Автор Тема: Вълни цунами удариха Япония след катастрофално земетресение !  (Прочетена 103640 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
 Black Adder Но е форум и следователно всеки има право да изрази своето мнение,дори то да не съвпада с админите на сайта. :)

Колкото до "истерията" с радиацията-не мисля,че е напразна и "елементарните" хора понеже друга работа си нямат нищят такива "сериозни" въпроси.Ето карта,където  е оповестено за открита радиация,прави впечатление,че единствено в Европа  Швейцария са оповестили и наличие на цезий 134 и цезий 137/Южна Корея също/.
http://www.prikachi.com/images.php?images/907/3212907a.jpg

Което ме кара да мисля,че  радиацията точно защото не е умна няма как да бъде само само там с цезий 134 и цезий 137- тя просто е навсякъде,но се премълчава.Да не би "недораслото" население да изпадне в паника...А тъй-нека си хрупкат салатите с радиация... :diablo:
« Последна редакция: Април 12, 2011, 06:47:42 am от raliko »
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
:) OK, raliko, аз ти казвам, че има радиация в БГ. Ама е много! Какво правим сега?

Ти като знаеш, че има радиация какво правиш?

Нека го обясня с малко повече думи. Това е радиация... Как се пренася тя? По въздуха. Как така ще се пренесе с въздуха. Ами много просто. С ветровете.

ОК. Тука го уточнихме. Сега втория въпрос. Къде е Япония? Както знаем, само в Българския език има 4 степени на степенуване. (далеч, по-далеч, най-далеч и на майната си). Мисля, че в случая е подходящо да използваме четвъртата степен.

Такаа, уточнихме и къде е Япония. В следствие на горните 2 фактора аз си задавам няколко въпроса, които ме карат да мисля, че в БГ няма радиация. А те са следните:

1. НЯМА ветрове, които да духат в права линия директно от Япония до България. Това не е някакъв чартърен полет да ти дойде и кацне директно тука. Дори и да има такива, боже опази (тогава метеорологията ще я наричаме гадаене и шаманизъм) то между Япония и България има хм.... нека помисля... 7-8 хиляди километра (ако не и повече). Защо по-дяволите тази радиация няма да засегне страните през които минава, ами ще дойде и ще се пльосне точно тук??? Странна работа... май наистина (или както казват в нашия форум наЙстина) тази радиция е интелигентна.
2. Какво те кара да мислиш, че другите държави между Япония и нас няма да изпищят на умряло като видят каква радиация минава през тях докато достигне България? Те да не пасат трева?
3. ТОКИО, забележи. ТОКИО, се намира на някакви си 150-200 км от атомната електроцентрала. Там има няколко милиона души... Е по твоята логика, щом радиацията минава и идва в БГ трябва първо да мине оттам, не мислиш ли? Тази радиация ще е с огромна концентрация минавайки през Токио за да стигне до нас. То тия хора досега да са изпукали. Ако пък реши и мине през Тихия Океан през Щатите... защо пък да не избие американците, а ще идва при нас? Значи всички държави през които радиацията минава са се договорили да не казват, че има радиация, а ние щото в БГ от всичко разбираме, ревем та се късаме.

А снимката просто няма смисъл да ти я коментирам. Мога да ти направя 100 такива и да ти покажа, че радиацията е отишла на Луната ако щеш.

Знаеш ли че за 5 дни мога да ти направя сайт в който да твърдя, че земетресението в Япония е от ХААРП. И такава теория да ти измисля, че 1 година ще се дискутира в Хнет.

Малко мисъл в главата... за това апелирам. Прикачането на някаква измислена снимка, видео от НЛО и коментари от сорта на "ааа, ммм... ужас... " не индикират мисъл.

Един свестен анализ не съм видял на ситуацията. Всеки копира и пейства новини и снимки. Това не е мисловна дейност. Това е като при кучето на Павлов.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
₪ Eon ₪ :) Прекрасно е,че можеш много неща,част от които създаване на сайтове!
Темата за някакво дейно участие на ХААРП обаче не е нова спрямо  последните събития в Япония.Така,че това не коментирам в момента/коментирала съм го в предишни постове и теми/.

Казваш -има радиация,но го поставяш под съмнение,или утвърждаваш?Понеже ако се водим по максимата-Да има,е и?? То няма какво да дискутираме.Значи няма нужда от форум.
Ако пък казваме-Не,няма!Яжте си салатите и марулите!-то нещата почват да намирисват на информационно ембарго.Демек-тук няма място за такива съмнения,който не е съгласен-чупката! 8)

Е,да,ама аз пък искам да разбера със сигурност-има или няма,дезинформация ли е,не е ли.Форумът е място според мен,където хора търсят истините,които ги интересуват и в зависимост от средата си на обитание могат да допринесат с нещо за изясняване на основните тези.Било чрез собствени възгледи и информация или позоваване на други такива.

Лично аз от радиацията за мене си не се притеснявам,но нали разбираш,че това не е въпрос,който засяга само мен лично??

1.Казваш нямало ветрове духащи пряко към България-нека си при помним колко слоя обгръщат Земята и какви ветрове духат в най-горните слоеве,тъй като никой не е казал,че радиацията може да се задържи само и единствено в ниските слоеве на атмосферата,нали? Или само над дадени държави-цезий е оповестено,че е открит само над 2 държави-интересно,умен е цезия излиза. ;D

Впрочем,поставянето под съмнение на всичко писано тук обезсмисля подобни спорове.Снимката е само факт,че някаква част от истината се прокрадва в международната преса-която дори да е 5% от цялата истина ,в нашите медии упорито се премълчава.Може би искаш да кажеш,че не е желателно да се позоваваме на чужда преса или на други източници на информация?Само,че това би означавало всеки да тъне в собствените си съмнения и по никой начин да не търси други източници на информация/включително и подобни сайтове като този форум/.

По точка 2-има държави,които имат намерение да съдят Япония в международния съд в ХАГА,заради щетите,които несъмнено ще трябва да понесем всички на планетата Земя -можеш да намериш линк при желание.

Колкото до твоята 3.-или четеш избирателно или не вникваш в поставените идеи на написаното.Никой не е казал,че радиацията ще прескочи другите държави и ще кацне само и единствено у нас,точно обратното.А това,че всичко организирано мълчат-съвсем не значи,че няма потърпевши в момента или няма да има след време.Само,че на кого му пука  е важно?Не и на управляващите,които без значение в коя държава са,щом мълчат-целят едно-да няма паника и съответно да не се изисква от държавните органи намеса за защита на населението.


По този повод имам въпрос-ако има по-висока радиация в България , каква е ролята на нашата държавна власт,какви са стъпките за действие за защита на населението?Тъй като да питам дали ще се включат в колективен иск спрямо Япония в Хага мисля,че няма смисъл,дори да стане за други държави,ние най-вероятно ще мълчим геройски.
Много ми се струва,че  по-скоро сме и ще бъдем свидетели на държавно съвсем целенасочено бездействие,та,който може нека ми отговори.Благодаря! :hi:
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Цитат
Е,да,ама аз пък искам да разбера със сигурност
И медиите искат да искаш да разбереш. Също искат и
Цитат
всеки да тъне в собствените си съмнения

Утре по новините ако кажат "Има радиация 5. Всички в бункера!" няма да повярвам много, че го правят за мое добро - представям си колко по-зле ще е в бункер с хиляди хора, отколкото сред природата "с радиация над нормата" или "над допустимото" или подобна приказка от телевизията.

Япония е далече. Там още живеят хора - тук да се кахъриме за животите си по тая причина е пълна промивка на мозъка. Да не говориме за "мерките за безопастност" по АЕЦ-те, които ще струват пенсиите на бабите и дядовците ни, нашите заплати и труда на децата ни - щото много опасни били земетресенията - ще ги правят устойчиви. Ами ако духне вятър следващия път и пак счупи всичко!?

Както беше казъл един руски илюминат - "Винаги ще има нова версия на играчката, към която да държим съзнанието ви приковано".

Не че не трябва да събираме информация, но трябва и да разбираме, когато ни пълнят главите с "опасност", "тревога", "защита от пърхот" и "свобода от мензис..."

Ще повярвам, когато го видя.

П.П. Сори за разхвърляните мисли - са станах...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Black Adder Но е форум и следователно всеки има право да изрази своето мнение,дори то да не съвпада с админите на сайта. :)
Това не значи, че всеки втори твой пост трябва да бъде: ама не може да няма радиация, защо я крият, поне вие ми я покажете.
И да те светна, т.нар. РАДИАЦИОНЕН ФОН не е тухла да те удари по главата. Ходи се ограмоти малко, пък после пълни темата с глупостите и фобиите си.

Призовавам (за пореден път) всички следващопишещи да се въздържат както в тази, така и в другите теми от писане на едни и същи глупости по 100 пъти колкото да не скучаят.
Както казах - има достатъчно други форуми които да си ги ползвате като чатове.

Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
EUROACTIV:Радиационният риск от Фукушима вече не е пренебрежим

Euroactiv предупреждава, че рисковете, свързани със замърсяването с Йод-131 в Европа вече не са пренебрежими.  В отговор на множество запитвания от граждани, френската организация CRIIRAD (Комисия за изследвания и за независима информация върху радиоактивността) е изготвила пакет с препоръки относно намаляване на рисковете. Документът е публикуван на 7-ми април и препоръчва уязвими лица като бременни, кърмещи жени и деца от Франция да не консумират дъждовна вода, едролистни зеленчуци, както и прясно мляко и свежо сирене.

Радиоактивен йод в дъждовната вода в Румъния

Малки количества радиоактивен йод-131 са били открити в дъждовната вода и овчето мляко в района на румънската област Сланик, съобщиха местни медии. Премиерът Емил Бок поиска ситуацията да бъде щателно проучена. От Института по ядрена физика увериха, че нивата са безвредни за хората и аварията в АЕЦ „Фукушима" не представлява риск за северната ни съседка.

Радиоактивният йод бил открит от група учени, като замерените стойности са съответно между 0,15 и 0,75 бекерела на литър в дъждовната вода и 5,2 бекерела на литър в овчето мляко. Пробите са били събрани от градовете Брашов и Сланик-Прахова в края на март и началото на април (27 и 29 март и 2 април).

Изследователите са категорични, че нивата, макар и необичайни, не са опасни за живота на хората. Учените се позоваха на японските стандарти, които поставят максималните нива на радиоактивен йод на 100 бекерела/литър за деца и 300 - за възрастни.

В заключението на доклада им се посочва, че радиоактивният елемент се е появил в Румъния в следствие на ядрения инцидент в японската АЕЦ „Фукушима". „Наличието на йод-131 в страната доказва, че ефектите от ядрен инцидент могат да бъдат почувствани даже на разстояния от порядъка на 10 000 км. и радиоактивният облак от "Фукушима" се е разпространил над цялото северно полукълбо", се посочва още в документа.

От Министерството на здравеопазването потвърдиха, че няма опасност за населението. От ядрения регулатор съобщиха, че страната не е застрашена от радиоактивните емисии от АЕЦ „Фукушима", а направените проверки в румънската АЕЦ „Черна вода" са показали, че тя е по-безопасна от авариралата централа.

Премиерът Емил Бок заяви, че правителството ще обсъди резултатите от изследванията, след като получи докладите на всички специализирани служби.

Източник:http://news.ibox.bg/news/id_1006885085
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Отмина истерията с радиационния фон и отключвам темата.

Някой да се оплаква от лъчева болест?

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Чак толкова бързо...само хората в района могат да бъдат засегнати. ;) В глобален мащаб, ще стане ясно през следващите 1-2 десетилетия.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Животните се разболяват застрашително.
« Отговор #323 -: Юли 15, 2011, 20:39:25 pm »
Чак толкова бързо...само хората в района могат да бъдат засегнати. ;) В глобален мащаб, ще стане ясно през следващите 1-2 десетилетия.

Така си е, вижте какво става с животните живеещи в 300 хиляден град в близост до централата:
http://www.youtube.com/watch?v=u3uPNjTMWtg&feature=player_embedded
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Би трябвало при евакуацията на района да оставят такива животни на свобода, че да не измират на затворено от глад и жажда.
Dreams are messages from the deep.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27