Автор Тема: Проповядваш комунизъм или национализъм - плащаш 10 бона глоба  (Прочетена 3061 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Лица, които в качеството си на учител или лектор поругават, отричат, омаловажават или оправдават извършените престъпления от тоталитарните режими и важни събития от новата българска история, ще бъдат санкционирани с глоба, в размер от 2000 до 10 000 лева.

Това предвиждат промени в Наказателния кодекс, внесени от Лъчезар Тошев от Синята коалиция, пише "24 часа".

Според текстовете в документа за такива се броят масовите убийства на българи по време на Априлското въстание, завоевателният и диктаторски характер на комунистическите, националсоциалистическите и фашистките режими, холокоста, лагерите на смъртта и всякакви други лагери при соцрежима, изтреблението на политическите елити.

Разпоредби срещу поругаването има в много европейски страни, обясни . В неговия проект се предлага санкциите да са само залица, които могат да влияят на формирането на ценностната система на младежите. Наказанието ще важи и за журналисти или собственици и управители на медии.

Има внесен подобен текст от правителството, но в него не се прави разграничение на позициите, а и се предлага затвор до 5 г., допълни Тошев.

източник: http://frognews.bg/news_32741/Nakazvat_s_globa_litsa_koito_opravdavat_komunizma/

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Ти комунист ли си, та толкова си се впечатлил? Според мен, тук акцента е в национализма. Нали трябва да следваме мултинационалната култура и да се заличи Българската нация. Та това е идеята на дрОгарете от сдс.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Rio

  • Гост
Има един смехотворен журналист, който нарича СДС - съюз на държавна сигурност. Тук човекът е много прав. Сега им е само до такъв закон. Разбира се проектозаконът има две цели. Седесарите да отчетат дейност пред електората си, чрез малко доза антикомунизъм и втората им цел да е ударят Атака, защото Волен Сидеров нарича Мартин Димитров "пасторчето на Костов" или нещо подобно.
Иначе АРРИ е прав, че тези хора и не само те целят думите нации и национална държава да се заличат от речниците.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Ти комунист ли си, та толкова си се впечатлил? Според мен, тук акцента е в национализма. Нали трябва да следваме мултинационалната култура и да се заличи Българската нация. Та това е идеята на дрОгарете от сдс.
 
    Това  не  е  против  никакво  минало,  не  се  заблуждавайте,  този  проекто-  закон  е  насочен  изцяло  в  бъдещето! 
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен neter

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
И аз съм на същото мнение, като вас.
Много плямпане от страна на "вносителите" на закона ( май трябва да се наричат вИРУСОносители , защото вкарват смъртоносни "вируси" в "националния организъм" ), основата е АНТИ-национално ,а насоката е в бъдещето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27