Автор Тема: Старият завет - Има ли други цивилизации?  (Прочетена 26479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #30 -: Март 23, 2012, 14:38:15 pm »
И колко килограма ще е бебето от един такъв мъж и колко килограма ще са околоплодните води?
Да те улесня. Взимаш едно нормално бебе (3.5кг) и повдигаш на куб.
След това умножаваш по две за околоплодните води.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен operator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #31 -: Март 24, 2012, 10:43:56 am »
„И заповяда Господ Бог на човека и рече: от всяко дърво в градината ще ядеш....кога си бременна; с болки ще раждаш деца; и към мъжа си тегнеш, А на Адам рече: ... с мъка ще се храниш от нея (земята) през сички дни..."
При все че човешките деца се раждат почти полуфабрикати неспособни да реагират адекватно на външни опасности, при това за доста продължителен период. И това не само поради голямата глава.
« Последна редакция: Март 24, 2012, 10:46:01 am от operator »

Неактивен Roemy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #32 -: Март 28, 2012, 11:39:08 am »
Кое човешко същество би могло да роди такова гиганско бебе ? Единствената възможност е , че размера на човеците (лимурийци) е бил до 25м. височина ( според Е. Блаватска )и затова са се раждали и гиганти.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #33 -: Март 29, 2012, 09:44:36 am »
Tangrata, споделих само, това което съм чула. Ако трябва да продължа в този ред на мисли: сетих се, че в една от книгите, които четох за Слава Севрюкова, пише, че според нея (С.Севрюкова) хората са били по-малки и децата са се раждали от корема, пъпът е остатък от онези времена:

Цитат
За живота в оная тъмна и навярно кървава епоха съвременната наука може само да гадае. Оскъдни, почти никакви са костните останки от много по-късните междинни звена на нашето развитие. Фосили на алфа предците реално отсъстват. Как да ги има -те, според нестандартния учен, са лишени от кости. „Опорните им структури - споделя психотроничката в друг раз­говор - са меки, хрущялни."
-Според твоите разкрития, лельо Славе, "най-ранни­ите ни предтечи са се размножавали чрез делене". Как се е извършвал този процес? Как са изглеждали те?
 -
Виждам... Пред мен са, във водата... - Прекося­ва отново моста на времето. - Малки, подвижни, леки. В областта на корема, където след милиони години ще се оформи бъдещо пъпче, се образува нещо като пъпка. Тя расте, расте. Коремчето се раздува. Там се оформя зародилото се мъничко ново същество. Когато е напълно завършено, мъчително се откъсва от роди­теля. Зрелият индивид прекъсва свързващото звено, давайки самостоятелност на новия живот.

 
Цитат от книгата "Зеница към вселената" на Христи Нанев

Но как е било кой, кой ли ще ни каже?  :D   
« Последна редакция: Март 29, 2012, 09:45:45 am от Passiflora »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #34 -: Март 29, 2012, 15:36:22 pm »
Пъпът е остатък?

Пъпът е мястото, където е била свързана пъпната връв. И детето се е хранило от там, докато е било в корема на майката.
Нима мислиш, че бебето в корема се храни през устата?

Объркан съм. Това са очевидни неща. Само аз ли ги знам?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #35 -: Март 29, 2012, 16:30:25 pm »
И аз нещо съм объркана..пъпът не е ли реплика на сребърната нишка?
Чела съм теориите за еднополовите ни предци..Не ми се струва невъзможно..Но в момента се опитвам да си онагледя представите за ефиро-подобната им същност... :unknown:

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #36 -: Март 30, 2012, 09:27:47 am »
Объркан съм. Това са очевидни неща. Само аз ли ги знам?
Сега ги знаеш, а как са били нещата преди милион години? Знаеш ли?   :D     

Константин, "ефиро-подобната им същност", означава че не са имали тела, т.е. били са, това което сега наричаме душа. След грехопадението Битие 3:21:
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=1&g=3&tr[]=1

"Кожени дрехи" = тяло

Не ме застрелвайте  :--- , не е моя идеята за това, а на мадам Блаватская!
« Последна редакция: Март 30, 2012, 09:30:25 am от Passiflora »

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #37 -: Март 30, 2012, 13:10:13 pm »
Сега ги знаеш, а как са били нещата преди милион години? Знаеш ли?   :D   Не ме застрелвайте  :--- , не е моя идеята за това, а на мадам Блаватская!
Аз знам, че нищо не знам. Нито пък някой друг знае. Дори и мадам Блаватская. И няма да узная до края на живота си. Живея в настоящето и се доверявам на това, което виждам, а не на това, което разни хора са си измислили.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #38 -: Март 30, 2012, 13:43:04 pm »
Ааа не...ефиро=подбната същност е инструмент на душата,също както и физическото тяло.Не е душа!
« Последна редакция: Март 31, 2012, 08:32:04 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #39 -: Април 02, 2012, 05:50:00 am »
ок,
само не ми стана ясно как в даден момент започнахме да вадим доказателства от Библията.
То даже не е и ясно кой я е писал тая книжка. Пък кой я е превеждал хич. И през колко превода.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #40 -: Април 02, 2012, 13:04:40 pm »
Още един с моето мислене!Добре го каза Тangrata_ ,евала за което...  8)
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #41 -: Април 12, 2012, 23:20:47 pm »
Така е зададена темата "Старият завет". И препратката ми е точно на там.

Дай ако искаш други източници, ще ги коментирам, обещавам!  :D   

Ако искаш да дам насока "Епосът на Гилгамеш".  ;)

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #42 -: Април 12, 2012, 23:55:42 pm »
Още нещо от мен, макар че май не е за тази тема, но карай да върви...
"Дисковете Дропа":    http://jones.blog.bg/technology/2006/05/26/diskovete-dropa.4242    :bye2:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #43 -: Април 13, 2012, 01:25:00 am »
Темата наистина е "Старият завет",
но не "Старият завет, последна инстанция, вътре всичко е доказателство",
а разискване относно стария завет.
То иначе темата щеше да се казва "има други цивилизации", а не "има ЛИ .."
Просто в един момент взе всяко нещо да се вади като доказателство, че щом е в завета, значи е истина.
По-скоро нуждата е да се намерят доказателства, извън Завета, които да го подкрепят по някакъв начин.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #44 -: Май 11, 2012, 22:43:07 pm »
В свещените книги пише за небесна йерархия и че  Бог не е сам на небето. Затова не виждам нищо странно в текста от Битие.
Ако са "синовете божии" би трябвало да могат да се трансформират и да приемат човешки облик и човешки ум. Иначе откъде ще им дойдат мераците да заплодят земните жени? :unknown:
Може навремето да е имало и различни видове хора по Земята. Както е при съвременните котки. Кръстосват мъжки лъв с женски тигър и се получава лайгър - хибрид с размер два пъти по-голям от родителите.
Може и да се е случила среща между различни култури, както в по-нови времена индианците в Латинска Америка са  срещнали европейските колонизатори. Двете култури и цивилизации са си съществували паралелно, без да комуникират помежду си.

<><><>

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27