Автор Тема: Канабис - дрога ли е или не?!?  (Прочетена 125254 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Не е дрога.
« Отговор #105 -: Ноември 14, 2006, 18:53:58 pm »
Да пребиеш половината квартал след натряскване с алкохол НЕ Е ЗАКОННО, а за злополуките с кола има специални "награди" в закона, ако в кръвта бъде намерен алкохол. Всъщност, законът е достатъчно тъп и не е в състояние много-много да прави разлика между алкохол, марихуана или хероин - все тая му е поради какво е настъпила "неспособността за обективно оценяване на действителността". И ако все пак законът може да напъне бавната си, формална мисъл, за да направи някакви разлики, той се води от Обществения интерес. А какво е обществен интерес? Това е представата на шайка корпоративни простаци, които се събират из кабинетите и измислят закон, който да пробутат на тотално безотговорните, заспали и дори неприсъстващи депутати за прегласуване, приемане и възкачване в догма, която да защитава собствените им, теснокорпоративни интереси; "класови интереси", би казал Маркс. "Истината" е това, което казва законът. И така, ако законът каже, че ганджата е толкова опасна, колкото и хероинът, това е истина; ако каже, че алкохолът, никотинът, кафето, TV-то, internet-ът, pop-shit-културата, агресивните, развращаващи, упадъчни, просташки реклами, забавления и новини, не са опасни, то те не са опасни. В закона няма мислене, няма преценка. А защо марихуаната е по-опасна от всичките тези бандеролни, акцизни и лицензиозни благинки на държавата, корпорациите и обществото ни, които изброих? - защото марихуаната дава алтернативна форма на съзнание, а в тази форма на съзнание послушното и тъпо консумиране на организирана дебилщина е несъстоятелно; защото марихуаната е крясък за отърсване от глупостта и отдаване на нещо, което не може да се сложи в пакетчета и да минава през bar-code-identyфикаторите на новия superMarcet, наречен "съвременна цивилизация"; защото тя дава порив на духа към радост и неангажираност със страха и вярата, че по новините ни казват за важните неща, сериозните неща, а правителствата, полицията и здравната каса непрестанно бдят над добруването ни. Всъщност, те бдят единствено над събираемостта на данъците и това става смехотворно-ясно под въздействието на марихуаната, която има наглостта да даде този дар без да убие осъзнаващия се - оставя го в обществото, не му запушва устата със смърт и му позволява да разказва за това, което е видял. А тогава хората може и да захвърлят вратовръзките си, да се изплезят на своя шеф и да хукнат към поизостаналата си вила, където само два дни седмично са можели да бъдат щастливи и да се отдадат на безметежност, от която данъци не могат да се събират, пари за нови въоръжения не могат да се трупат, а човекът е твърде далеч от телевизорите и градските излъчватели, за да може мозъкът му системно да се унищожава и тласка към безалтернативно подчинение. Ето защо марихуаната е толкова опасна, дори повече от алкохола; та нали алкохолът може единствено да ни развесели за малко, а след това да ни превърне в жалки пияници, утрепки, от които обществото се гнуси! Марихуаната не може да направи това с нас - тя може само да ни разсмее, да ни накара да прозрем и докато се забавляваме с глупостта на обществения театър около нас, никой няма да може да разбере какво се крие зад жълтите ни очила и късо подстриганата ни прическа. Ние обаче, в това състояние се превръщаме в опасни за Новия световен медиен ред бомби, една от които току що гръмна ТУК. Честито!...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #106 -: Ноември 14, 2006, 20:57:59 pm »
Флай, кефиш  8)
Не бях се замислял :-\ по този начин за темата.
Има истина в това, дори се сетих за конкректни хора. Един мой съученик е достигал до доста интересни изводи в опдеделено "състояние" :)

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #107 -: Ноември 15, 2006, 11:01:46 am »
Отдавна престанах да вярвам на т.нар. официална медицина и на постановките на СЗО /знаете, че ако  пред името на някоя организация стои думата "световно" служи на определена група! ;D/ Но... канабисът се използва сега масово точно като дрога. Повечето и консуматори не са чували за изкуствено разширяване на съзнанието, те се пристрастяват просто към усещането. Нямат духовни търсения. Не са и подготвяни. Имам впредвид, че в старите духовни практики се е прибягвало до употребата на такива растителни стимуланти отговорно и с определена цел. И задължително под ръководството на посветен/учител/. За тях не е било просто усещане, а начин за добиване да духовно просветление.
Моето мнение е, че сега марихуаната се използва точно като дрога. Не казвам дали вреди или не.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #108 -: Ноември 15, 2006, 11:07:22 am »
Отдавна престанах да вярвам на т.нар. официална медицина и на постановките на СЗО /знаете, че ако  пред името на някоя организация стои думата "световно" служи на определена група! ;D/ Но... канабисът се използва сега масово точно като дрога. Повечето и консуматори не са чували за изкуствено разширяване на съзнанието, те се пристрастяват просто към усещането. Нямат духовни търсения. Не са и подготвяни. Имам впредвид, че в старите духовни практики се е прибягвало до употребата на такива растителни стимуланти отговорно и с определена цел. И задължително под ръководството на посветен/учител/. За тях не е било просто усещане, а начин за добиване да духовно просветление.
Моето мнение е, че сега марихуаната се използва точно като дрога. Не казвам дали вреди или не.

Да права си точното защото се търси само ефекта на удоволствието. И като прибавим допълните съставки които обикновено се прибавят от така наречените дилъри работата съвсем загрубява. Това е и причнина аз досега никога да не съм пробвал това вещество. Затова не си купувайте от тези дилари. Ако правите нещо направете си го сами.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #109 -: Ноември 15, 2006, 12:16:25 pm »
seine saint denis style основната идея на поста ми беше че когато си купуваш от дилър ти незнаеш какво точно си купуваш. Ти може да си мислиш че е канабис ама реално незнаеш какво взимаш с какво е премесено и т.н.  Още повече че приемеш и енргията на тези които ти го "дават",  а те не го правят от хуманни чувста към теб в това невярвам да има някакъв спор.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #110 -: Ноември 15, 2006, 12:25:31 pm »
Именно точно този твой пост казва същото което и аз и неразбрах за какво беше критиката ти  ;) Основно в България канабиса се купува на улицата  от дилъри а те имат за цел да печелят пари а не да ти направят услуга и следователно това поставя на голямо съмнение стоката, която продават заради възможните примеси.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #111 -: Ноември 15, 2006, 12:37:57 pm »
Да се твърди, че нещо е дрога, стои безпредметно преди да бъде очертано какво е "дрога" по принцип. ДРОГА е такова средство (химическо или друго), което изменя получаващия го организъм по начин, който кара този организъм да се нуждае от по-нататъшни доставки, за да поддържа нормалното си съществуване. Тютюнът е дрога, защото след привикването с него отказът води до нервност, рязко напълняване, неработоспособност. Алкохолът е дрога, когато доведе до алкохолизъм, защото спирането на доставките уврежда нервната система и черния дроб. Кафето е дрога, защото отказът от привичните дози предизвиква кофеинов глад, главоболие, рязко падане на кръвното. Хероинът е дрога - сами знаете защо. МАРИХУАНАТА обаче НЕ Е ДРОГА, защото НЕ НАНАСЯ ИЗМЕНЕНИЯ В ОРГАНИЗМА, които да изискват по-нататъшна употреба; НЕ РАЗВИВА ПРИСТРАСТЯВАНЕ. Независимо от всичките приказки за пристрастяване към навика, към усещането (което действително може да се окаже един вид психологическа дрога), МАРИХУАНАТА НЕ ПРИТЕЖАВА АБСТИНЕНЦИЯ и не нанася вреди на организма, които да оправдаят класифицирането й като наркотик. Клинично е доказано, че при заклети потребители на марихуана, в огромни количества, постоянно и много години без прекъсване, след рязкото преустановяване на нейното приемане организмите им остават напълно здрави, разсъдъкът им също - друг е въпросът, че такива хора може би пак искат "да си се напавкат" - това обаче не е свързано с възстановяване на каквито и да било нормални функции.

Вярно е, че някои хора използват марихуаната изцяло за удоволствие и нямат дори помен от евентуалните й духовни измерения. Вярно е също, че някои смесват марихуаната с какви ли не "подобрители" - като започнем от водка и стигнем до ацетон или хероин. Това обаче НЕ Е ТИПИЧНИЯТ НАЧИН НА УПОТРЕБА - недейте да бъркате марихуаната с всеизвестните "леки" синтетични наркотици за парти и развлечение като анфетамин, екстази и прочея; недейте да посочвате самите утайки от тиня сред потребителите на марихуана, за да ги изтъквате като аргумент! По същия начин не би било справедливо аз да обявя например, че хубавите вина са нещо лошо, само защото има алкохолици, дето се наливат с дестилиран спирт! Хубавите вина са нещо хубаво, при това много хубаво, потвърдено дори от медицината... Трябва в завършек да отбележа, че най-характерното потребление на чиста марихуана приближава до състоянието на медитативност, лекота, радост, доброта; преодолява егоцентричността, симулира комуникативността и отвореността, ускорява (неизчислимо много) интуитивното и алтернативно мислене, артистичността, свободата.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

hristog

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #112 -: Ноември 15, 2006, 13:57:57 pm »
flyDragon напълно подкрепям твоето твърдение...преди бях активен пушач на марихуана и спрях изведнъж. не намирам никакви проблеми в тялото си  ;) личния опит е друго  :P

IYI

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #113 -: Ноември 15, 2006, 14:01:25 pm »
Друг е въпроса за контрола над съзнанието след употребата на марихуана, защото нейното свойство за промяна на честота може да те отведе в енергоинформационен канал, където да се закачат енергоинформационни паразити, които единствената им цел е да ти изтеглят енергията.

Аз съм за марихуаната, но трябва да се използва от хора с устойчиво съзнание и самоконтрол.С променената честота и определени неволни процеси от страна начовека е напълно възможно сформиране на енергоинформационни конструкции, които да доведат до някой блокажи в човешката реалност.
Марихуаната подобрява концентрацията, усилва сетивността, лекува, дори може да те въведе в други измерения, може да подобри енергийната циркулация, но всичко трябва да е в следствие на осъзнат контрол, защото ако не присъства това изискване се отварят вратите за всички енергоинформационни паразити в съзнанието и отвъд него!

Oberon

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #114 -: Ноември 15, 2006, 17:14:16 pm »
Смърф, раздвам се на чувството ти за хумор:)
Разбира се, че не съм 24 ч с "моя приятел", но нова не пречи да знам какво прави нали? При системното приемане на трева, той започна да забравя елементарни неща, стана 45 кг. с мокри гащи. Имаше доста интересни халюцинации, като се напушеше, които сега няма да споменавам, че ще замирише:))))

И аз съм пушил няколко пъти трева, забавно е. Но съм против системното и пушене. И да, за мен тя не е наркотик. Алкохола е много по-опасен от тревата...

Говоря от личен опит, разбирайте го както искате ( дали е предразсъдък или ...)

Оберон

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #115 -: Ноември 15, 2006, 19:29:09 pm »
 аз вдигам щанги и пуша трева , макар и напоследък по - рядко , не по - време на тренировката а след нея за распускане , с един приятел го правехме всеки път след тренировката  :) , не мисля , че тревата е чак толкова лошо нещо .Също е много забано да се напушиш и да играеш БАСКЕТБОЛ , правиш такива НЛО изпълнения , че  :D :D :D и после  :o :o :o променя ти се виждането спрямо играта .

  ЕЗК 

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #116 -: Ноември 15, 2006, 19:55:38 pm »
Момчета, като чета как рекламирате тревата и марихуаната...абе вие сериозно ли ...? То си е ваша работа, ама има и други начини за разпускане...според мен де.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #117 -: Ноември 15, 2006, 20:15:30 pm »
Момчета, като чета как рекламирате тревата и марихуаната...абе вие сериозно ли ...? То си е ваша работа, ама има и други начини за разпускане...според мен де.
 последният пост го написах с цел опровержение  на твърдения , който не съвпадат с мойте . ТРЕВАТА си има както плюсове така и минуси , но както всяко нещо , просто не трябва да се прекалява с нея .  :)

 да не вземете сега да решите , че съм пропаднал  :-[


  ЕЗК  
  
« Последна редакция: Ноември 15, 2006, 20:18:12 pm от esoundc »

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #118 -: Ноември 15, 2006, 23:11:10 pm »
Имам въпрос относно Hemp-a.Колко вида има?Малко ме хвърлихте в размисъл и причината е,че си хапвам такова нещо.Какво пише на кутията:Good Seed-slightly salted and roasted.Good for immune system,cell growth,good for joints,good for hair&skin,good for cholesterol balance,good for circulation.A good source of Omega 3,6&9.High in essentials polyunsaturates.Low in saturates.High in protein.The EFAs and GLA in Good Seed are vital to human health.Не говорим за един и същи Hemp нали? :o

Antonium

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #119 -: Ноември 16, 2006, 09:17:45 am »
Виноги съм се чудил откъде раждат главите ви толкова брътвежи, най вече в споровете в езотериката, а то пафкате си и разказвате какво ви ражда мозъка. Доста от вас отдавна съм ги усетил, а вие сте били доста повече. След накато се напафкате съм сигурен, че откривате несъвършенствата на съществуващата вселена, мислите в няколко измерения и се появяват ченълинги. Примерно Флая никога не може да си настрои нормален фонт за писане :P.
Хоръс, Админ, Еоне, Ейлиън кво става бре. С ЛС ли си продавате тревата.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27