Автор Тема: Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител  (Прочетена 14277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #15 -: Март 30, 2011, 23:28:22 pm »
Какво е 'Големия взпив",че да го имитират?

Нещо като взрив на свръхнова, с размер на милиони галактики.

Съвсем не  :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #16 -: Март 30, 2011, 23:30:53 pm »

Съвсем не  :)

А какво е тогава, разясни  :-X

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #17 -: Март 30, 2011, 23:37:38 pm »
При свръхновата има един източник на взрив, т.е. начална точка на взрива (разглеждай като обикновен взрив), докато при Големия взрив не е така. Той създава времето и самото пространство. Тоест има едновременен "взрив" навсякъде във Вселената, която тогава е била с размери по-малки от атом.

Плътността при Големия Взрив е много по-голяма от тази на свръхновата.

При Големия Взрив е нямало материя, докато при свръхновата има. Самия Голям взрив се състои от енергия.

При Големия Взрив всичките сили са били обединени в една, при свръхновите няма такова нещо.

Скоростта на разширение на тъканта на космоса при взрива е била свръхсветлинна, докато при свръхновата няма такова нещо.

При взрива на свръхнова централните части на звездата колапсират в себе си и създават черна дупка, т.е. късат/огъват/правят на фльонга (не се знае, кое точно, аз залагам на първото) тъканта на космоса докато при Големия взрив е обратното, той създава тъканта на космоса.


и други, ама не се сещам сега.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #18 -: Март 31, 2011, 00:14:29 am »
:)Идеята на въпроса ми е дали и те знаят какво точно е този взрив.
Има различни теории,а повечето учени се придържат към една.
Дали е имало такъв, кой знае.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #19 -: Март 31, 2011, 08:02:36 am »
:)Идеята на въпроса ми е дали и те знаят какво точно е този взрив.
Има различни теории,а повечето учени се придържат към една.
Дали е имало такъв, кой знае.


Нормално да е да е имало. Щом галактиките се разбягват една от друга и Вселената се разширява, като върнеш лентата назад би трябвало да е имало момент, когато вселената е била малка. А както казах, тоя взрив няма нищо общо с нормалния взрив познат на нас хората. Те го наричат "взрив" защото няма как иначе да го нарекат. Беден ни е речника. По скоро е създаване във всяка една точка на Вселената, създаване на Вселената. Ако ти го кажат така, а не "Голям Взрив" ще ти звучи сигурно по приемливо. А и то няма как да се види самия "Взрив" щото тогава е нямало светлина още.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #20 -: Март 31, 2011, 13:06:06 pm »
При свръхновата има един източник на взрив, т.е. начална точка на взрива (разглеждай като обикновен взрив), докато при Големия взрив не е така. Той създава времето и самото пространство. Тоест има едновременен "взрив" навсякъде във Вселената, която тогава е била с размери по-малки от атом.

Плътността при Големия Взрив е много по-голяма от тази на свръхновата.

При Големия Взрив е нямало материя, докато при свръхновата има. Самия Голям взрив се състои от енергия.

При Големия Взрив всичките сили са били обединени в една, при свръхновите няма такова нещо.

Скоростта на разширение на тъканта на космоса при взрива е била свръхсветлинна, докато при свръхновата няма такова нещо.

При взрива на свръхнова централните части на звездата колапсират в себе си и създават черна дупка, т.е. късат/огъват/правят на фльонга (не се знае, кое точно, аз залагам на първото) тъканта на космоса докато при Големия взрив е обратното, той създава тъканта на космоса.

и други, ама не се сещам сега.

В подробностите си прав.Само за едно съм на друго мнение-че вселената е била само енергия.На мен другата основна теория, че вселената от материя, се е била свила до критична маса (колкото атом не е ли малко?), след което, вследствие на колосалното налягане в такъв малък обем, се е получил големия взрив-ми звучи по-правдоподобно. След което материята (от която по-късно се образували галактиките) се е разлетяла на вси посоки.А основната материя (вещество) на космоса си е водорода.Вече след образуването на звездите от привлечен гравитационно водород, в тях, при термоядрените реакции се образуват и доста от другите вещества.

Ако вселената е била само от енергия, какъв точно вид е била тази енергия? И как се е получила материята от нея, при биг взрив  ?

Друга теория казва, че големият взрив се е получил при първия сблъсък на колосални количества Материя с Антиматерия и това доста добре обяснява прилагателното голям. А и доказано си съществуват античастици.

Колкото до сравнението със свръхнова, знам, че не точно, но има ли с какво друго да го сравним, Г-я взрив, на публично ниво?  :)

« Последна редакция: Март 31, 2011, 13:11:54 pm от marhs »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов уско
« Отговор #21 -: Април 03, 2011, 12:37:10 pm »
Еон, дали не можем да използваме теорията за фракталите в случая с "взрива"?
Първо е била идеята за създаването на нова вселена.След това е имало нужда от енергиен потенциал за развитието на материя.
Знаем,че малката част от един фрактал съдържа цялата информация за цялата структура(както днк).
Мисълта ми е, дали една малка точица енергия(но с голям потенциал за разширение и самоподдържащо се развитие) не се е разширила до днешните си размери?
« Последна редакция: Април 03, 2011, 14:23:30 pm от arakha »
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Учени ще имитират Големия взрив в нов ускорител
« Отговор #22 -: Април 03, 2011, 14:06:32 pm »
Идея си нямам. Каквото и да ти кажа, ще са общи приказки или просто размишления/спекулации. Ама ако те кефи тая теория, може сама да направиш някакво изследване и да прецениш. Материал в нета има бол.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27