Автор Тема: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА  (Прочетена 13088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #15 -: Юли 05, 2006, 10:01:03 am »
по темата:Ами кво да се прави,горе си искат глупави хора,и никой не може да ги спре.Е-четенето остава като алтернатива.


оф-топик:За компютърни книги или на хартиен носител си говорим?
Не ви знам колко са ви книгите, но леко се съмнявам двамата заедно да имате повече от мен  :D  :D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

EVP

  • Гост
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #16 -: Юни 01, 2007, 10:56:45 am »
За компютърните книги едва ли някой има нещо против, обаче осъзнавате лби факта, че ако се чете всичко на РС-то очите ни ще ги няма и ще се налага да ходим с очила с незнам си кой деоптър?

Въобще не е добре това...

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #17 -: Юни 01, 2007, 12:12:32 pm »
За компютърните книги едва ли някой има нещо против, обаче осъзнавате лби факта, че ако се чете всичко на РС-то очите ни ще ги няма и ще се налага да ходим с очила с незнам си кой деоптър?

Въобще не е добре това...

Едва ли на очилатите хора диоптрите са от четене на книги :)
Но осъзнавам факта, че виртуалната книга не притежава магията на истинската .
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #18 -: Юни 01, 2007, 14:55:36 pm »
С подходящия фон-даже имаше еднас темичка за такава програма...и лаптоп сие почтъи същото,да не говорим,че на лаптопа ожеш да си пуснеш и музика и ако пък прочетеш нещо интересно директно да го постнеш в "Мисли и източници....
  Иначе аз в момента съм 3 диоптър късогледство най-вече защото прочетох цялата поредица "Колелото на времето" на един черно-бял 15 инчов монитор от времето на съветския съюз...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #19 -: Юни 03, 2007, 19:45:36 pm »
аз съм от по старомодните и предпочитам печатните книги , обаче с тези цени  >:(. По принцип има и много неща които не могат да се намреят в Интернет, но това важи и за някой материали в интернет които ги няма в печатен вариант:-\

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #20 -: Юни 06, 2007, 13:13:23 pm »
аз съм от по старомодните и предпочитам печатните книги , обаче с тези цени  >:(. По принцип има и много неща които не могат да се намреят в Интернет, но това важи и за някой материали в интернет които ги няма в печатен вариант:-\
Двама сме, аз също предпочитам печатното слово, обаче не мога да насмогна напоследък, що заглавия, що цени :'( :'( :'(

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #21 -: Юни 06, 2007, 14:07:45 pm »
  определено , отиваш в книжарницата и ти казват 10  -15 лева за книга  :-X Нямам думи просто  :'(

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #22 -: Юли 31, 2007, 18:22:22 pm »
Цитат
Решението са е-книгите...

Скен + шеър

Имам вече няколкостотин 

И аз го подкрепям.Проблемът е ,че трябва някой да напълни държаванат хазна.ДДС-то е най-добрият начинда се прокрият задните мисли на депутатите.Повечето от тях са алчни ,също толкова и коромпирани. :(
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен търпелив

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #23 -: Август 22, 2007, 10:09:45 am »
аз имам към 1500 книги,само че хартиени , ай да не се фукаме сега тука

колкото за данъците-това е жалкото -учебниците и книгите са с по-гоолям данък от хазарта например-да не говорим че в западна европа към където се стремим уж де - има страни където няма данък върху книгите

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #24 -: Август 22, 2007, 22:27:56 pm »
аз имам към 1500 книги,само че хартиени , ай да не се фукаме сега тука

колкото за данъците-това е жалкото -учебниците и книгите са с по-гоолям данък от хазарта например-да не говорим че в западна европа към където се стремим уж де - има страни където няма данък върху книгите
ами ние май сме на първо място в Европа с ДДС върху печатените изделия и най - вече книгите  >:(

Неактивен любопитен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА КНИГА
« Отговор #25 -: Февруари 04, 2008, 23:09:54 pm »
Виждам някоя интересна книга.Вземам я в ръце-тежка,луксозна,блестяща хартия ,препълнена с илюстрации и скъпа,скъпа.Оставям я с подразнено любопитство и душевно омерзение.Къде са книгите на Христо Ге.Данов и другите български просветители-издатели?Ако книгите не са достъпни и за най-бедните жалко само , че се изсичат дървета заради тях.Някога в много по-тежки времена нашите предтечи понеже са били истински родолюбци са правили всичко възможно да просвещават народа понеже НЕВЕЖЕСТВОТО Е РОБСТВО.Ето и някои от способите ,които са използвали за да поевтиняват книгите си:отпечатвали едно и също заглавие и като евтино/не подвързано ,с ограничени илюстрации ,напечатано на евтина хартия/ и като скъпо издание-на всекиму според джоба.Много от станалите по-късно класически произведения са видяли бял свят най-напред като подлистници ,притурка на всекидневници.От това и вестниците печелели редовни читатели ,които с всеки брой събирали своята книга.Безплатните библеотеки към читалищата се обогатявали чрез дарения и просвещавали и най-бедните.Дори и в турско никой не тормозел книжарите с данъци.ТАКАВА МРЪСОТИЯ КАТО ДДС ВЪРХУ ПЕЧАТНИТЕ ИЗДАНИЯ МОГАТ ДА ПРИЛАГАТ САМО УПРАВНИЦИ-ПРЕДАТЕЛИ НА СВОЯ НАРОД.Не случайно толкова години българското образование се унищожава най-системно и се принуждават да емигрират най-добрите специалисти на България.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27