Автор Тема: НАЙ-СТРАШНИЯТ ЕКСПЕРИМЕНТ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО КРАЯ НА СВЕТА  (Прочетена 17147 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
уффф стига спекулации черната дупка е просто тяло с много малък обем и маса на огромна гравитация, нищо не може да излезе оттам но виж в зависимост от силата наистина може да разруши доста нещо...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Нищо не може да излезе от черната дупка, или не ни е известно дали нещо може да излезе?
Едва ли има учен, който да каже с чисто съзнание "Ние всичко знаем.".
Ако го каже, той не е учен а потребител-консуматор.....
Така ми хрумна в момента :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Виждам че сте леко боси на тема "черни дупки" :))))
Черната дупк не плюе, само поглъща :) Бялата плюе :)
Има черни и бели

Оберон

Oberon

  • Гост
Писал съм преди за черните дупки, поразрови се:)))
Белите са бели, защото изхвърлят материя. Има теория, че черните поглъщат в нашата Вселена ( или в паралелна ), а белите изхвърлят материя в паралелна ( или в нашата ).

Капиш:)?

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Цитат
могат да поглъщат цели планети
Те поглъщат цели слънца и галактики, ти само за планети говориш...  :P :P :P Checko?

Оберон, не съм виждал бяла дупка...има ли снимки?
« Последна редакция: Юни 11, 2006, 01:40:49 am от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Oberon

  • Гост
Чак пък галактики:)))
Ами има малко снимки за НЕЩО което се предполага че е бяла дупка
Сърчни гугъла за "white holes"

:)

Eon

  • Гост
1. Теориите са, че квазарите са белите дупки. Факт е, че "наоколо" няма квазари. Те са в миналото и надалеч (което е и едно и също). Виж също Сифъртови Галактики.

2. Черната дупка излъчва радиация и рентгеново лъчение И изпуска вещество, но то е много малко и за да изчезне черната дупка ще и трябват няколко (десетки може би) милиарда години за да изхвърли всичко и гравитационно да се изравни с тъканта на Вселената.

3. А иначе нищо не може да излезе, ако тръгне нещо да излиза то това вече няма да е черна дупка, а някакъв пространствен/времеви/измерения портал.

4. А в крайна сметка къде са ми симулациите да видим какво ще стане. Не че са 100% сигурни, но да си имаме представа.

Учените чак преди няколко години разбраха, че в центъра на Млечния път има гигантска черна дупка.
Що не ме питаха като бях 8 ми клас..  :P :P  8) 8)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Бе,тя дупката поглъща,ама може и да плюе.Още повече всичко,което се знае за черните дупки е само теория,а и никой досега не е  усъществил физически контакт (чрез сонди и т.н) с такава.Ако наистина черните дупки са толкова мощни,колкото твърдят някои,и могат да поглъщат цели планети,то тогава какво би станало,ако на Земята има такава.Да не забравяме,че понятието размер е изключително относително в космоса и това,което за нас е по-малко от песъчинка,може да се окаже огромно.

Ах,колко мръсно съм започнал в началото. :P
Ако можеше Фройд да го прочете,кво ли би казал!?

- би казал че си луд на тема секс - и визуализациите на сексуални образи са само началото...
Админ - чак пък галактики - почакай, ,, ама платеки могат да фръкнат за миг - имам странното усещане че тъкмо такъв ще е случаят с драгоценната ни планета Земя.... ;)
musica universalis

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Абе ще направят две черни дупки :D Те учените още не могат да разберат какво е гравитацията, а пък за черна дупка (която btw съществува само на теория все още) не може и дума да става.
Eon това за излъчването на нещо си от black hole къде го чете, защото аз в училище съм учил (а и Айнщайн така ни залъгва), че гравитацията на черните дупки е толкова силна, че нищо не излиза от нея. И да не забравяме, че все още всичко е теоретично.
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Сега като Гранд Мастер Физик 33-та степен ще ви Илюминирам малко:
Абе ще направят две черни дупки :D Те учените още не могат да разберат какво е гравитацията, а пък за черна дупка (която btw съществува само на теория все още) не може и дума да става.
не съществува само на теория има наблюдавани,пък и това ще е вторият такъв експеримент.преди това пак бяха създали в Ню Йорк.
 А за гравитацията си се знае доста добре-изкривяване на пространство-времето.

2. Черната дупка излъчва радиация и рентгеново лъчение И изпуска вещество, но то е много малко и за да изчезне черната дупка ще и трябват няколко (десетки може би) милиарда години за да изхвърли всичко и гравитационно да се изравни с тъканта на Вселената.

Не излъчва нищо.Лъченията са от частици близко до сингуларната област(нещо от тоя род беше).Така се и открива черна дупка,по лъченията ОКОЛО нея.

Бе,тя дупката поглъща,ама може и да плюе.Още повече всичко,което се знае за черните дупки е само теория.Ако наистина черните дупки са толкова мощни,колкото твърдят някои,и могат да поглъщат цели планети,то тогава какво би станало,ако на Земята има такава.Да не забравяме,че понятието размер е изключително относително в космоса и това,което за нас е по-малко от песъчинка,може да се окаже огромно.
тц не плюе.Иначе с езнаят доста неща,които не са само теория..
 В случая размерът има значение и не е чак относителен.Черната дупка която ще с есъздаде ще е относително безопасна.За да си имаме проблеми ще трябва да е от порядъка на няколкостотин метра в диаметър,пък и стопроцентово има някакъв минимум за да е стабилна.Тука трябва човек с повече знания да се изкаже.


Те поглъщат цели слънца и галактики, ти само за планети говориш...  :P :P :P Checko?
В центъра на всяка галактика има свръх-масивна черна дупка.Знам че ще е истинска,иеята беше,че ще е малка...


-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 :o

  моля спрете спама, и нека сериозно се завърнем на този проблем , може ли ако някой е разгледал сйтовете да даде линкове, към точните места където се говори за създването на Черна дупка , в истинският смисъл.  ???
 аз сложих информацията във друг леко революционно настроен форум, и ми отговориха, че за тези екцперименти се знае отдавна , и има нещо което не съм доразбрал ...  :-\
 има ли някой който е физик , сред пишешите тук , аз лично съм се занимавал със Астрономия 5 години и не съм съвсем бос по темата ...  >:(


  ЕЗК 
« Последна редакция: Юни 14, 2006, 21:36:48 pm от esoundc »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Ами това според мен е част от представянето на "новите технологии" до които се е домогнало човечеството, или по-точно шепата твари, управляващи науката в света...( за повече инфо - Хор )
Кажи ти своето астрономическо гледище, та и аз да изкажа своето астроложко такова...
Out Of Topic: Фройд изобщо не е бил такъв догматик за какъвто го мислите -  не всичко в него е SEX, по-скоро той пръв открива силата на секса, или по-скоро силата на перверзията, обхванала хората... ;)

musica universalis

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Ами това според мен е част от представянето на "новите технологии" до които се е домогнало човечеството, или по-точно шепата твари, управляващи науката в света...( за повече инфо - Хор )
Кажи ти своето астрономическо гледище, та и аз да изкажа своето астроложко такова...
Out Of Topic: Фройд изобщо не е бил такъв догматик за какъвто го мислите -  не всичко в него е SEX, по-скоро той пръв открива силата на секса, или по-скоро силата на перверзията, обхванала хората... ;)


  >:(

 еми нищо чудно да могат да отворят някоя ...  :-\

  ЕЗК 

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
haha не ме разсмивай !!!!
Най-много да отворят дупка в земята, през която да се опитат да източат рептилийте...
musica universalis

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
haha не ме разсмивай !!!!
Най-много да отворят дупка в земята, през която да се опитат да източат рептилийте...
  :o

   абе незнам аз , може и да могат, но тъй като незнам какво да мисля ,за това и попитах, ако някой може да обясни по - подробно ... ???  :o

  ЕЗК     
« Последна редакция: Юни 14, 2006, 22:09:20 pm от esoundc »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27