Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859522 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен procopy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1605 -: Ноември 05, 2012, 19:53:11 pm »
Намерих едно магазинче в Бургас, ще взема да поръчам ето такава. Само не знам как се смятат тия квадрати и за какво ще ми свърши работа...

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1606 -: Ноември 05, 2012, 20:39:21 pm »
БелИш и режИш. :hi:

Божинка, личи ти майна, че си от Филибето! 8)

Аз ползвах наскоро обикновен кабел 6 квадрата. Обелих го и си го навих, стана супер! 60 стиники беше метъра, ама не съм сигурен... Абе, не е скъпо! :drinks:

Неактивен crosswind

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1607 -: Ноември 05, 2012, 21:35:32 pm »
Намерих едно магазинче в Бургас, ще взема да поръчам ето такава. Само не знам как се смятат тия квадрати и за какво ще ми свърши работа...

Тази от линка ти е със сечение 0,8 см. (нищо, че пише 0,8 мм - не ми се вярва... по-скоро е грешка).
По-добре си потърси някоя по-дебела - 2 мм, 2,5 мм или 4 мм.
Т. нар. квадрати отговарят на сечението. 4 квадрата е проводник с диаметър 4 мм.

За целта може да отидеш до някой магазин за ел. консумативи (може и по-големи от типа на Практикер и Бриколаж). Там най-вероятно няма да продават гола медна тел, но си взимаш мостов кабел или единична жица със сечение колкото ти трябва. Гледай да не вземеш многожилен проводник (те са по-гъвкави).
Като го купиш с едно макетно ножче леко минаваш по дължината на проводника и му сваляш изолацията (гумираното покритие) и си готов. Става много лесно - само внимателно с ножчето :)
Имай в предвид, че по-дебелите проводници се огъват и усукват по-трудно.
Успех!

Неактивен emo_G

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1608 -: Ноември 05, 2012, 22:07:35 pm »
procopy, ако си от Бургас, мога да ти препоръчам едно магазинче(имат си и сайт), от където освен тел, можеш да си вземеш и полускъпоценни камъни(нанизани са на връзки и са на мн приемливи цени) за влагане в оргонити. Намира се точно до бившата 3та поликлиника и пак е специализирано основно за продажба на суровини за мартеници. 
Мога да подскажа и място в БС, където продават тънко полиестерна(12лв/кг) и епоксидна(25лв/кг) смола. Който го интересува - ЛС.


Неактивен procopy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1609 -: Ноември 05, 2012, 22:24:57 pm »
Мерси за съветите, ще белим кабели явно  :D

procopy, ако си от Бургас, мога да ти препоръчам едно магазинче(имат си и сайт), от където освен тел, можеш да си вземеш и полускъпоценни камъни(нанизани са на връзки и са на мн приемливи цени) за влагане в оргонити. Намира се точно до бившата 3та поликлиника и пак е специализирано основно за продажба на суровини за мартеници. 
Мога да подскажа и място в БС, където продават тънко полиестерна(12лв/кг) и епоксидна(25лв/кг) смола. Който го интересува - ЛС.

Не съм от Бургас, просто ровех из нета и ми изскочи този магазин.

Неактивен crosswind

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1610 -: Ноември 05, 2012, 22:39:22 pm »
procopy, ако си от Бургас, мога да ти препоръчам едно магазинче(имат си и сайт), от където освен тел, можеш да си вземеш и полускъпоценни камъни(нанизани са на връзки и са на мн приемливи цени) за влагане в оргонити. Намира се точно до бившата 3та поликлиника и пак е специализирано основно за продажба на суровини за мартеници. 
Мога да подскажа и място в БС, където продават тънко полиестерна(12лв/кг) и епоксидна(25лв/кг) смола. Който го интересува - ЛС.

Нанизани камъни?  :( Защо им е трябвало (ако не са за гривни) ...  :---

procopy, тази от линка ти е наистина 0,8 мм. 0,8 см така навито...  ??? :)

Неактивен jeni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1611 -: Ноември 05, 2012, 23:02:49 pm »
Здравей, Прокопи,
Въпреки, че все още не съм съвсем на ти с тази тема /тепърва ми е планирано/, поне мога да споделя някои знания, ако не приемете това за спам. По отношение на медта. Кабелите и проводниците, съобразно тяхното основно предназначение за токопроводимост /електротехнически глупости/, измерват жилата в квадратни мм. Ето една проста съответстваща табичка, според  формулата за пресмятане на лице на кръг S=πd2/4. Тъй като π/4=0,785, можем да използваме следния по-практичен вариант на формулата – S=0,785d2.
Диаметър d, mm      Сечение S,mm2
0,797885          0,50
0,977205          0,75
1,128379          1,00
1,381977          1,50
1,784124          2,50
2,256758          4,00
2,763953                 6,00
3,568248                10,00
Ако купувате изолиран, напр.с PVC, кабел/проводник  от обикновените магазини, трябва да търсите плътен, а не многожичен, напр. мостов(ПВВ-МБ1), СВТ, ПВ-А1 /защото има и ПВА-2, ШВПС и др.- многожични/. Някои по-специфични марки са с калайдисани жила, в този случай трябва да се избягват. Ако купувате голи жила, в зависимост от предназначението /напр. бобинажен проводник/ някои от тях има лакова изолация. Тези особености не са описвани в интернет магазините, за съжаление, освен ако не се ровиш в каталозите. Затова най-безопасно е, както спомена колегата по-горе – вземаш плътен от описаните марки каквото сечение избереш и белиш.

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1612 -: Ноември 06, 2012, 07:24:22 am »
Ползвайте кристали които не са пробити!!!
Същите такива са неефективни и мъртви, все едно човек с пробито тяло или с огнестрелна рана. Аз лично съм против всякъкви интервенции по кристалите, убивате ги по този начин, те си имат своята енергия, която се губи след зверското трошене или дупчене. Замислете се дали съм прав. Всичките ми накити и кристали, които ползвам са или вградени в сребро или обвити с кожена каишка.
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен procopy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1613 -: Ноември 06, 2012, 09:56:57 am »
@jeni страхотно и много полезно описание  :drinks:

Неактивен procopy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1614 -: Ноември 09, 2012, 18:36:44 pm »
Лесна работа било това оргонита  :D



Долу вляво е версия 1.2, вече показана като успешна. До нея е версия 1.5, в която ръгнах и пчелна пита. Отзад вляво е версия 2.0 с намотка 2.5 квадрата, хоризонтално разположен двустранно терминиран кристал и зареждане на 852 херца (30 секунди, генератор, тонколона). HHG-то е пак с 2.5 квадрата спирала и зареждане на същия принцип.

Като човек, който не го свърта на едно място, направих най-простото проучване за свойствата на оргонитите - набих ги във фризера над чаша с вода. Средно между 8 и 10 часа всеки. Цяла седмица си играх да ги наблюдавам и снимам. След първоначалния ентусиазъм на странно изглеждащата картина в чашата обаче разбрах, че всъщност не се случва нищо необичайно, заради което направих и няколко контролни проби, които показаха едно и също.

Ето така изглежда водата след 3 часа. Започва оформянето на "косми", които в много сайтове са представени като ефект от оргонита. За жалост обаче това е контролната проба.



След 6 часа "космите" стават много и се оформя сфера, което предизвиква уау ефект. Само дето оргонита няма нищо общо. И тази снимка е на контролната проба.



След 8 часа се заформя "торнадо" и етажно замразяване. И при "оргонитната вода", и при контролната проба.



Единственото по-различно нещо беше, че версия 2.0 ми счупи две чаши. След първата реших да повторя опита, за да съм обективен. Еми същото стана. С HHG-то в интерес на истината проба още не съм правил, защото днес го извадих от калъпа, но и не мисля, че ще се случи нещо различно. Това казано, всички снимки от разни сайтове и форуми, където се вижда този най-масов ефект - косми+торнадо и се твърди, че е заради оргонита, всъщност за съжаление са пълен необективен булшит.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1615 -: Ноември 09, 2012, 19:43:47 pm »
Красиви са. Интересно ще е да споделиш как изолираш опитната от контролната вода, така че да не действа оргонита и на двете. Периметъра им е доста голям.

Това растение е Sedum (сукулент). На снимката ясно си личи от кой момент на растеж е било в присъствие на оргонит. Окръжностите показват, че в даден момент растението е започнало да расте над обичайната норма.

« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 20:04:32 pm от sidewinder »

Неактивен procopy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1616 -: Ноември 09, 2012, 22:30:35 pm »
Красиви са. Интересно ще е да споделиш как изолираш опитната от контролната вода, така че да не действа оргонита и на двете. Периметъра им е доста голям.

Схващам накъде биеш. Във всеки момент във фризера има само една чаша, другите кесят на 2-3 метра. Най-лесно ще установим аз ли съм крив другата седмица, като сваля оргонитите на десетина километра от вкъщи и повторя контролната проба.

Нали, тук трябва да призная, че замръзването в подобни форми си е необичайно само по себе си.

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1617 -: Ноември 13, 2012, 07:12:48 am »
Две случки сверзани с Тенсор генератор.

Случка 1.
Центъра на Варна, магазин за маркови дрехи, не се оплаква от клиенти, нищо по различно от обикновенното ежедневие и реалност. След сдобиването им с тенсор генератор думите им бяха следните: "Не можем да си изпием кафето и да изпушим по цигара, наплив от клиенти, навалица...", друг е въпроса, колко от тях са си купили нещо, нямам информация. :-)

Случка 2.
Отново магазин във Варна този път за здравословни храни, майка с дете, привидно сърдито и нервно на около 5-6 години. Майката - Не пипай това, не вземай онова... след което започват викове, крясъци, разправия, детето реве бяга наляво-надясно... точно в този момент се чува едно ПАТ, и се оказва, че на тенсор генератора, който е в магазина единият му ринг не е издаржал на отрицателната енергия и се скъсва, там където е запоен. Имайте предвид, че този генератор беше направен от 2.5м2 тел и стоеше изключително здрав, много сериозно натоварване е било явно :-) Аз си го обяснявам с това, че отрицателната енергия му е дошла в повече и той просто е отказъл да работи.

Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1618 -: Ноември 13, 2012, 10:41:43 am »
Интересни случки, Stilgar! :o

Аз имам друга хипотеза за скъсания ринг. Ако е запоен в състояние на известна доза напрежение между двата края, може и това да е причина. Аз винаги ги запоявам в състояние на релаксация на двата края, максимално доближени, без напрежение. Друг по-добър припой е сребърния - стават доста по-здрави. Първия пример повече ми допада като възможен.

И на мен ми се е късъл ринг от тенсор сфера.

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1619 -: Ноември 13, 2012, 12:32:04 pm »
Side, как правиш сребърен припой?
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27