Автор Тема: Махат сергиите от “Славейков“  (Прочетена 5606 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Breath

  • Гост
Махат сергиите от “Славейков“
« -: Октомври 20, 2008, 11:33:09 am »
Махат сергиите от “Славейков“

Най-голямата книжарница на открито на столичния площад “Славейков“ в София ще бъде премахната.

Общинските съветници от всички партии в комисията по архитектура на Столичния общински съвет възложиха на главния архитект Петър Диков да предложи нова визия за мястото.

Според тях мястото на такъв пазар не е на това място и в центъра. При това, в София вече има достатъчно книжарници, така че няма нужда от импровизираните сергии.

“Мястото е едно от най-красивите в града, а сега там има сергии и найлони, дори и до спирката на трамвая“, припомни обстановката съветникът Росен Малинов (БСП).

Мнението бе подкрепено и от архитект Людмил Леонидов (ГЕРБ).

Според столичните съветници трябва да се изготви нова визия за пл. “Славейков“, пл. “Гарибалди“ и ул. “Граф Игнатиев“ до бул. “Васил Левски“, където сега има зеленчуков пазар, като за цялостен комплекс.

Повод за идеята за реорганизация на пл. “Славейков“ стана предложение на арх. Диков там да бъде разположен билетен и информационен център за опера и балет. То обаче не срещна одобрение, заради опасения, че сергийната вакханалия ще се завърне отново.




Специално за мен много неприятна новина, защото предпочитам да си купя книга оттам отколкото от някоя лъскава книжарница в центъра.


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 16:19:11 pm »
Цитат
Според тях мястото на такъв пазар не е на това място и в центъра. При това, в София вече има достатъчно книжарници, така че няма нужда от импровизираните сергии.

Дааа, аргумента с книжарниците е просто "железен" - така де трябва да има монопол и над разпространението и на книгите ( с което да се контролира и съдържанието им).

cdms

  • Гост
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 20:24:05 pm »
Край с пиратските дискове. Оставя нета.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2008, 21:45:24 pm »
Край с пиратските дискове. Оставя нета.

Както вървят нещата точно ще има връщане на "пиратски дискове" или по-точно на размяна на дискове между приятели както беше "едно време" когато скоростта на нета не позволяваше.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2008, 23:47:33 pm »
Сутринта по "Хоризонт" слушах интервю с някакъв мъж от комисията, която е предложила на главния архитект да предостави предложение за развитие изцяло на центъра около "Славейков", "Раковска" и улиците около тях. Той спомена, че няма да има премахване на всичките сергии за книги, а ще бъдат намалени на брой. Едно от другите предложения е да има пазар за книги само през почивните дни, или пък само в неделя до обяд, както било в Париж. Някой ако е ходил в Париж и знае за такова нещо с книжен пазар нека си напише мнението!

Breath

  • Гост
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2008, 13:55:56 pm »
Цитат
Повод за идеята за реорганизация на пл. “Славейков“ стана предложение на арх. Диков там да бъде разположен билетен и информационен център.

Това е тъпо, защото всички театри са наблизо и вместо от Славейков може да отидеш направо там, и да си купиш билет, и да се информираш много по-добре.
Последно четох, че щели да махнат само 4 от източната страна, а другите ще ги покрият да станат като отделни книжарници, което пак е тъпо според мен и кой знае колко време ще им трябва да го направят.
Имало много боклуци, хартии и найлони. Те боклуците там идват от макдонълдс, не от книгите. Що не махнат макдонълдс и на негово място да си направят информационния център?

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2008, 14:12:49 pm »
Навремето от такива места си купувах пиратски дискове с игри и филми laugh

cdms

  • Гост
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2008, 18:50:07 pm »
Това ми напомня историята със уеднаквяването на бутките за алкохол и цигари. Преди 4-5 години в София излезе наредба да се премахнат ламаринените бутки направени от всякакви боклуци и да се купят фабрично направени нови лъскави. Нищо не пречи да се направи и със сергиите на Славейков същото. 

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2008, 18:31:09 pm »
Аз съм за премахването на сергиите, това е един от циреите на София.
Книжарниците са много по-добър начин за закупуването на  книга.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2008, 19:04:49 pm »
Аз съм за премахването на сергиите, това е един от циреите на София.
Книжарниците са много по-добър начин за закупуването на  книга.

Не се и съмнявам  ;) Сигурно си и за премахването на сергиите на бабичките с магданоза и останалите едва едва някой и друг зеленчук който да не е генномодифициран  за да можеш да си купиш после от някой огромен супермаркет каквото ти трябва и добре "полято" с химия.

При книгите проблема не е точно същия но ако веригите книжарници се окаже в един момент че се държат от 2-3 собственика и те не искат дадена книга да е в "магазина им" нали се сещаш какво става ?

cdms

  • Гост
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2008, 19:13:02 pm »
Аз съм за премахването на сергиите, това е един от циреите на София.
Книжарниците са много по-добър начин за закупуването на  книга.
По тази логика аз съм за "закриването" на ХНЕТ. Естествено се шегувам.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Махат сергиите от “Славейков“
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2008, 20:17:57 pm »
Не се и съмнявам  ;) Сигурно си и за премахването на сергиите на бабичките с магданоза и останалите едва едва някой и друг зеленчук който да не е генномодифициран  за да можеш да си купиш после от някой огромен супермаркет каквото ти трябва и добре "полято" с химия.

При книгите проблема не е точно същия но ако веригите книжарници се окаже в един момент че се държат от 2-3 собственика и те не искат дадена книга да е в "магазина им" нали се сещаш какво става ?
Не знам защо си останал с впечатление, че това са някакви независими книгоразпостранители. Напротив - доста от книгите които търся не мога да намеря на Славейков. Наемите са сергиите са такива, че ги карат да продават само "хитови" заглавия.
А за бабите с припикан магаданоз или с еко млякото в бутилки от п-та употреба е друга тема.

По тази логика аз съм за "закриването" на ХНЕТ. Естествено се шегувам.
Ами то по-едно време си беше за закриване, без да се шегувам.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27