Автор Тема: Грипът напада цялата страна до края на седмицата  (Прочетена 13604 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #15 -: Януари 23, 2011, 15:21:49 pm »
Както се казва - At Your Own Risk ;)
Аз лично по-скоро ракия ще пропия, но лекарства като тамифлута, антибиотици и др. подобни химически отрови няма да взема.

п.п. от научна гледна точка е интересно да се наблюдава укрепването на имунната система чрез третиране с химикали, както и черешката на тортата - страничните ефекти от тази манипулация. :drinks:
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 15:30:48 pm от Raw Deal »
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Дейзи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Грипът напада цялата страна до края на сед
« Отговор #16 -: Януари 23, 2011, 15:37:12 pm »
Ама това тамифлу не е никак евтино. Четох някъде, че ремантадинът вършел същата работа ,а е 5 лв...
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 17:12:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #17 -: Януари 23, 2011, 18:49:25 pm »
Това е доста добро обяснение на причините за грипа.

Основната причина за появата на грипа е, най-общо казано, намалената имунна защита поради неприродосъобразен начин на живот; налице е задължително замърсяване на организма с токсични продукти вследствие на прехранване или хранене с неподходящи продукти, тютюнопушене, употреба на алкохолни напитки, замърсен въздух, лоши битови условия, замърсена професионална среда, безразборен прием на лекарства и др.; обездвижване; физическа и психическа преумора; стрес.


И всичко това става с нашето мълчаливо съгласие.
Както и поради нередовното пиене на домашна ракия.  ;D

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #18 -: Януари 23, 2011, 19:52:37 pm »
Абе вие мислите че се майтапя, но вижте сами каква книжка си имам:

 :lol:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Грипът напада цялата страна до края на сед
« Отговор #19 -: Януари 23, 2011, 20:09:59 pm »
Black Adder е прав. Алкохолът унищожава бактериите, които предизвикват вторична инфекция след като отслабне имунната система от инфектирането с вируса. И ни нападат условно патогенните микроорганизми, резидентно пребиваващи в нас, защото имунната система е заета с борба с вируса.

Аз, ако, пак казвам ако се разболея от грип, което е на няколко години веднъж, го лекувам с коняк, чай, чесън, плодове, течности, повече спокойствие и по-малко прием на тежка и трудно смилаема храна.

Да се преборим с вируса на грип по медикаментозен начин е почти невъзможно. Генома на тая гад се състои от 11 сегмента, които при всяка репликация се съчетават по всевъзможен начин и комбинациите са без чет. Така вирусът си гарантира неуязвимост, защото всеки път е с различни мембранни белтъци, за които нашите антитела нямат информация, за да го разпознаят.

Ако един организъм е силен и здрав, грипа отшумява за 3-7 дни.
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 20:11:29 pm от sidewinder »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #20 -: Януари 23, 2011, 21:05:19 pm »
E, смея се, но не се майтапя, защото и аз прибягвам профилактично до домашната ракия.Една позната лекарка ми каза, че трябва на ден да се приема не по-малко от 75 гр. твърд алкохол, или вино-100-200 грама, за здраве.След работа.Е не винаги му се пие на човек, но е полезно.Също използвам чесън, плодове, сокове и т.н.
Но има и една друга подробност-настиването.Ако човек не настине, не го хваща и грип.
Покрай мен е имало болни от грип, но не съм се разболявал.Зависи и от организма.
Но определено избягвам антибиотиците.
Но естествено е при този начин на живот, в нашите територии да ни налягат епидемии.И като по традиция, се в средата и края на Януари.
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 21:08:50 pm от marhs »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #21 -: Януари 23, 2011, 22:54:21 pm »
Спиртните напитки охлаждат тялото. Как лекувате настинки с тях?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #22 -: Януари 23, 2011, 23:14:39 pm »
sidewinder го каза - билков чай с мед, лимон и коняк.
Сама си направи анализ на продуктите и кой какво въздействие има. След това го сравни с това което предлагат лекарите, само че във вид на химикали.

Доколкото съм чувал, санбернардски кучета, когато ги пращат да търся затрупани от снега хора, носят на врата си манерка с ром, не кутия с антибиотици  ;D
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 23:16:33 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #23 -: Януари 24, 2011, 02:04:00 am »
Това за кучетата съм го чела(за Алпите ставаше дума), но се е правило преди.В наши дни едва ли някой би рискувал така живота на затрупан в снега човек. Чувството за топлина, предизвикана от алкохола е измамно. Отначало се усеща вътрешна топлина, но тъй като разширява кръвоносните съдове, тялото изстива по- бързо. Да не говорим, че в такъв момент алкохолът те отпуска, не усещаш студа, много лесно можеш да заспиш и да измръзнеш.

Но да се върнем на грипа: Добре, в топлото легло, под няколко пухени завивки ;D можеш да удариш един коняк и няма да измръзнеш,само ще почувстваш някаква приятна топлина в тялото (временно!), но така се обърква целия оздравителен процес. Освен това на фона на факта, че предпоставка за грипа е затлачеността на организма от отрови, защо да си вкарваш още една? Губи ми се логиката.

Разбира се, говоря за лекуване без лекарства. Какво остава пък за антибиотици. :lol:





« Последна редакция: Януари 24, 2011, 02:10:32 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен bosilkov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Човешката душа е по-голяма от цялата вселена.
Re:Грипът напада цялата страна до края на сед
« Отговор #24 -: Януари 24, 2011, 04:32:33 am »
http://www.btv.bg/az-reporterut/id/12/pg/10/usernews/173005398-NayGolyamata_Himicheska_ataka_Nad_Sofia_19_Yanuari_2011.html
Eто го грипа.Над София специално до колкото знам е бил най-голям.
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 04:33:37 am от bosilkov »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #25 -: Януари 24, 2011, 14:07:16 pm »
билков чай с мед, лимон

Според Аюрведа, меда и лимоновия сок не трябва да се подлагат на топлинна обработка, защото образуват отровни вещества, който разрушават мембраната на клетките.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #26 -: Януари 24, 2011, 14:50:07 pm »
Ракията е чудесно лекарство против всички видиве микроорганизми които се опитват да атакуват имунната система било то вирус или бактерия, но до 100-120мл на 50кг тегло не повече защото може да стане обратен ефект, а и не е случайно алкохолиците не се разболяват от настинки, само им тече носа.....организма си има дезинфектант който тече в кръвта :drinks:
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Грипът напада цялата страна до края на сед
« Отговор #27 -: Януари 24, 2011, 16:01:41 pm »
За бактериите да, но за вирусите не съм съгласен. Алкохолът, и то 30-70% убива бактериите благодарение на това, че имат клетъчна стена, която отсъства при вирусите. Алкохолът преципитира (пресича) мембранните белтъци и така клетката спира да функционира.
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 17:42:32 pm от Mirotvorec »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #28 -: Януари 24, 2011, 16:20:26 pm »
Едно е да ги вариш, друго е да ги затоплиш :)
Но да не затлачваме темата, който иска - нека пие Тамифрлу, Фервекс, Антигрипин и каквото там му забърка родната и чужда химическа промишленост :)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Грипът напада цялата страна до края на седмицата
« Отговор #29 -: Януари 24, 2011, 19:15:21 pm »
Лимони, лимони, лимони, грейпфрут, лимони, лимони. Това е. Всичко друго е от Лукавия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27