Автор Тема: Компютри ще подслушват телевизорите  (Прочетена 4191 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Antonium

  • Гост
Компютри ще подслушват телевизорите
22.06.2006 10:10

Компютри ще подслушват телевизорите
Телевизорите вече си намериха майстора с новата технология на Google.

Нов експеримент на Google нашумя в последните дни. Най-популярната търсачка в Интернет ще въвежда технология за взаимодействие между компютри и телевизори, съобщава technews.bg.

По-точно, идеята се състои в това РС-то да “разбира” програмите, излъчвани от намиращия се наблизо телевизор, и автоматично да генерира свързано с тях съдържание на компютърния монитор.

Обяснение от самите разработчици на вече патентованата технология се намира в един блог на Google Research.
Технологията улавя звука от телевизора и по него разгадава какво гледат в момента работещите с компютър наблизо. И за да не скучаят те нито секунда, Google веднага генерира на мониторите им съдържание, свързано с TV излъчването. Или пък ги въвлича в интерактивност с форуми и чат по конкретната тема.

Отивайки още по-далеч, технологията може да извлича от уеб сведения за актьор от излъчвания в момента филм и да ги поднася на десктопа на РС потребителя. На практика, възможностите за предлагане на свързано съдържание и интерактивност са неограничени. Специалистите на Google наричат това “масова персонализация”.

Освен за генериране на съдържание, технологията на Google може да се използва и за целите на рекламата. Вероятно именно тази възможност е далечният прицел на компанията. Подобно нестандартно средство би се харесало много на рекламодателите.

Както и при останалите решения на Google, новата технология не обременява с нищо потребителя. Според разработчиците, тя е изключително бърза и именно скоростта я отличава от някои подобни изобретения в мобилните телефони.

5 секунди са необходими на Google да “разгадае” ТВ програмата, след което мигновено (кой би го направил по-бързо от Google?) открива в Интернет свързано съдържание и го поднася на компютърния екран. Потребителят не прави абсолютно нищо, за да получи допълнителната информация.

Критиците на технологията повдигат въпроса за нарушаване на правата на личността. От Google обаче успокояват, че технологията не може да улавя разговорите между хората
http://www.dnes.bg

Бъдещето става все по-гадно. Аз не желая такива простотии >:( >:( >:( >:(

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Компютри ще подслушват телевизорите
« Отговор #1 -: Юни 28, 2006, 18:47:26 pm »

 Ами в това нищо ново . Телевизията в БГ подслушва нета и форумите примерно  >:(

  ЕЗК   :-X

Oberon

  • Гост
Отг: Компютри ще подслушват телевизорите
« Отговор #2 -: Юни 28, 2006, 18:56:47 pm »
Интересно как ли се подслушва форум:)?

Antonium

  • Гост
Отг: Компютри ще подслушват телевизорите
« Отговор #3 -: Юни 29, 2006, 08:47:46 am »
Тихото потракване на клавиатурата оставя в пространството дълбока следа :P

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Компютри ще подслушват телевизорите
« Отговор #4 -: Юни 29, 2006, 12:13:05 pm »
Интересно как ли се подслушва форум:)?
:o

  ами виж , намираш си форум , почваш да пишеш , и там се оказват логнати примерно аристи , който правят телевизионни реклами за най - големите медии , като примерно ББТ , ММ , БТВ , НОВА ТВ , сателитният канал БГ и даже ПЪРВА ПРОГРАМА . Достатъчен е само един предател да те засекат , започват да следят писанията ти , и ти разбираш това по влизанията в темата , в един момент , във форум със 50 логнати , ти откриваш , че темите са прочетени на 2000 пъти ....  :-X

  аз знам един такъв форум май ...  :P
 но проблема е че по линковете , те започват да следят и другите форуми във който са записани артистите ,
 това май се нарича , ПРЕБРОЯВАНЕ НА ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА ...

  анти ГЛОБАЛНИ МАНИПУЛАЦИЯ ...

  ЕЗК
 отдел
 АУДИО - ВИДЕО ШПИОНАЖ , секция , четвърта власт :-X

 

Oberon

  • Гост
Отг: Компютри ще подслушват телевизорите
« Отговор #5 -: Юни 29, 2006, 18:34:10 pm »
Специалиста по звъка и картината:))) Знам как се шпионира форум, питах как се подслушва:) Ама явно не си схванал майтапа:)))

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Компютри ще подслушват телевизорите
« Отговор #6 -: Юни 29, 2006, 19:53:51 pm »
Специалиста по звъка и картината:))) Знам как се шпионира форум, питах как се подслушва:) Ама явно не си схванал майтапа:)))
:D

  добре предвам се , пък и никъде не съм казал , че съм специалист ...  :P

  ЕЗК 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27