от бляскавата чужбина и отиват да слугуват там, но на практика разлика няма.
Точно в България ще си уважаван за това, което си!?
пфффф, айде недей разтяга локуми плззз!!!
Точно обратното е! В България никой не те уважава както би трябвало.
Като се бях прибрал един път и трябваше да ида до банка, или пък да си сменя шофьорската книжка щях да изперкам. Толкова нагли самодоволни, зли, мързеливи, тъпи и дебелогъзи, че и злобни същества може само в бг администрация да има.
То и по магазините като ходиш е кошмар.
Нарочно продавачките ти хвърлят злобен поглед, че да не поискаш да стъпиш пак там, че да не се налага да стават и да те обслужват. А да могат цял ден да пият кафе, да пушат цигари и да клюкарят. Не дават да пипнеш дрехата, дето ще купуваш.
В по-нормалните държави, ти се усмихват, поздравяват те, може да премериш 20 дрехи, и ги оставяш те да си ги оправят. Нито ти се сърдят, ако не купиш, усмихват ти се, най-искрено. Отделно можеш да си купиш дреха, и ако нещо не ти хареса, след 3-4 седмици носене можеш да я върнеш срещу 100% от сумата обратно, и без никакви въпроси. Има БЪЛГАРИ, които го практикуват като спорт. Взимат си вещ (дреха, инструмент), ползвят я седмица-две, после ходят да я връщат. Балкански манталитет. Цигания ...
Отделно хората са много по-скромни, не хвърчат в облаците, не си въобразяват какво ли не. В бг например, всяка по-млада мадама си мисли, че трябва да е принцеса, и да получава милиони без да работи. Актриса, в краен случай. Съответно като и се налага да работи като сервитьорка или продавачка се муси и се цупи. И злобее. Щото я карат да работи.
А тук всичките продавачки, сервитьорки и изобщо всякакъв млад персонал, дето работи за пари, близки до минималната заплата са БЕЗКРАЙНО ЛЮБЕЗНИ. И изобщо излъчват щастие.
Всеки един човек като се качи в автобуса казва на шофьора добър ден, шофьора поздравява. На излизане, казваш "благодаря", а той една дълга поздравителна тирада, да имам хубав ден, работа, вечер и тн.
Като си бях в бг и като се качих от летището на такси, се падна една дама да ме кара. Още в началото поиска да изключи брояча (за да ми било  по-добре на мен) и поиска кръгла сума (към 15лв май) (колкото би ми поискало едно канадско такси, дето плаща канадски данъци и застрахпвки). За 2секунди сметнах колко сме минали и колко е навъртяло (математик съм) И сметнах, че трябва да ми излезе, до където ще ходя най-много наполовина.
Настоях, да остави брояча, тя пак настоя да го изключи. Пак по-твърдо настоях да го остави.
Разпсува се злобно (тя и преди псуваше май по светофарите).
А да, сега се сетих ... беше 35градуса август, но за икономия климатика не работеше. Имаше климатик колата, но беше изключен. Отворени прозорци, жега и пот. Родна картинка.
Та разпсува се тя, и нарочно ме закара не където ми е хотела, а на съвсем друго място. С 3гигантски куфара, по 25 кила. Които дори и Шварцнегер да си, просто нямаш 3 ръце да носиш.
Съответно там като опитвах да взема някое друго такси, НАЙ-ЛЮБЕЗНО,
шофьора със злобен, стреснат и вряскащ тон, изпъстрен с псувни, ми обясняваше, че съм искал да ида прекалено близо, и не му било изгодно.
Предлагах му тройно, но пак не.
През всичкото това време съм пътувал цяла нощ и не съм спал.
След триста зора се добрах до хотел.
Оказа се, че приемат само левове, и то ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Ако оставя 100-200$ просто като гаранция не е достатъчно. Момичето искаше да се плати ВЕДНАГА.
Оставих куфарите на нея, и тръгнах (без да съм влизал в стая) да диря банка да сменям парите.
В банката точно на таблото на 3то място след еврото и щатския долар се мъдреше канадския.
Но всичките служителки, включително и шефката заявиха, че те не ОБМЕНЯТ КАНАДСКИ ДОЛАРИ.
В БАНКА!?
Да съм идел В ЦЕНТЪРА, в ЦЕНТРАЛНИЯ ОФИС да ги сменя.

ИМЕННО ПОНЕЖЕ СЪМ БИЛ И В НОРМАЛНИ ДЪРЖАВИ, КЪДЕТО НЕ ПОДРИТВАТ ХОРАТА КАТО МРЪСНИ КОТЕТА, ги строих всичките в тая банка, заедно с шефката и накрая се съгласиха с 300 зора. След това чух нещо от сорта от касиерката "Божеее, ми аз отде да знам дали са фалшиви, никога не съм виждала ..."
Всичката тая операция трая доста повече от половин час.

Премеждията, злобните лъжи, скандалите, заради които се наложи да пътувам 4 пъти, вместо 2 до КАТ (който е на майната си (в Бургас)) и чакането 2-3 седмици вместо 1,
за подмяната с шофьорска книжка ще оставя за някой друг път.
Отново си знаех правата и се опитах да ги наложа, но отпора на простотията тоя път беше железен.

Та къде повече уважават?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

trader

  • Гост
Re:Предатели
« Отговор #16 -: Август 27, 2011, 15:49:31 pm »
БРАВО
Те това е реалността в България и още повече се задълбочават горепосочените процеси.
Затова ще сме на това положение.
Амин и на никой да не му се случва...комай в друг живот ще е !!!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Предатели
« Отговор #17 -: Август 27, 2011, 19:21:33 pm »
това сте вие  ДОЛНИ ПРЕДАТЕЛИ
....
Омразата ми дава сили !

Ограниченият ум никога няма да разбере порива на свободния дух.
Омразата ти (и на такива като теб) прогони и ще продължава да прогонва милиони българи.
Мен лично вече ме е страх да се прибирам в България, защото не знам дали ще срещна хора.


Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Предатели
« Отговор #18 -: Август 27, 2011, 21:30:24 pm »
Според Слава Севрюкова, ще очакваме някаква жена да дойде на власт, че да почнем да се оправяме. А да видим...

ми ето я де, Меглена Кунева ;)
Ако ще ни оправи, както оправи АЕЦ Козлодуй, БЛАГОДАРЯ. :hi:.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Предатели
« Отговор #19 -: Август 28, 2011, 02:58:23 am »
Кой където иска да ходи, но само да знае, че ще дойде ден, в който ще иска да се върне, но няма да може. Там където е бил ще стане тежко за живот и ще иска да се върне в България, но няма да може, не за друго, а по простата причина, че няма да има пътища и въздушен транспорт.
Съгласен съм jah!
Защо би могло да няма? ..Защото няма да има кинти ли какво? Дай някакво описание на апокалиптичната картина поне да сме наясно. ;)
Неможе да се вярвя сляпо на някакви си пророчици, защото са вредни! И ще им искам вредни. :drinks:По едно кисело мляко от 60 ст. поне. ;)
« Последна редакция: Август 28, 2011, 03:10:53 am от fishbone »

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Предатели
« Отговор #20 -: Август 28, 2011, 19:09:27 pm »
За съжаление Танграта е прав в по-горния си пост.Макар и песимист за бъдещето на САЩ,аз съм още по-голям песимист за България  :(.Просто нашата "програма" като народ е на приключване.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предатели
« Отговор #21 -: Август 28, 2011, 21:49:59 pm »
:(.Просто нашата "програма" като народ е на приключване.

Да на прав път си !  :)

Само да уточня за протокола, че като  цяло човекът в този си "вид" в който съществува, няма за дълго да просъществува, където и да е!!!

Работи се по тези въпроси и скоро "Хората", ще бъдат подменени с нови такива, които няма да имат отношение с националната им принадлежност и характеристика на местоживеене, а със съдържанието им на " ДНК–духът ", който притежават  ... :)
« Последна редакция: Август 28, 2011, 22:06:18 pm от Z-931 »

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Предатели
« Отговор #22 -: Август 29, 2011, 00:22:49 am »
Бе да ви кажа тия дето бягат са по-добрата част от България, те поне имат самоуважение на човешки същества и искат да живеят като такива. Тука остават в мнозинство чалга-дебили, малцина горе-долу добре и неколцина боклуци (капиталисти) които смучат в различна степен кръвта на първите два вида.
 
Капитализъм = Разруха + Геноцид, и всеки който го защитава е национален предател!!! :negative:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Предатели
« Отговор #23 -: Август 29, 2011, 19:22:08 pm »


Всички верни братя и сестри нека знаят,че инкарнирането ни тук на тази могъща земя, със сезони,флора,файна,релеф планински,равнине,енергийни точки,гробници на велики народи,люлка райска, няма да бъде потопена от западния капиталист,братята от изток се бият за земята си ще се бием и ние,без предателите сме по -силни, няма да ни изпеят както изпяха и Левски и много други ! Тази земя ни принадлежи тук ще преуспеем !


Омразата ми дава сили !
Леле-мале...като те чета,и като се замисля какъв огромен процент от народеца ни е надъхан с такова псевдородолюбие,нищо чудно,че са се"навъдили"и толкоз"предатели"...То при такава блага"родна реч омайна,сладка",написана толкоз "грамотно",при това идваща от таквиз пишман-патриоти,черпещи сили не от друго а от омразата си?!?..Е на човек не му остава нищо друго освен да побегне през девет земи,та в десетата..Ъъъ..така де..да стане"предател"
П.с.Таа кое викаш ти принадлежи?Земята?!?България?!?Мхм..сигурно..а,за колко време?НИЕ сме тези които принадлежим на земята,не тя на нас!Или както е казал някой с малко повече ум в главата"земята,не сме я наследили от родителите си,а сме я взели назаем от децата си"
« Последна редакция: Август 29, 2011, 19:25:28 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Предатели
« Отговор #24 -: Август 30, 2011, 10:01:02 am »
Бе да ви кажа тия дето бягат са по-добрата част от България, те поне имат самоуважение на човешки същества и искат да живеят като такива. Тука остават в мнозинство чалга-дебили, малцина горе-долу добре и неколцина боклуци (капиталисти) които смучат в различна степен кръвта на първите два вида.
 
Капитализъм = Разруха + Геноцид, и всеки който го защитава е национален предател!!! :negative:
Не съм съгласна.Аз съм била в чужбина,опит да живея там.Намерих си и работа и квартира и се върнах.Просто не искам да ми говорят на чужд език.България, приятелите,роднините ми липсваха много.Неиздържах и се върнах.Вярно ,че тогава бях на 19,но дори сега бих искала да посещавам другите страни като турист,а не като емигрант.Мой приятели са в чужбина,те ми казват,че в България им е грозно.Ок, нямам проблем с тяното мислене.Обаче някак си ми се явява проблем да каже някой ,че тези в БГ са  дебили,без самоуважение,пък и чалгаджии. Живея в София и да София е грозна,все по често се замислям да отида в по малък град и дори село.Това не ме прави чалга дебил без самоуважение.А човек който има избор и дори да избира нещо което другите не разбират,да не се впусне като масата да търси американската/канадска/шведска и тн мечта.Човек където и да отиде ,от себе си не може да избяга. Навсякъде той е такъв какъвто е.И ако някой дебил е отишъл в чужбинско,далче не означава че вече не е дебил.
ПС И да не отричам че положението в БГ е трагично,но всеки сам си избира къде и как да живее.Нима ескимосите,африканците и индиците са дебили,за това че са избрали да живеят в собствената си държава/общност?
« Последна редакция: Август 30, 2011, 10:03:42 am от eses »

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:Предатели
« Отговор #25 -: Август 30, 2011, 14:16:45 pm »
Няма ве4е безметежно,хубаво,щастливо кът4е никъде по света,просто защото хората позволиха да им промият мозъците с омраза,омраза към вси4ки,които са по-разли4ни,друго мислещи,живеещи по друг на4ин и т.н.Само фалшиви усмивки и любов единствено към парите и вещите.Нищо ново - и при комунистите заминалите в 4ужбина бяха предатели. На мен пък спряха да ми се обаждат родителите,брат ми и дъщеря ми от България,защото спрях да изпращам пари,след като разбрах,4е те оби4ат само тази 4аст от мене.Родителите на мъжа ми в Бг се хранят до вклю4ения СКАЙП,но не отговарят,когато исках да ги информирам за операцията му и здравето му.Имаха да гледат много интересен турски сериал.Сериал и турски герои по-оби4ани от децата им.И ни се смеят от България,4е ние тук се тревожим за последиците от сондирането за шистов газ там.Дааа,има предатели...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Предатели
« Отговор #26 -: Август 30, 2011, 15:43:42 pm »
Живеем в болно време,с болни хора и болна земя.Това е факт.Дадо коли внука си за това че преместил оградата, син наръгва 15 пъти баща си,дете убива дете,родител не говори на детето си ,че не му е дало пари и обратното.Бащи изнасилват дъщерите си години наред и ги държат пленици цял живот,монаси педофили,политици педерасти.На ку..те им се купуват имоти,а достойните живеят в бараки. Списъка е дълаг. Не знам какво да направим,но скоро в друг форум прочетох едно нещо което не запомних кой го е казал,но напълно съответства на желанието ми.

СПРЕТЕ ЗЕМЯТА, ИСКАМ ДА СЛЯЗА.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предатели
« Отговор #27 -: Август 30, 2011, 16:24:07 pm »
Живеем в болно време,с болни хора и болна земя.Това е факт.

Цитат
СПРЕТЕ ЗЕМЯТА, ИСКАМ ДА СЛЯЗА.

Абе какви ги ръсиш  ;D, вземи се оправи! Земята ли ти пречи или хората, които са около теб ти пречат да се преземиш на Земята !!!

Отговори си също кой според твоите представи е болен?

Времето?

Земята?

Или хората?

Живеем в болно време,с болни хора и болна земя.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 22:47:44 pm от Black Adder »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Предатели
« Отговор #28 -: Септември 03, 2011, 15:31:07 pm »
Ако в повечето държави се реализират успешно материално ориентираните идеи, то в България и региона се случва съвсем друго. Тук е се изпробват нови идеи в духовния свят, отколкото в материалния.

Някой попита защо точно няма да могат да се върнат хората след 2028. Гледайте филма

A Crude Awakening - The Oil Crash

и ще разберете защо. Има го в колибката.

По въпроса за това къде се чувства щастлив човек, ще отговоря така: Щастливия и успешен чавек не търпи развитие. Запомнете го това. Не казвамм, че трябва да сме нещастни. Щастливия човек според потребителския маниер, задоволения човек няма стремежи за развитие. Тук на Земята не сме дошли на курорт.

Сега можете да си отговорите на въпроса също защо България е родила толкова умове,

(http://nature.uni-plovdiv.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=627&Itemid=202)

но всички са си реализирали идеята другаде.
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 15:40:34 pm от sidewinder »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Предатели
« Отговор #29 -: Септември 03, 2011, 17:16:17 pm »
jah - точно от теб не съм очаквал толкова неадекватна тема.

Всеки има свободата да избира къде да работи, да прави деца или не, да се върне в България или да странства из чужбина. Вместо да се чудиш, направи 3-4 деца, отгледай ги и тогава вече ще те призная за истински родолюбив българин.

Друг е въпросът, че голяма част от българите са под всякаква критика и обикновено по-свестните и авантюристите, които не могат да понасят злобата и завистта тук, просто отиват някъде в чужбина - на по-хубаво място.

Омразата ми дава сили !
А това изказване е толкова зле, че даже няма да си правя труда да го коментирам. >:(
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 17:27:25 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27