Автор Тема: US учени: На Земята има много петрол  (Прочетена 12506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #15 -: Януари 09, 2010, 20:47:45 pm »
Ако общественото внимание беше върху свободната и екологична енергия наполовина колкто е върху петрола до сега щяха да пуснат някаква калпава технология с която да ни запушат устите.

Работата не опира само до енергията.
80% от дрехите ти са направени от петрол.
Трябва да отглеждаме овце, памук, лен... Както едно време  :)

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #16 -: Януари 10, 2010, 12:44:25 pm »
Бърза справка с интернет показва, че от нефт се правят:

газообразни въглеводороди (метан, етан, пропан-бутан), бензин, газьол (нафта), керосин, мазут, смазочни масла, парафин, асфалт (битум), пластмаси и др.
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 12:54:55 pm от Nightwish »

buden

  • Гост
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #17 -: Януари 10, 2010, 13:31:06 pm »
Петрола това, петрола онова.

Петрола ще продължава да е толкова актуален докато толкова хора му отдават толкова внимание.
Ако общественото внимание беше върху свободната и екологична енергия наполовина колкто е върху петрола до сега щяха да пуснат някаква калпава технология с която да ни запушат устите.

Не вярвам някой тук да се страхува, че петролът свършва. Лично се развълнувах от това, че пикът на петрола е вече очевиден фактор за задаващи се по-мрачни времена. И в това няма нищо страшно, нещата са по-сериозни отколкото страшни. От петрол се правят консервантите, та днес ние се храним с петрол. И няма нищо страшно в това да прекратим отвратителната си зависимост от какви ли не боклуци. И ние като наркоманите ще изпаднем в шок спирайки дрогата, някои вероятно няма да оцелеем и какво от това.
В крайна сметка, ако искаме едно по-добро бъдеще ще трябва да преминем през този период. Ще трябва да се променим. Ще трябва да се трудим още повече. Ще трябва да се научим да живеем според законите на природата. Ще трябва да се научим на дисциплина и отговорност.
Новите технологии ще бъдат усвоени от някои, но други ще трябва да минат без тях. Е дано да сме хем с природата хем с новите технологии, но всичко с времето си.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #18 -: Януари 12, 2010, 15:41:40 pm »
Петролните залежи са минали своя зенит. 70% от петрола се използва за направата на почти всичко около нас, като почнеш от пастата за зъби, преминеш през някои хранителни продукти и стигнеш до четката за зъби. Не споменавам пластмаси, гуми, бои, текстил - то се знае по презумпция. След като добиването му стане скъпо, защото на суша се сондира по -лесно, отколкото над вода, а за над лед не може и да става дума, той ще поскъпне и всичко след него. Тогава ще настане суматоха.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #19 -: Януари 12, 2010, 16:12:46 pm »
Работата не опира само до енергията.
80% от дрехите ти са направени от петрол.
Трябва да отглеждаме овце, памук, лен... Както едно време  :)

Оф стига глупости. Мислиш че до сега няма доста заместители на тези суровини?
Най-малкото дрехите от ганжда добре обработени могат цял живот да изкарат.
Да не говорим че сега дрехите се произвеждат като сичко останало, за печалба а не за качество итн.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 16:14:11 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Max

  • Гост
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #20 -: Януари 12, 2010, 21:14:08 pm »
Оф стига глупости.


            :)

Мислиш че до сега няма доста заместители на тези суровини?
Най-малкото дрехите от ганжда

Това е смолата на конопа, не влакното. Но ти не си опитвал, нали :)
Да, разбира се, конопът е най- подходящата суровина за дрехи :зимни пуловери, тънки летни ризи…
Тези тъпи производители, дето не са се сетили за него, ще се скъсат да ти благодарят за идеята.

добре обработени могат цял живот да изкарат.

При положение, че целият ти живот е 10 години и го прекарваш в стаята.


Да не говорим че сега дрехите се произвеждат като сичко останало, за печалба а не за качество итн.


А утре с каква цел ще се произвеждат? С благотворителна? :)


Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #21 -: Януари 13, 2010, 17:42:42 pm »
@Raven

Само казвам че по-добри алтернативи съществуват вероятно още от преди аз и ти да сме се родили.

Моята позиция е по-различна от средностатистическия Българин с това че целия гърч дето ни очаква няма да го посрещна със шок, изненада и малоумие. Ако ми трябва да мра ще мра, ако имам друга работа за вършене на тая земя ще се оцелява.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Max

  • Гост
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #22 -: Януари 13, 2010, 19:22:40 pm »
@Raven

Само казвам че по-добри алтернативи съществуват вероятно още от преди аз и ти да сме се родили.

Да бе, аз нали туй казах:
Трябва да отглеждаме овце, памук, лен... Както едно време  :)


Моята позиция е по-различна от средностатистическия Българин с това че целия гърч дето ни очаква няма да го посрещна със шок, изненада и малоумие. Ако ми трябва да мра ще мра, ако имам друга работа за вършене на тая земя ще се оцелява.

Охо, не съм бил сам.
Шок не само няма да има, аз съм доволен от такова развитие на ситуацията. Чакам само половинката си да и уври главата, че цивилизованият живот няма бъдеще. И между временно се готвя.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:US учени: На Земята има много петрол
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2011, 18:07:46 pm »
За сега срокът е уточнен: солидни източници казват, че запасите от петрол, както проучени, така и непроучени, ще свършат след 40 години, а в Русия и по-рано – след 20 години.

източник

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27