Автор Тема: За зрителната зала и осъзнатостта  (Прочетена 11420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #15 -: Януари 13, 2011, 10:19:54 am »
Придавате излишна важност на положението Наблюдател. :negative:

Този момент е съществен,но с него не се изчерпва идеята и крайната цел на Транссърфинга.

Наблюдателят ни помага да останем осъзнати.Това е достатъчно.Всичко останало е създаване на излишен потенциал. ;)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #16 -: Януари 13, 2011, 10:30:24 am »

Наблюдателят ни помага да останем осъзнати.Това е достатъчно.Всичко останало е създаване на излишен потенциал. ;)

И как точно го прави този Наблюдател.
Осъзнатост е това, което вече имаш - имаш представа за състоянието на реалността, в която живеем, знаеш какво е "махало", че всичко се състои от енергия в различна форма, че енергията е податлива на човешките намерения, когато са родени от единомислието на его-то и Висшата същност (Духа, Душата), че човешките същества по рождение притежават неограничени възможности, за които са забравили вследствие откъсването на Его-то от Духа след Атлантския експеримент.  Това е осъзнатост - да знаеш, че си творец-създател, а не жертва на събития и обстоятелства и че в една съвършено подредена Вселена не е възможно да стават случайни неща - всичко на вид случайно е просто събитие с липсваща информация за неговите причини.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 10:35:12 am от cyber »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #17 -: Януари 13, 2011, 11:44:02 am »

Осъзнатост е това, което вече имаш - имаш представа за състоянието на реалността, в която живеем, знаеш какво е "махало", че всичко се състои от енергия в различна форма, че енергията е податлива на човешките намерения, когато са родени от единомислието на его-то и Висшата същност (Духа, Душата), че човешките същества по рождение притежават неограничени възможности, за които са забравили вследствие откъсването на Его-то от Духа след Атлантския експеримент.  Това е осъзнатост - да знаеш, че си творец-създател, а не жертва на събития и обстоятелства и че в една съвършено подредена Вселена не е възможно да стават случайни неща - всичко на вид случайно е просто събитие с липсваща информация за неговите причини.

Като цяло наблюдателя не мисли,той не обмисля тези неща,така както си го описал,така мислиш ти,но не и той.Той само наблюдава и знае, а ти си щастлив заради това че неговото знание го получаваш и ти като знание ,а не като мисъл.Подчертаното пък въобще и не ти минава през акъла,вече спира да те интересува как е устроено всичко,ти вече нямаш съмнения,ти знаеш ,че всичко е такова каквото трябва да бъде и изпитваш радост от това. Това е наблюдателя.Той не се интересува от махала,нито от устройства той просто наблюдава с радост случващото се.Това е и е най невероятното нещо което ми се е случвало.Съжалявам много че го прогоних и се опитвам да го върна.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #18 -: Януари 13, 2011, 11:49:57 am »
Придавате излишна важност на положението Наблюдател. :negative:

Този момент е съществен,но с него не се изчерпва идеята и крайната цел на Транссърфинга.

Наблюдателят ни помага да останем осъзнати.Това е достатъчно.Всичко останало е създаване на излишен потенциал. ;)
За да се научиш да ходиш първо трябва да се научиш да стойш прав,заради това мнението ти е неуместно.За трансърфинга трябва осъзнатост и то не просто да следиш мислите,убежденията и поведението си,трябва да си влязал в истинското си Аз за сърфираш,ако въобще след като влезеш решиш че имаш нужда да сърфираш.Нека първо да успее човек найстина да изживее себе си,че след това да влиза в гората при мечките.
ПС. Затова и не се впечатлих особенно от Зеланд, защото говори за неща които човека не може да достигне на този етап от развитието си.Фантастика,преплетена с факти от настоящето,не правят реален резултат.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 12:28:26 pm от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #19 -: Януари 13, 2011, 13:17:51 pm »
Качвам така

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #20 -: Януари 13, 2011, 13:26:28 pm »
не знам какво става но се опитвам да кача останалото за 10 път.Файловете са зипнати

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #21 -: Януари 13, 2011, 13:28:58 pm »
Защо не мога да кача няколко файла незнам

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #22 -: Януари 13, 2011, 13:30:09 pm »
Е явно по два ще стане. Това е последното

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #23 -: Януари 13, 2011, 13:38:31 pm »
Не можа ли поне да ги качиш на някои файлов хостинг и после да дадеш линк. Сега трябва да се мъча да ги събирам.

eses, преди време една ясновидка ми каза че има някаква същност около мен. Да не би това да е въпросният Наблюдател от друго измерение.

Все пак да уточня, че това не е друга твоя същност, а нещо като твой брат - имате един ''родител'' и сте много близки души. Той не смуче енергия от теб, а се подхранва от мислите ти. Ако конртолираш разумно и осъзнато действията си и постигнеш хармонични отношения с него, може да се сдобиеш с много в този живот.


ЕТо и още малко инфо.по темата


Слизане в залата - това е метафора и означава да познаваш "играта живот" и за разлика от останалите "актьори" да знаеш и разбираш какво се случва и как се създава, формира, причинява. С други думи - да познаваш природата на махалата и да виждаш как управляват и водят за носа останалите спящоходещи същества. Все едно наблюдаваш някаква пиеса от страни. Зеланд иска да каже, осъзнатият (събуденият) човек да спре и разбиращо да разгледа и оцени обстановката, в която се конкретно или глобално се намира. В този ред на мисли....




 
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 13:42:02 pm от cyber »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #24 -: Януари 13, 2011, 13:59:58 pm »
Каквото можах направих, на работа съм.
Виж по това което пишеш разбирам ,че Зеланд говори за съвсем различно ниво и доста по опростено.Той говори предимно за контрол над мислите и убежденията.Това от опит ти казвам няма да те доведе до състояние в което да изпиташ АЗА и наблюдателя. Относно врачката и близката ти същност,не знам отговора,но това не е наблюдателя.Въобще от всичко което си написал оставам с впечатление ,че те интересува не постигането на състояние с което да изживееш цялостта и душата си,същността ти,а си омагьосан от теориите на Зеланд,които за мен лично не са нищо друго освен загуба на време и то доста време ,защото докато се осъзнаеш ще е минало доста време.Но все пак всеки си има негов път и това явно е твоя.
На мен Зеланд ми е тъмен.Вкарва хората в друг свят и ги кара да вярват,да следват и да се чувстват още по отделени един от друг,нещо което аз избягвам.
Успех

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #25 -: Януари 13, 2011, 15:51:35 pm »
За да се научиш да ходиш първо трябва да се научиш да стойш прав,заради това мнението ти е неуместно.
Ти изобщо прочете ли какво съм написал ? А помисли ли върху прочетеното ?
Защо опровергаваш несъществуващо твърдение,което неоснователно ми преписваш ?

За трансърфинга трябва осъзнатост и то не просто да следиш мислите,убежденията и поведението си,трябва да си влязал в истинското си Аз за сърфираш,ако въобще след като влезеш решиш че имаш нужда да сърфираш.

Как "не просто" предлагаш да "следиш" убежденията и поведението си ? Какво е това "истинско Аз",за което говориш и как да "влезем" в него ?
Какво означава за теб "сърфиране" и какво определя нуждата от него ?

Нека първо да успее човек найстина да изживее себе си,че след това да влиза в гората при мечките.

Как човек "изживява" себе си ? За каква гора и какви мечки говориш в последствие ?

ПС. Затова и не се впечатлих особенно от Зеланд, защото говори за неща които човека не може да достигне на този етап от развитието си.Фантастика,преплетена с факти от настоящето,не правят реален резултат.

Четейки написаното от теб напълно те разбирам.Това,че ТИ не можеш да разбереш написаното от него не означава,е ХОРАТА по принцип не могат.Етапът на развитие на всеки човек е различен и ако ТИ не можеш да постигнеш нещо не значи,че никой друг не може.

На мен Зеланд ми е тъмен.Вкарва хората в друг свят и ги кара да вярват,да следват и да се чувстват още по отделени един от друг,нещо което аз избягвам.

Относно полярностите Тъмно-Светло тук е написано много.Ако търсиш развитие (нещо,което силно ме съмнява)тук има написани УНИКАЛНИ неща,които няма къде да прочетеш и под такава форма.

Чела си ама не си дочела а още по-малко си разбрала какво казва Зеланд в книгите си.Основният принцип на транссърфингът е "ДАЙ СИ СВОБОДА ДА БЪДЕШ СЕБЕ СИ И ДАЙ СВОБОДА НА ОСТАНАЛИТЕ ДА БЪДАТ СЕБЕ СИ" Какво тук вкарва хората в друг свят,какво и отделя все повече един от друг ?
Кое ти е тъмното в Зеланд ? Свободата да бъдеш себе си надраствайки блудкавите "светли" стадни инстинкти на общото преди индивида ? Лиспата на "всемирна и блаженна Любоффф между хората" ?


"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #26 -: Януари 13, 2011, 16:31:45 pm »
Чела съм Зеланд преди години,може би 5,впечетли ме в началото,защото тогава започнаха и осъзнатите ми сънища,бързо обаче ми избледня и като цяло ме накара да не се чувствам добре.Уж предупреждава ама всъщност натриса,е това ми е основния спомен от книгите му.Въпрос на избор е дали го харесва човек.И не мисля че някой може да използва неговата"теория" реално.Но както и да е всеки си знае.На другите въпроси няма да отговоря не за друго а защото не те интересува отговора ми по същество,а това дали ще излезеш прав или не или да се продължи безумен диалог.Каквото имах да казвам по темата го казах вече.

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #27 -: Януари 14, 2011, 11:00:08 am »
Чела съм Зеланд преди години,може би 5,впечетли ме в началото,защото тогава започнаха и осъзнатите ми сънища,бързо обаче ми избледня и като цяло ме накара да не се чувствам добре.Уж предупреждава ама всъщност натриса,е това ми е основния спомен от книгите му.Въпрос на избор е дали го харесва човек.

Територията на осъзнатите сънища е специфична,конкретна и обвързана с голям брой странични фактори.Всички автори,засягащи и развиващи тази тема,могат да бъдат използвани като пътеводители и нищо повече.Те са водени от собствените си преживявания в специфичния момент от тяхното развитие и специфичната тяхна инкарнация.

Щом Зеланд е провокирал в теб негативни усещания,явно той не е за теб в този момент.Въпреки това тук важи първата част от основното му правило - Дай си свобода да бъдеш себе си.Щом нещо не ти харесва ако не искаш не го прави защото ВСИЧКО е въпрос на личен избор.

Тук ще продължа с втората част на правилото - Дай свобода и на останалите да бъдат себе си.Точно този момент ме провокира да завържа този диалог с теб.Не е градивно и необходимо да налагаме нашият опит и гледна точка върху другите хора независимо от техните обем и количества.Пътят на развитие и индивидуален и не може да бъде разбран и оценен ако някой си спести даден етап от него.Не помагаме дори когато даваме коректна и правилна информация на другите защото тя изразява нашата специфика и нашите преживявания,тя е коректна и правилна предимно за нас и твърде вероятно САМО за нас.

И не мисля че някой може да използва неговата"теория" реално.Но както и да е всеки си знае.

Транссърфингът работи.Работи стресиращо ефективно.В същото време променя много.Ако не си готов да преобърнеш "нормалните" възприятия и приети положения за света,пространството,времето,реалността и пр. няма как да го използваш.Напълно съм съгласен - всеки сам си знае и има силата на собственият избор.

На другите въпроси няма да отговоря не за друго а защото не те интересува отговора ми по същество,а това дали ще излезеш прав или не или да се продължи безумен диалог.Каквото имах да казвам по темата го казах вече.

Отговорите ти наистина ме интересуват защото смятам изложените по този начин твърдения за твърде общи и неясни.Не разбирам доводите ти, идеите ти и контекста,в който ги използваш.Невъзможно е да се борим за правота и достоверност,в който и да е диалог ако никой не е готов да допусне промяна в собствената си матрица.Всеки е прав в своята система от убеждения и възприятия.Няма как разумно да ги оценяваме и съпоставяме без да ги оценяваме като правилни / грешни една спрямо друга.

Надявам се,че този "безумен"диалог да прерасне в нещо градивно и носещо информация.Така ще имаме възможността да добавим по още някоя "резка" в собствената си матрица  @---

"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #28 -: Януари 24, 2011, 19:18:01 pm »


Транссърфингът работи.Работи стресиращо ефективно.В същото време променя много.Ако не си готов да преобърнеш "нормалните" възприятия и приети положения за света,пространството,времето,реалността и пр. няма как да го използваш.Напълно съм съгласен - всеки сам си знае и има силата на собственият избор.

       Не  можеш  да  получаваш  без  да  даваш!!!  А  много  от  хората  искат  материални  неща  (да  не  кажа  всички)  какво  ли  дават  в  замяня?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:За зрителната зала и осъзнатостта
« Отговор #29 -: Януари 25, 2011, 12:14:12 pm »
Не  можеш  да  получаваш  без  да  даваш!!!  А  много  от  хората  искат  материални  неща  (да  не  кажа  всички)  какво  ли  дават  в  замяня?

Без значение за какво става дума - за материални или други желания - разменната монета е енергията! Така работи живота.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27