Автор Тема: Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!  (Прочетена 23350 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Цитат
знаеш ли че Българските обувки Рънърс и Булдозер са произведени в Китай 

Не - защо?

А между другото не е зле да разширим темата и да я наречем "Хитър Петър и Европейския съюз". Какво ще кажете?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Цитат
чували ли сте за производствените квоти

Да обаче китайците ги изработиха и ние можем да се "поучим" от тях. Например те плащат на компании в страни от 5-тия свят  ;D за да внесат китайските стоки от тяхно име....и пак печелят като официално не надвишават квотите си.
офф топик ;
 а кой мислиш спонсорира китайските производители ....  ???
 знаеш ли че Българските обувки Рънърс и Булдозер са произведени в Китай  ??? :-X

  ЕЗК 

Да, то си личи :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Цитат
знаеш ли че Българските обувки Рънърс и Булдозер са произведени в Китай 

Не - защо?

А между другото не е зле да разширим темата и да я наречем "Хитър Петър и Европейския съюз". Какво ще кажете?

Ама дай в друга тема :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Horus,

защо не отворите едно разделче наречено "БЪЛГАРИЯ" например? Аз потърсих къде да отворя темата за Хитър Петър и никой друг раздел не ми харесва.


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ами има си "Български конспирации" ;)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851


  пренасочвам се ,
 разкрихме вегемобилите и федрацията на Автономните Мутанти и техните Семанетно - Перманентни Автономни Зони    ;) :P ??? :-X

  ЕЗК
  Федрерация на Автономните Мутанти,
 ние сме последният боен модел    :D

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Цитат
В България много от стоките  от първа необходимост са по-скъпи от същите в ЕС.

Със сигурност: ток, вода, електричество, газ, телефони, GSM-и, електронни продукти, авто-части и интернет. Аз съм ги проверявала.
Малко да се уточним :D ква е разликата между ток и електричество и какво искаш да кажеш с електронни продукти (доколкото знам това са неща, който си купуваш по интернет, а там държава няма ;))
А за телефоните и gsm вижте това
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен g_ivan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Българското секретно оръжие срещу петро
« Отговор #22 -: Септември 25, 2009, 23:13:03 pm »
По въпросите за биодизела (дизел от всевъзможни мазнини) в гугъла има много материали.
Проблема е че гумените маркучи и уплътнения не издържат на някои видове БД, та трябва да са от подходящи материали(витон и др.).
Помпите се скапвали от някакво разложено уплътнение!
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 23:26:29 pm от Mirotvorec »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #24 -: Ноември 01, 2009, 18:53:33 pm »
Тези неща на клипчето са големи глупости. Без достъп на свеж въздух. Стават само за някакви рекорди, но не и за реално приложение - следователно са безполезни.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #25 -: Ноември 01, 2009, 19:25:08 pm »
Мерси за видеото, както е тръгнало такива неща ще трябва да се конструират, мафията наоколо завзема всичко ценно.
Soli Deo Gloria!

topteglo

  • Гост
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #26 -: Ноември 06, 2009, 22:12:24 pm »
Здравейте,
май това е темата в която ще обсъждаме превозните средства.
За мнозина няма да е нещо ново ,но все ще има и такива които все още не са чували и виждали абтомобил работещ с въздух(сгъстен).
Колата е направена още преди 5-7 години от французин който дълги години е бил инжинер в Формула1. Направени са няколко различни прототипа.
За съжаление страницата на фирмата която проектира колата не се отваря вече.Но от предишни посещения си свалих няколко видео клипчета от едно изложение на което демонстрират колата.
Странното е че преди няколко дни видях в Пловдив кола която вероятно е с такъв двигател- познава се по специфичния шум. Но каросериата не беше като тези които са снимани в клипчетата. Все пак колата само премина покрай мен и не можах да огледам подробностите. Купето беше от рода на колите SMART.
Ако някой намери нещо нека да изпрати линкове.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #27 -: Ноември 06, 2009, 22:35:29 pm »
Здравейте,
май това е темата в която ще обсъждаме превозните средства.
За мнозина няма да е нещо ново ,но все ще има и такива които все още не са чували и виждали абтомобил работещ с въздух(сгъстен).
. . .
Чел съм информация за този французин.
Сгъстения въздух е интересна идея, но без преспектива. Необходим е голям балон за пълнене, а и голямото налягане в него не се постига лесно, трябва мощен компресор, а е и опасно. Такова зареждане не можа да издържи за дълъг път, и за по голям товар, мися че като вариант за мотокари в; мини, складове и подобни това нещо ще свърши работа.
Soli Deo Gloria!

topteglo

  • Гост
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2009, 20:15:44 pm »
Ами това което съм гледал в клиповете - с едно зареждане на резервоара се изминават 200 км при маь скорост от 110 км/ч, което си е достатъчно.
С домашен компресор резервоара се пълни за 3 часа, а с промишлен- за 2-3 минути.
Все пак не знам какви са мощностите на тези компресори ,така че не мога реално да преценя.
Но ако говорим за ефективност- тя е налице.
Знам че нефта е с много високо КПД ,но вече имаме и други показатели които гоним.
Доколкото си спомням човека търсеше инвеститори в Мексико и искаше от там да почне производството, но после попаднах и на нещо за Индия.
Цената на такъв автомобил е около 10 000$. ПОвечето бензиновите и нафтовите коли от лекия клас са над тази цена.
А и габровците ще намерят начин да си нагнетят бутилките за без пари.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Българското секретно оръжие срещу петролната мафия!
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2009, 21:16:23 pm »
Англия сега натиска за електрическите коли и са сложили квота на петролните компании да сложат депа за зареждане на акумулаторите на електрически коли (най-вече в Лондон). Не знам как това ще повлияе на цялата ситуация и политика, но е ГОЛЯМА промяна според мен.

Вие как мислите?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27