Автор Тема: БГ- Политика - Конституция - Бог  (Прочетена 2240 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
БГ- Политика - Конституция - Бог
« -: Юли 28, 2023, 17:53:03 pm »
https://news.bg/politics/atanas-atanasov-proektat-za-promyana-na-konstitutsiyata-e-gotov.html

Готов е проектът за промяна в Конституцията. Това обяви съпредседателят на ПП-ДБ генерал Атанас Атанасов пред БиТиВи.

Проектът за промени в Конституцията е радикална реформа за промяна на съдебната система и антикорупционна мярка.
Конституцията ще бъде определен националният празник да е 24 май, което е прието от парламентарните групи на ПП/ДБ, ГЕРБ/СДС и ДПС. В промените на Основния закон обаче отпада мандатността на кметовете. Мнозинството има единомислие да ограничи и правомощията на държавния глава чрез служебните правителства.

( Цитат)

 :D

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #1 -: Юли 28, 2023, 18:14:52 pm »
Харесаха ми последните дни думите на Румен Радев, които изказа

"'' Ако не можеш да оправиш бъдещето и настоящето на народа си , се захващаш с миналото му!???

"*"Променяш езика му координатите, и т.н."""
« Последна редакция: Юли 28, 2023, 18:26:38 pm от Noris »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #2 -: Юли 29, 2023, 20:18:20 pm »
Навременна тема,според мен.Струва ми се уместно да започна с цитат от Матея 12.25.Мислех да го сложа на картинка,но разбира се,вече е направено.
https://www.scripture-images.com/4k-wallpaper/bulg/matthew-12-25-bulg-4k-wallpaper.php#verse_picture

Като натиснете синия бутон New Tab ще излезе на цял екран.
На сайта на БГ Патриаршията текстът е с малка разлика заради вариации при превода,предполагам.
.....

И така,евроатлантическите безродници тиражират версията,че,видите ли,Трети Март разделял обществото,а 24 Май щял да го обедини.
Това е подла гандонщина,защото промяната на празника ще усили разделението,което според мен е целта на занятието.

Сега,не мога да твърдя,че тези родоотстъпници изпълняват поръчка на Козяк.Нямам доказателства,но го допускам като възможност.
Допускам обаче и друга опция - това може да си е тяхна самодейност поради особеностите на миндилския им манталитет.И след консултации с когото трябва да сам им рекли:
„Това са си ваши работи,но щом сте решили така,това е много правилно евроатлантическо мислене.Браво,дерзайте!“

Това не е цитат,а пример какво би било отношението на шефчетата според мен.
И не забравяме,че не чак толкова отдавна Бандит Бойко се прояви като крепостен селянин на Чичо Сам с паметника на американските летци,убивали с бомбите си мирно българско население.

Не забравяме.Защото имаме самоуважение и за нас националното достойнство не е празно клише.

Под „нас“ разбирам тия,на които това им резонира.Защото има и други...същества,да ги наречем най-общо.

Казвал съм го и ще се повтарям - Украина е на своята Шипка,затова съм на правилната според мен страна.
А запазването на Трети Март е нашата нова Шипка.Отвъд всякаква криворазбрана русофилщина.

Четох на „Гласове“ един текст (по-долу).Там установих наличието на такива елементи (например коментарите на „бандеровка“),за които ми хрумна изразът евроатлантически ватници.
(Отново - нищо чудно да е измислен от друг преди мен,въведох израза в гугъл - не излезе като резултат,но и не съм търсил подробно.)

Та тези евроатланто-ватници така са се натровили с пропаганда,че не се усещат как стават полезни идиоти на антибългарски интереси.
А някои от тях,сигурен съм,че знаят много добре какви са и какво правят.

Яко дигнах кръвно и псувах грозно сам в стаята си,така че сега не мога да се изкажа обстойно защо хем подкрепям Украина и съм за Трети Март и нямам никакво вътрешно противоречие по въпроса.Но ще се опитам да щрихирам накратко.

Свободата ни не е подарена от Руската империя,както гандонстват русо-ватниците.Зли езици говорят,че България е платила в злато за тази братска помощ от Дядо Иван.

Но по-важното е,че свободата ни е заплатена / заслужена с кръвта на българските опълченци,с Априлското въстание,с четници и хайдути преди това...

(Това евроатлантските гандони като „бандеровка“ не могат да го разберат,защото трябва да имат душа человеческа.
А тия твари или я нямат по дефолт [ BIOS ] или са я низвергнали заради други ‚ценности“.)

Върху тази основа стъпва Дядо Иван,преследвайки геополитически интереси.Имал е надеждите и подкрепата ма местното население,което е важно в една война,също и в международно-политическото ѝ измерение.Не е дошъл тук от един алтруизъм заради  нашите очи чорние,по-точно,на нашите предци.

Също,гледам и от т.нар. по-широка перспектива.
Накратко - без да мога да го докажа,считам за себе си,че всеки материален факт,включително и психологически състояния и масови тенденции имат своето енергийно съответствие.Колективно (национално) несъзнавано,егрегор,астрален сървър,ако щете...разни описания за енергийни факти,спрегнати с материалните такива.

Част от националната ни символика е и лъвът,има го на паметника на Шипка.
И отмяната на Трети Март един вид "понижава" лъва,сваляйки енергийно вибрацията на националното колективно несъзнавано.
Ето затова,а не защото съм задръстен русофил,съм против замяната на празника.

Понеже ме обзе омерзение,реших да се поразведря с един колаж.Наистина има ирония в това да се бориш с руското влияние,като сменяш националния празник с такъв,който се празнува и в Русия.Нищо против 24 май,разбира се.И него ще осквернят после,както забелязват и някои коментиращи.

Колаж




Картинката вляво е от тук:
https://glasove.com/novini/atanasov-nay-veroyatno-24-may-shte-stane-natsionalniya-ni-praznik#google_vignette

А тази вдясно е от видеото,което беше линкнато (новобългарска дума) в един от коментарите.
https://www.youtube.com/watch?v=XTUFPD1kuXI

И на тази мелодична нота приключвам поста си.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #3 -: Юли 29, 2023, 23:32:09 pm »
Цитат
Понеже ме обзе омерзение,реших да се поразведря с един колаж.Наистина има ирония в това да се бориш с руското влияние,като сменяш националния празник с такъв,който се празнува и в Русия.Нищо против 24 май,разбира се.И него ще осквернят после,както забелязват и някои коментиращи.

И,що ги подсети , че празника се харесва и в Русия и го празнуват . :D
Още не са им  продиктували, че не може да ползваме едни и същи букви в комуникацията си, интернационално, особенно на кирилица .
При положение, че ИИ, чат ботовете ползват само английски.
В една друга тема го коментирахме. Смяната на кирилицата с латиницата в Русия

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #4 -: Юли 30, 2023, 00:31:32 am »
Румен Радев: Кога управляващите ще разберат, че не сме склад за въоръжение на чужди армии?

https://www-marica-bg.cdn.ampproject.org/v/s/www.marica.bg/balgariq/vlast/rumen-radev-koga-upravlqvashtite-shte-razberat-che-ne-sme-sklad-za-vaorajenie-na-chujdi-armii/amp?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQIUAKwASCAAgM%3D#amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&aoh=16906657601173&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.marica.bg%2Fbalgariq%2Fvlast%2Frumen-radev-koga-upravlqvashtite-shte-razberat-che-ne-sme-sklad-za-vaorajenie-na-chujdi-armii.

Трябва ли да чакаме освен министъра на отбраната на Великобритания, който само преди дни заяви, че не може Великобритания да бъде склад за въоръжените сили на Украйна, да чакаме и други министри на отбраната да го кажат, за да спрат нашите управляващи да гледат на българските въоръжени сили като склад за въоръжените сили на чужди армии. Изобщо виждате, че нашите управляващи се опитват неистово да ни убедят, че изпращайки военна помощ, те повишават нашата сигурност. Напротив, всички виждаме, че този конфликт се задълбочава, категорично, жертвите стават все повече. Той колкото повече оръжие поглъща, толкова повече загинали хора, толкова повече разрушения, толкова по-голям риск, толкова по-дълго ще се точи тази война, подчерта Радев.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #5 -: Юли 30, 2023, 09:42:11 am »
Чат ботовете се учат и вече някои от тях ползват и български.При това на кирилица:

"Като изкуствен интелект нямам лични мнения или сведения,но мога да ти кажа,че..."



Изкуствен интелект -таратанци.Все още само бот.Истинският интелект има лично мнение.
Но има време,да расте и да се учи.
.....

Виж,споменатият от теб  Радев - той има истински интелект,но служебно му се налага да работи в режим бот (на чуждо влияние).Поради което,проследявайки изказванията му,можем да видим въпреки сложните конструкции,че те са съставени от определени езикови модели.Като лего - можеш да правиш най-различни съчетания,но не можеш да промениш базовите елементи.Като естествен интелект,аз имам лично мнение и то е,че (п)резидент Радев заслужава изследване и коментар като евентуален агент на външно влияние.Прочее,както съм загатвал не много завоалирано,аз също съм агент на външно влияние,но от страна на друга формация.Доста...външна,така да се изразя.Но с тия технологии разстоянията вече не са толкова решаващи.В смисъл,дали съм в Каспичан(примерно) или на планета около Минтака (пак примерно) - ей ме на тук и си пиша писанките.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #6 -: Юли 30, 2023, 17:54:50 pm »
Жега ме мори,Читатели...добре,че не съм дебел.Да си дебел само по себе си не е грях,но е грях или поне голема погрешка,ако във важен житейски момент дадеш грешен отговор на важен въпрос.

Затуй е добре човек да обмисля предварително,за да не се поддаде на моментен хайп(още една новобългарска дума).
Когато намерите за удобно,може да обмислите този въпрос,защото ще дойде време за отговора.



И нека Силата на Верния Отговор бъде с Вас!

( Мечтателят вляво е правен с промпт на английски,на обичайното за мен място: https://dezgo.com/ )
« Последна редакция: Юли 30, 2023, 18:11:01 pm от HomerCat »
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #7 -: Август 15, 2023, 01:16:16 am »

Чакаме US бази на Черно море, вижте къде ще са в България.

https://istinata-net.cdn.ampproject.org/v/s/istinata.net/%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5-us-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D1%89/amp/?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQIUAKwASCAAgM%3D#amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&aoh=16920501759717&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fistinata.net%2F%25D1%2587%25D0%25B0%25D0%25BA%25D0%25B0%25D0%25BC%25D0%25B5-us-%25D0%25B1%25D0%25B0%25D0%25B7%25D0%25B8-%25D0%25BD%25D0%25B0-%25D1%2587%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BD%25D0%25BE-%25D0%25BC%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B5-%25D0%25B2%25D0%25B8%25D0%25B6%25D1%2582%25D0%25B5-%25D0%25BA%25D1%258A%25D0%25B4%25D0%25B5-%25D1%2589%2F

Военни експерти коментираха пред “Труд news”, че най-вероятната причина толкова да се бърза с прекратяването на концесията с “Лукойл” за пристанище Росенец е свързано с разширяването на военноморската база в Атия, за която вече се появиха твърдения, че ще се превърне в US военноморска база. Пристанище Росенец, според документацията на военните, се намира в акваторията на база Атия.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #8 -: Август 15, 2023, 01:44:18 am »
Концесията на пристанище "Росенец" - какви са фактите

https://bntnews.bg/news/koncesiyata-na-pristanishte-rosenec-kakvi-sa-faktite-1241527news.html

 На концесията на пристанище "Росенец", което се използва от "Лукойл", беше предложено вчера от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. Основният мотив е, че държавата трябва да си върне контрола върху пристанището. Вносителите обясниха, че служебното правителство на практика е удължило концесията на "Лукойл" с 24 години. Президентът Румен Радев веднага реагира, че концесията на "Росенец" е дадена от правителството на Бойко Борисов за 35 години. Тази сутрин лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че концесията за "Росенец" е дадена по времето на Иван Костов.

П.с.

Лукойл“ е втората по големина нефтодобивна компания в Русия. Нейното седалище е в Москва. Тя е втората по големина публична компания по доказани резерви на нефт. През 2008 г. е имала 19,3 милиарда барела нефтен еквивалент по стандартите на Дружеството на нефтените инженери.

П.п.
Тоест, Лукойл с нефтените компании на Москва, ще бъде , заменен с US бази . 



ще бъде заменен от

« Последна редакция: Август 15, 2023, 02:04:21 am от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: БГ- Политика - Конституция - Бог
« Отговор #9 -: Август 16, 2023, 01:34:50 am »
„Лукойл Нефтохим Бургас“ има 30 дни да предаде пристанище „Росенец“

https://www.iskra.bg/lukoyl-neftohim-burgas-ima-30-dni-da-predade-pristanishte-rosenets/

Лукойл Нефтохим Бургас“ има пред себе си срок от 30 дни, в който да предаде пристанище „Росенец“ на комисия, назначена от министъра на транспорта Георги Гвоздейков, съобщи „БНР“.

При отказ от страна на „Лукойл“ да предаде съоръжението, министърът на транспорта трябва да отправи мотивирано искане до областния управител на Бургас Пламен Янев да издаде заповед за изземане на обекта на концесията по реда на Закона за държавната собственост.

**""" **""'

Ок.
Ако следваме логически позицията на транспортния министър Г.Г. Какво следва, като напише писмо на областния управител на Бургас, Пламен Янев?!
...
Ще я вземе... Кои?
Нито Г.Г., нито П.Я...знае..

Ще я предадат на USA невзрачни войничета, които ще изпратят в страна, която не познават. И бази те да управляват.   

Ужасен замисъл .

П.п
Надявах се , че вместо украински мини да плуват, като Сейшелски костенурки из Черно Море , ще плуват делфини .   

И не мога да си представя нашето черноморие, да бъде превзето от танкове и подводни съоражения с разрешението на министъра на Транспорта от ПП - продължаваме промяната .
( Защо,не си сменят инициала ПП)




« Последна редакция: Август 16, 2023, 01:49:25 am от Noris »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27