Автор Тема: Истината относно съвеста?  (Прочетена 30151 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #75 -: Април 28, 2011, 13:10:59 pm »
Митко, реакцията ти е гола емоция , сякаш не си прочел изобщо написаното ...
 
     Да,  много  си  права,  но  задай  си  въпроса  защо,  какъв  е  повода  да  избухне  тази  емоция! -  Ще  ви  отговоря  защото  вие  залисани  в  това  да  търсите  виновен  за  това  което  сте  няма  да  дапуснете,  че  един  непознат  дятка  може  да  ви  уважава  заради  вашата  младост  и  неспокоен  дух!  Да  го  боли  когато  види  някой  макар  и  непознат  да  повтаря  грешките  му  от  младоста!  Да  емоционален  съм  защото  съм  човек!  "Емоцията  краси  човека  отвътре  и  прави  го  човек  с  главно  Ч"

Прочете ли темата " филисофия на родителството"?
 Можеш ли да разбереш, че има хора, които са безсъвестни, има и такива, които са прекалено съвестни? Жалко, че не си срещал такива хора? Ти ли си най-съвестния сред всички? Питам те с най-добри чувства?
Аз съм отговорна, поемам отговорността за всичко в моя живот, за обстановката в която живея, за хармоничните ми взаимоотношения между хората....
Знам, че един от начините да се намали агресията е да се повиши емпатията между хората, обаче за мен са две различни неща?


       Ще  ти  отговоря  на  всеки  въпрос  поотделно:
       Първо -  Писал  съм  във  въпросната  тема - Дете  се  възпитава  само  с  личен  пример  и  с  нищо  друго!!!  Детето  се  оглежда  в  майка  си  от  първият  миг!  Но питам  ако  огледалото  е  изкривено  какво  ще  види  и  какъв  образ  ще  изгражда!
       Второ - Не  мога  да  преценя  кой  е  съвестен  и  кой  не.  За  себе  си  мога  да  кажа,  че  си  мъча  да  спазвам  правилото,  "Не  прави  това  което  не  искаш  да  ти  се  случва"  и  добавям - Ако  нешо  ти  се  върне  със  същата  монета  прояви  смирение!!
       Трето - Щом  поемаш  персонално  отговорност  за  какво  се  безпокоиш  товава??  Изразяването  на  духовното  качество  съвест  в  нашият  материален  свят  се  нарича  отговорност!!!
        Четвърто -  Да  съвест  и  емпатия  са  различни  понятия,  но  не  съвсем.  Емпатията  е  препоръчителна,  а  съвеста  е  задължителна! Един  съвет - Опитвай  да  практикуваш  емпатията,  пази  съвеста  си  будна,  но  спокойна  и  ще  бъдеш  щастлива,  е  тогава  обаче,  ще  трябва  да приемеш  и  свикнеш  с  факта,  че  в  очите  на  доста  бих  казал  мнозинството  хора  ще  изглеждаш  странна,  много  меко  казано!!
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #76 -: Април 28, 2011, 15:36:58 pm »
Митко, благодаря ти за уважението и за това, че отговори на въпросите ми! :hi:
За личния пример съм абсолютно съгласна! Митко, няма как да знам, за огледалото дали е изкривено, ако не проверявам усърдно това от време на време.
Моето правило аз вече, го споделих веднъж:" Не прави това, което хората не искат да им правиш!" Поради факта, че оценявам индивидуалността на всеки човек и не всичи хора искат същото като мен.
Не се безпокоя, преразглеждам просто убежденията си!
Аз мисля, че любовта и уважението между хората е препоръчително, не си падам по това да вкарвам хората в някакви калъпи и да им казвам това е задължително, според мен няма такова животно. :hi:
Говорим много еднакви неща, но аз казам -"задължително" е самостоятелното мислене и разума, ти говориш за съвеста, едни и същи послания, различни думи.
Аз съм вече щастлива и започвам да свиквам, че ме мислят за странна.
 И не забравяй, че мнозинството е по-скоро невежо! ;)
И какво, ще кажеш за тази мисъл:
Цитат
Петролните долари определят съвестта на днешния свят.
(Авигор Либерман, политик 2002)Лъжа ли е това?
« Последна редакция: Април 28, 2011, 20:00:10 pm от Mirotvorec »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #77 -: Април 28, 2011, 17:08:18 pm »
Митко, реакцията ти е гола емоция , сякаш не си прочел изобщо написаното ...
 
     Да,  много  си  права,  но  задай  си  въпроса  защо,  какъв  е  повода  да  избухне  тази  емоция! -  Ще  ви  отговоря  защото  вие  залисани  в  това  да  търсите  виновен  за  това  което  сте  няма  да  дапуснете,  че  един  непознат  дятка  може  да  ви  уважава  заради  вашата  младост  и  неспокоен  дух!  Да  го  боли  когато  види  някой  макар  и  непознат  да  повтаря  грешките  му  от  младоста!  Да  емоционален  съм  защото  съм  човек!  "Емоцията  краси  човека  отвътре  и  прави  го  човек  с  главно  Ч
Е, аз съм последният човек на земята, който ще те упрекне за това, че си човек! :) В случая, обаче, ми се искаше да подходиш по - аналитично и безстрастно, защото не сме на война, а изясняваме с аргументи концепция.
Колкото до причината за човешките реакции, то те се редуцират в крайна сметка само до две, винаги само до две: или любов или страх. Кое те движи - ти можеш да прецениш. Любовта никога не осъжда, по това можеш да ги различиш за себе си. Говоря за божията любов, не за романтичния и клонинг. Във всеки от нас тук има и любов и страх. Във всеки без изключение! На най - дълбоко подсъзнателно ниво. т.е. в подбудите , които може и да не осъзнаваме винаги ясно.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #78 -: Април 28, 2011, 18:43:16 pm »
Ето каква мисъл прочетох сега: " Ако е вярно, че човек става човек в момента, когато възникне феноменът рефлексия, тази "способност да се съсредоточиш върху самия себе си и да овладееш самия себе си..., тази способност не е просто да знаеш, а да знаеш какво знаеш"(П.Гетьи дьо Шрден,1987), макар и по-трудно, но не толкова по-необходимо е да се развие в човечеството рефлексия- способност то, човечеството, да се съсредоточи върху самото себе си, за да може да се самоовладее- да не бъде погубено от собствената си алчност и от дългото вкоренената злонамереност към майката природа.
За това, ти говоря Митко, способност не просто да знам, а да знам какво знам. :hi:

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #79 -: Април 29, 2011, 11:11:40 am »
m2f wrote:

Цитат
Колкото до причината за човешките реакции, то те се редуцират в крайна сметка само до две, винаги само до две: или любов или страх. Кое те движи - ти можеш да прецениш. Любовта никога не осъжда, по това можеш да ги различиш за себе си. Говоря за божията любов, не за романтичния и клонинг. Във всеки от нас тук има и любов и страх. Във всеки без изключение! На най - дълбоко подсъзнателно ниво. т.е. в подбудите , които може и да не осъзнаваме винаги ясно.

Леко ще се отклони темата с тая Любов (може отделна тема да се отвори), но ще уточня нещо. Пиша "отклони", защото според мен няма общо между съвест и любов. Любовта е емоция, която не може да се докаже. Съвестта е разумна и понякога доста помага. Страхът е емоция, която може да се види и докаже, но пък съвсем няма общо със съвестта. И накрая двете въобще не очаквам да са причина за човешките ми реакции. Много малко са нещата, които извършвам и регирам по начин, заради любов или страх, даже от страх не знам дали ми се събират и пет най-много, които са били по-скоро от рефлексивен страх, отколкото от тоя психо-паниращия.
Дори Божията любов не може да е упование за съвестта ми. Иначе съвестта е интересно, че може да бъде част от подсъзнанието и съзнанието едновременно. Но, разбира се в единия случай няма как да знаем, че е съвестта, а в другия я определяме като чувство за вина- което е неправилно. Вината няма общо със съвестта в разумната й част. Чувството за отговорност и вината са подвластни на съвестта и съзнанието. Но в никакъв случай една съвест не може да е причина за вина, ако няма преди това извършено деяние, неприемлива помисъл или дори бездействие при искана или очаквана от теб реакция.
Може да се разгледа и от гледна точка на правото, която е по-интересна от тази на психологията  :---

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #80 -: Април 29, 2011, 20:26:52 pm »
Big mama
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #292 -: Днес в 01:18:46 »   

--------------------------------------------------------------------------------
Митко, щом твърдиш, че всяка душа минава през стъргалото на собствената си съвест, как се определя тази съвест от гледна точка на социално - културните различия? За един европеец яденето на месо е нещо нормално, докато за един азиатец - будист това е убийство, както ние бихме гледали на храната на канибалско племе. За канибала не би имало нищо нередно да си хапне "мисионер с ориз на фурна". Друго, какво става с душите на извършителите на ненаказани престъпления и какво е отношението на техните жертви? И ако допуснем, че между убиец и убит, изнасилвач и изнасилена, крадец и окраден съществува някаква кармична връзка и нещата трябва да се балансират, то каква персонална кармична връзка би съществува между политик,откраднал едни милиони и хората пострали от това? Напр.-Бойко прави АЕЦ - ние плащаме комисионните. Масларова краде пари от пенсионерите и те живеят още по-зле.Царят сече реституирани гори - екологична катастрофа. Не ми се нравят обяснения от типа, че всичко това е "натрупване на опитности" или такава ни е "националната карма".
      В  темата  за  съвеста  задълбахме  много  и  резонно  стана  пълна  каша,  объркахме  накои  понятия!
      "Всяко  ниво  на  развитие  има  свои  собствени  изисквания  и  закони!  В  темата  объркахте  съвест  от  много  по-висок  ранг  и  съвеста  на  временният  (инкарнационен)  АЗ.  Не  може  изискванията  за  всички  да  са  еднакви  даже  в  една  социална  група.  Изначалното  развитие  на  инкарнационният  АЗ  предполага  и  развитие  на  съвеста  макар  и  вродена  и  това  е  задължение  на  родители  и  общество,  както  доблест;  самочуствие  и  другите  етично-морални  ценности!  Кармична  обремененост  носят  и  родителите  за  лошото  възпитани  деца.  Съгласно  закона  за  свободата  на  избор  всяко  общество  определя  ценностите  около които  да  се  развива,  това  се  отнася  и  за  отделната  личност.  Друг  е  въпроса,  че  ценностната   ни  система  не  е  синхронизирана  поне  частично  с  морално-етичните  норми  на  следващото  ниво,  не,  че  нямаме  знания  за  това. ...........  Общото  за  всички  нива  на  развитие  е -  Не  прави  това  което  не  искаш  да  ти  се  случва,  а  когато  ти  се  отвърне  със  същата  монета  смири  се!"  Паалла  Тук  следва  комплимент  за  Търсеща,  но  ще  й  го  спестя!  Да,  всеки  минава  през  стъргалото  на  собствената  си  съвест  и  не  бива  да  се  крием  и  оправдаваме  с  някаква  колективна  карма.  Господата  крадът  защото  им  позволяваме  ние,  нали  ние  ги  избрахме? 
      С  превода  съм  зле!!!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #81 -: Април 29, 2011, 21:53:20 pm »
"В  темата  объркахте  съвест  от  много  по-висок  ранг  и  съвеста  на  временният  (инкарнационен)  АЗ....
Изначалното  развитие  на  инкарнационният  АЗ  предполага  и  развитие  на  съвеста  макар  и  вродена  и  това  е  задължение  на  родители  и  общество.....
ценностната   ни  система  не  е  синхронизирана  поне  частично   с  морално-етичните  норми  на  следващото  ниво"  Паалла  
Благодаря за усилието, Митко.
От първото изречение излиза, че има две съвести - на инкарнационния аз и постоянна, по - висша. /Допускам, че по - висшата е въпросният съдник след смъртта ни, след като вероятно отпадне по технически причини по - нисшата ни съвест?/
От второто изречение излиза, че въпросните две съвести, едната от които по - висша от другата...искат и двете развитие? И то чрез действията на родителите?!?! т.е излиза, че и по - висшата съвест не се обажда докато не я възпитат? Не мога изобщо да допусна, че с по - висшата съвест, която ще ми е съдник отвъд, ще експериментират родители, възпитатели и т.н. /Имаш ли представа какви ги вършат някои родители?/Това не го разбирам. Моля, ако ти си разбрал, кажи по какво се различават двете съвести, практически как да ги различи човек, и как да определи човек върху коя от двете съвести по какъв начин са повлияли всичките възпитаващи го.
От третото изречение излиза, че двете съвести са много различни една от друга! Което не знам как се връзва с второто - че и двете съвести се възпитавали от едни и същи родители, възпитатели и т.н...
Знам, че казваш, че не те бива в превода, но ще съм благодарна ако опиташ.  :hi:

П.П. Ето линк към една книга за възпитанието, за на когото му е интересно, май повече подхожда за съседната тема за родителството, но и за тука става:
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%EE%F2%F0%EE%E2%ED%E8%F2%E5+%F0%EE%E4%E8%F2%E5%EB%E8


« Последна редакция: Април 29, 2011, 22:11:35 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #82 -: Април 30, 2011, 00:35:24 am »
"В  темата  объркахте  съвест  от  много  по-висок  ранг  и  съвеста  на  временният  (инкарнационен)  АЗ....
Изначалното  развитие  на  инкарнационният  АЗ  предполага  и  развитие  на  съвеста  макар  и  вродена  и  това  е  задължение  на  родители  и  общество.....
ценностната   ни  система  не  е  синхронизирана  поне  частично   с  морално-етичните  норми  на  следващото  ниво"  Паалла  
        Благодаря  за  разбирането  и  съчуствието,  наистина  трудно  е  да  им  превеждам,  просто  терминологията  им  е  по-сложна,  но  пък  се  успокоявам  -  на  тях  им  е  по-трудно  със  сигурност!
        Не  виждам  във  въпросното  изречение  даже  и  намек,  че  съвеста  на  постоянният  АЗ  се  нуждае  от  помоща  на  родителите  и  обществото  на  инкарнационният  АЗ.   Ако  възникне  казус  първият  помощник  е  личният  ти  наставник  след  това  неговият  наставник  и  така  по  веригата,  искам  да отбележа,  че  това  не  е  съд,  а  помощ  да  разбереш!
        Разликата  между  двете  нива  на  съвест  е  само  в  количеството  опитности,  нищо  друго!  По  знаещата  съвест  а  от  там  и  по-строгата  бих  казал  по-безпощадната  се  включва  когато  настоящата  ни  същност  се  слее  в  цялостната  картина  кото  част  от  пъзела  наречен  личност.
         Представи  си,  че  имаш  стотици  превъплъщения,  а  хиляди  и  колко  хора  са  влияли  на  оформането  ти  като  личност.
         Едно  влияние  е влияние  докато  не  го  осъзнаваш,  но  осъзнаеш  ли  влиянието  то  вече  се  превръща  в  избор!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #83 -: Април 30, 2011, 14:03:27 pm »
цитат №1 на Митко:"Не  виждам  във  въпросното  изречение  даже  и  намек,  че  съвеста  на  постоянният  АЗ  се  нуждае  от  помоща  на  родителите  и  обществото  на  инкарнационният  АЗ."
Как бе, човече, цялото им изречение това означава: "Изначалното  развитие  на  инкарнационният  АЗ  предполага  и  развитие  на  съвеста  макар  и  вродена   и  това  е  задължение  на  родители  и  общество....."

цитат №2 на Митко:"Ако  възникне  казус  първият  помощник  е  личният  ти  наставник  след  това  неговият  наставник  и  така  по  веригата,  искам  да отбележа,  че  това  не  е  съд,  а  помощ  да  разбереш!"
За какво говориш, изобщо не схванах?

цитат №3 на Митко:"Разликата  между  двете  нива  на  съвест  е  само  в  количеството  опитности,  нищо  друго!  По  знаещата  съвест  а  от  там  и  по-строгата  бих  казал  по-безпощадната  се  включва  когато  настоящата  ни  същност  се  слее  в  цялостната  картина  кото  част  от  пъзела  наречен  личност. Представи  си,  че  имаш  стотици  превъплъщения,  а  хиляди  и  колко  хора  са  влияли  на  оформането  ти  като  личност."
Това и аз интуитивно го чувствам като истина. Излиза нещо като това, че: съвестта ни отвъд съди себе си заради това, че е била с амнезия и в неведение, /и дресирана, включително/, когато е била тук, на земята, и през това време не е могла да бъде на собствената си висота по същите тези причини, които изредих. Така ли е? Е как да си на същата висота като си с амнезия, бе, аджеба? Продължава да е неправилно, само дето стана по - подредено като механизъм. Въпросът си стои!!!!

цитат №4 на Митко:"Едно  влияние  е влияние  докато  не  го  осъзнаваш,  но  осъзнаеш  ли  влиянието  то  вече  се  превръща  в  избор!"
Така е. Но за да осъзнаеш нещо като влияние, много цицини /непоправими последствия/ има да ти се появят на тиквата от въпросните програми! Както пише и автора на горецитираната книга: "Вие не сте отговорни за онова, което ви е било причинено, когато сте били беззащитно дете! Вие сте отговорни за предприемането на положителни стъпки, за да поправите настоящата ситуация" и още: "Това, че не си искал да ме нараниш, не означава, че не ме е заболяло"...
Благодаря ти, Митко! Извинявам се за нелепия начин по който съм оформила цитатите, но нещо не се справям с цитирането на повече от един текст.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 14:13:15 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #84 -: Април 30, 2011, 15:09:28 pm »
 "Изначалното  развитие  на  инкарнационният  АЗ  предполага  и  развитие  на  съвеста  макар  и  вродена  и  това  е  задължение  на  родители  и  общество"
 Това  означава  изначалното  развитиа  на  госпожа  m2f  като  личност!  Не  знам  истинското  ти  име  -  духовното,  то  води  началото  си  назад  в  древноста!
:"Ако  възникне  казус  първият  помощник  е  личният  ти  наставник  след  това  неговият  наставник  и  така  по  веригата,  искам  да отбележа,  че  това  не  е  съд,  а  помощ  да  разбереш!"
За какво говориш, изобщо не схванах?
    Ако  възникне  проблем  и  моята  съвест  не  може  да  се  справи  идва  на  помощ  Паалла,  ако  не  може  да  ми  вразуми  дебелата  глава  намесва  се  и  Хоол  и  така  до  постигане  на  разбиране,  нищо  не  се  прави  докато  не  разбереш   и  осъзнаеш  проблема!   Единствено  по-осезаема  намеса  има  от  страна  на  наставниците,  когато  нещо  негативно  се  повтаря  във  всички  инкарнации  и  се  превръща  в  стериотип  на  поведение!  В  този  живот  отработвам  два  кармични  проблема - да  не  убивам  (справих  се  частично)  и  един  друг  за  който  не  искам  да  пиша  но  с  него  се  справих,  поне  така  мисля  след  някоя  и  друга  година  ще  разбера!  


   "Разликата  между  двете  нива  на  съвест  е  само  в  количеството  опитности,  нищо  друго!  По  знаещата  съвест  а  от  там  и  по-строгата  бих  казал  по-безпощадната  се  включва  когато  настоящата  ни  същност  се  слее  в  цялостната  картина  кото  част  от  пъзела  наречен  личност. Представи  си,  че  имаш  стотици  превъплъщения,  а  хиляди  и  колко  хора  са  влияли  на  оформането  ти  като  личност."Това и аз интуитивно го чувствам като истина. Излиза нещо като това, че: съвестта ни отвъд съди себе си заради това, че е била с амнезия и в неведение, /и дресирана, включително/, когато е била тук, на земята, и през това време не е могла да бъде на собствената си висота по същите тези причини, които изредих. Така ли е? Е как да си на същата висота като си с амнезия, бе, аджеба? Продължава да е неправилно, само дето стана по - подредено като механизъм. Въпросът си стои!!!!
     Да,  много  удобно  е  да  се  криеш  зад  амнезията,  но  това  скривалище  върши  работа  докато  разбереш,  че  е  параван!  Лично  ти  отказа  да  прогледнеш  и  сега  ако те  попита  съвеста  ама  оная  където  не  можеш  да  заглушиш - Защо  бе  аджаба  отказа  да  прогледнеш  и  скри  глава  като  щраус  в  пасъка?  Какво  ще  отговориш   ???  
       Едни  смятат,  че  смъртта  е  краят  и  живеят  като  за  последно!
       Други  вярват  в  Бог,  но  мислят,  че  ще  им  се  размине  защото  Бог  е  милостив  тоест  будала!  
      Трети  знаят,  че  това  не  е  сън  и,  че  ще  трябва  да  се  плаща  с  лихвата!  
      Как  смяташ  тежеста  на  едно  прегрешение  еднакво  ли  е  за  тримата ???  
      Да  тежък  е  товара  на  знанието,  затова  са  блаженни  низшите  духом!

 "Едно  влияние  е  влияние докато  не  го  осъзнаваш,  но  осъзнаеш  ли  влиянието  то  вече  се  превръща  в  избор!"[/b]
Така е. Но за да осъзнаеш нещо като влияние, много цицини /непоправими последствия/ има да ти се появят на тиквата от въпросните програми! Както пише и автора на горецитираната книга: "Вие не сте отговорни за онова, което ви е било причинено, когато сте били беззащитно дете! Вие сте отговорни за предприемането на положителни стъпки, за да поправите настоящата ситуация" и още: "Това, че не си искал да ме нараниш, не означава, че не ме е заболяло"...
 

       Е  кой  те  кара  да  си  повтаряш  грешките?  Мен  баща  ми  не  ме  е  пердашил  никога  за  едно  провинение  два  пъти - учех  бързо.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 15:13:16 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #85 -: Април 30, 2011, 18:11:13 pm »
Да,  много  удобно  е  да  се  криеш  зад  амнезията,  но  това  скривалище  върши  работа  докато  разбереш,  че  е  параван!  Лично  ти  отказа  да  прогледнеш  и  сега  ако те  попита  съвеста  ама  оная  където  не  можеш  да  заглушиш - Защо  бе  аджаба  отказа  да  прогледнеш  и  скри  глава  като  щраус  в  пасъка?  Какво  ще  отговориш   ???
 
********
Е  кой  те  кара  да  си  повтаряш  грешките?  Мен  баща  ми  не  ме  е  пердашил  никога  за  едно  провинение  два  пъти - учех  бързо.
Митко, не е криене зад амнезията, амнезията си е факт! И, понеже другите които четат поста ти ще се чудят от какво съм се отказала...? Ще кажа, че не съм се отказвала изобщо! Само дето твоят начин не е моят! Не ставаме всички еднакво добре за астрално излизане, уверявам те, но това си е друга тема, да не спамим тука. Аз все още търся и уверявам те, ще намеря подходящият за мен начин. Не мисля, че съм по - лош или по - страхлив човек от теб, за да ми казваш, че съм "скрила главата си в пясъка" - не приемам изобщо квалификацията ти! Нямаш никакво право да ми товориш така! Никакво! :yes:
Колкото за пердашенето на баща ти - последствията са невидими за теб...Не мисля, че да се приспособиш под силата на аргумента "колан", е учене...Най - добре прочети книгата, която съм посочила по - горе. Може да откриеш интересни неща.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 18:16:26 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Истината относно съвеста?
« Отговор #86 -: Май 02, 2011, 09:12:27 am »
От всичко, което си казахме за съвестта, и ще помоля да ме поправите,ако греша, че се получава точно обратното на това:
Цитат
Госпожо,  даже  Бога  можеш  да  заблудиш  предизвиквайки  състрадание  чрез  покаяние  и  други  трикове,  но  собствената  си  съвест  никога  и  в  никакъв  случай!!!   
Можем да   заблудим, продадем, да оставим някой друг да оправлява нашата съвест, не онази висшата. Обаче Бога няма как да го заблудим. Ако не беше така на хората, които нараняват другите хора нямаше да им е нужно да дехуманизират жертвите си, а те го правят. Това е тотална заблуда. Аз ще го наряна, защото той е....... и заслужава това, така мен няма да ме гризе съвестта. И Passiflora, хубаво отбележи, че на бойното поле хората, които убиват други хора са герои за някои............
Такаче, за да не казвам, че е по-добре да слушаме божието слово, защото явно някои хора ги дразни, ще цитирам думите на един герой : " Този тъп клюкар" там горе. Според мен никой не би сгрешил, ако се запита преди да действа: " Какво би направила любовта, в случая?". Самоче забравих, че много хора незнаят какво е истинска любов. ???

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27