Автор Тема: Днешната Младеж ?  (Прочетена 51578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #165 -: Март 10, 2011, 16:03:53 pm »
Мите времето "тече" много бързо, доста скоро ще осъзнаят истината, но дали ще имат смелоста да я признаят това вече е въпросът.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #166 -: Март 10, 2011, 16:04:42 pm »
Спорта хвана самостоятелния живот веднага след гимназията.


Sekhmet, защо хората като теб никога не предполагат, че очите, които е трябвало да открият написаното от вас, всъщност ще бъдат критични?

Ще ти кажа - защото системата ви от вярвания всъщност е резултат от недостиг на някоя от менталните или биологични нужди. Тоест жаждата за внимание е резултат от дисбаланс в нуждите за оравновесено съществуване (съществуване без напрежение).

И ако ще смяташ да цитираш социалната доктрина още множество пъти, наистина няма да споря излишно.




П.П.
Митко, обрърни внимание, че ние сме в много по-голяма степен нашите родители, отколкото нещо друго. Тогава въпросът трябва да бъде дали родителите отново се опитват да избягат от посрещане на резултата от себе си, като разглеждат младежта винаги отделно?

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #167 -: Март 10, 2011, 16:13:09 pm »
Спорт-здраве си е хванал живот след гимназията.. ок. Дали днешните млади хора имат тази възможност!?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #168 -: Март 10, 2011, 16:31:28 pm »
Спорт-здраве си е хванал живот след гимназията.. ок. Дали днешните млади хора имат тази възможност!?
Sekhmet, ами той Спорта си е баш младеж  ;), попитай го на колко години е.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #169 -: Март 10, 2011, 16:34:19 pm »
Знам на колко е, както и знам че не е завършил току-що гимназия. Все едно, отказвам се от това бълбукане на приказки. Мир и любов от мен!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #170 -: Март 10, 2011, 23:19:03 pm »
Младежта си е младеж.
Няма никакво значение дали е вчерашна, днескашна или утрешна, тя все си младеж.
Вчерашната е като днешната, а днешната като утрешната това е то.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #171 -: Март 10, 2011, 23:33:11 pm »
Младежта винаги ще се бунтува,винаги ще търси новото,винаги ще опитва от забранените неща, и един ден ще си научи уроците.Ако нямаш опитност в нещо как ще се научиш?Не се ли изгориш няма да разбереш що е болката от огъня.
Младежта, това са съзнателни деца.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #172 -: Март 11, 2011, 01:35:30 am »
Днес непрестанно доказваме древната максима на Хераклит, че всичко тече и се променя и че вечна е само промяната.

Така е и с днешните младежи. Няма как те да бъдат като тези преди 20г. Животът на голяма част от тях днес е осмислян и воден изцяло от материалното и пошлото... Ако тръгнем да търсим виновни и за случващото се винаги може да намерим.

Неприятното е, че става масово. Те започват да се привличат от лъскавото и бляскавото, защото ги е страх от различното и от това, че могат да бъдат отхвърлени от дадената група. Тези химерни заблуди се превръщат в техния смисъл на живот. Страх ги е да имат своя собствена индивидуалност, да познаят себе си, да намерят равностойни приятели и да "чуят" сърцето си, защото то е Божественото в нас и знае правилния път...
Хубавото е, Вселената се стреми към баланс и че винаги има изключения. Тези младежи мога да ги поздравя и да им да кажа да не се страхуват, да бъдат различни и отговорни, да търсят истината и никога да не гасне светлинката в душата им. Защото животът тук е един кратък миг от вечността, но душата продължава да живее. А основното е, тя да се развива напред и да се стреми към доброто  ;)

« Последна редакция: Март 11, 2011, 01:37:24 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #173 -: Март 11, 2011, 11:54:18 am »
Ето нещо с което да подкрепя тезата ти http://www.sportal.bg/news.php?id=292046.
Ще си позволя да се почувстам поздравен,защото смятам че все още съм младеж :lol:
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #174 -: Март 11, 2011, 12:33:05 pm »
Иска ми се малко да задълбочим посредствените наблюдения.


Животът на голяма част от тях днес е осмислян и воден изцяло от материалното и пошлото... Ако тръгнем да търсим виновни и за случващото се винаги може да намерим.
Неприятното е, че става масово.

Търсенето на виновни се е превърнало в самоцел най-вече в доскорошните времена, а по принцип да уточниш къде е вината, означава да уточниш откъде произлиза проблема.
Понеже е масово, към това трябва да се подходи не просто като към проблем, или проблемче... или като "явление", има хора, които още малко ще го нарекат и "феномен"... а като резултат, който има съвсем неясен произход!

И фаталното тук е, че нормалния, делничен човек, винаги лекува симптомите си. Всеки индивид лекува симптомите на различните си болежки и почти никой не се задълбочава в болестта си и не я разглежда като нещо по-сложно и по-задълбочено от "явление".

Което означава, че по презумция, тъй като делничния човек демонстрира такова поведение от дузини десетилетия, този резултат ще се умножава по сила и дълбочина с всяка изминала година.

След което, както делничният човек винаги прави, ще започне да лекува симптомите, тоест младежта. И така още едно поколение човеци ще бъдат съвсем съзнателно превърнати в неетествени индивиди.

Но решаването на тази еволюционна и кръстопътна ситуация в крайна сметка изисква по-високо ниво на съзнание - изисква расов национализъм. Изисква от нас да се разпознаем като хора насред камъните и животните, докато съзнанието на делничния човек все още обитава индивидуалния расизъм и националния расизъм... или класическия расизъм.

И става очевидно, че упадъка на младежта всъщност води корените си от това, че съзнанието на човечеството се забавя в развитието си (точно както се случват всички други неесествености в биологичния организъм на човечеството) и не може да се самоосъзнае като единен вид.

Това също така означава, че предстои кризата по това самоосъзнаване, така както раждането с отклонения е съпроводено с повече болка.


Те започват да се привличат от лъскавото и бляскавото, защото ги е страх от различното и от това, че могат да бъдат отхвърлени от дадената група.

"Страхът", откакто Фройд го откри, се превърна в извинение за всичко, което не разбираме или разбираме, но не искаме да признаем.
Защото така казано от теб, какво означава "страх ги е"... означава, че не желаеш, поради някаква причина, да откриеш причината на това поведение и използваш принципния шаблон за повечето порблеми.

Да, те наистина се страхуват. Но те се привличат от лъскавото и от бляскавото, защото СА ОТХВЪРЛЕНИ от различни групи. А от какво са изплашени те всъщност?

Забележи - те са изплашени от това, че са загубили индивидуалността си.

И цялото това поведение всъщност е отчаян опит (отчаян, защото са млади и все още не знаят друг начин) да наваксат създадения в тях дефицит на индивидуалност и приемане от околните.


Тези химерни заблуди се превръщат в техния смисъл на живот. Страх ги е да имат своя собствена индивидуалност, да познаят себе си, да намерят равностойни приятели и да "чуят" сърцето си, защото то е Божественото в нас и знае правилния път...

Точно така.

Тук идваме до момента, в който трябва да се погледне към родителите и моля те не започвай като митко, който вече е откачил и се брани като куче притиснато в ъгъла. Мисли с мен градивно.


Родителите всъщност са синонима за делничния човек. Човека от вескидневието, който е по тротоарите, в апартаментите, по селата... който пъпли по земята навсякъде. Защото ТОВА Е човечеството, човечеството не са онези няколко различни индивида.

Казваш "да познаят себе си, да намерят равностойни приятели и да "чуят" сърцето си, защото то е Божественото в нас и знае правилния път...".

Кой трабва да ги научи на това?

Погледни делничния човек. Той не познава себе си. Той няма стойностни приятели, защото той самия не се чувства стойностен пред себе си. Той не чува сърцето си, защото е загубил връзката с вътрешното си същество, поради различни чувства на малоценности.

Делничния човек чувства, че не зане правилния път. И той се доверява на различни институции поради това.


Сега... представи си, че на този делничен човек му се роди дете.



Какво мислиш, че ще стане?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #175 -: Март 11, 2011, 12:59:51 pm »
Ще ти кажа какво ще стане. Не казвам "според мен", защото това вече е ставало, и става в момента.



Първото, с което този човек ще се сблъска, е стресът от това, че има дете. Той и без друго е стресиран от всевъзможни неща от другите сфери на живота си, но този път ще бъде стреснат от отговорността.
И тук митко е прав.

Но това, което ми се иска да разбере, е че този делничен човек, още преди това е бил безотговорен пред себе си и това е оформило цялото му ежедневие и личен свят.
И в момента, в който се появи това дете, в делничния човек се поражда страх, но не за детето, а страх дали той самия ще успее да се справи с тази задача... това ще рече неувереност в себе си.


И той предава тази неувереност, обвита като пакетиран страх, на детето си на най-дълбокото възможно ниво, понеже в ранните си години детето първо помни само емоционално, а след това запомня тази неувереност и страх интелектуално чрез подсъзнателното наблюдение върху начина на живот и поведение на родителя.


И оттук двата основни пътя са или престъпност, която всъщност е агресия, която се опитва силово да навакса дефицита от пиремане на собствената индивидуалност от онези групи, които я отхвърлят, начело със семейството...

... Или това дете да се превърне в "делнична младеж", която ни е добре позната, което не прави никаква разлика от горното. Тъй като тази система от подражания всъщност отново се бори със затворения дефицитен кръг на неприемане на индивидуалността и губене на индивидуалност в резултат.


Виж, интересно наблюдение - това означава, че и двете форми на развитие всъщност са "престъпност". Независимо дали детето се е превърнало в престъпник или делнична младеж, понеже коренът е един и същ.

Но... щом като делничния чавек не се чувства застрашен от едното, значи е в известна степен приемливо все пак. Отвратително невежество. Което показва как самия родител е невероятен егоист в лично и цялостно социално отношение (ще се намери ли някой да го отрече?)

Виж, друго интересно наблюдение - икономиката на света, основана на монетарната система, всъщност е система с вградена вечна инфлация и вграден задължителен банкрут за всички участници накрая (и това не е тайна за никой истински икономист).


ТОЕСТ такъв свят е изграден.

И разбира се... промяната трябва да се внесе от младежта, няма друг ум, който да се опитва да бъде различен.

Но в близко бъдеще, когато младежта пораства, тя започва да бъде третирана като някакъв обрив или симптом на болест. Която болест всъщност се разпространява от родителя, а не от младежта.


И така тази цялата тема "Днешната Младеж", всъщност се отнася до бъдещето на човешката цивилизация.

А не до патриархата или матриархата, на който някой са свикнали и цитират ли цитират различни съсирени парадигми.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 13:10:00 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #176 -: Март 11, 2011, 13:32:03 pm »
Тук идваме до момента, в който трябва да се погледне към родителите и моля те не започвай като митко, който вече е откачил и се брани като куче притиснато в ъгъла.
       Първо,  Спорте  никой  никога  не  може  да  те  научи  да чуваш  сърцето  си,  това  е  много  скучно  и  индивидуално  занимание!  
        Второ,  Спорте,  името  ми  се  пише  с  главна  буква!
        Трето,  никога  не  се браня,  винаги  нападам  проблемите  си,  виж  кой  ти  се  усмихва  от  снимката!
        Четвърто,  когато  обвиняваш  трабва  да  посочиш  и  своята  вина,  никога  не  е  виновна  само  едната  страна!
        Един  съвет - Научи  се  да  чуваш  и  другите,  а  не  само  собственият  си  глас,  това  те  е  основният  проблем!!!!

[/quote]
:hi: :hi:
         Не  знам  колко  хора  биха  коментирали,  но  бих се  зарадвал  на  едно  мнение  от  Спорта.

[/quote]
Днес непрестанно доказваме древната максима на Хераклит, че всичко тече и се променя и че вечна е само промяната.
:hi:
       Да  права  си!  Аз  смятам,  че  е  огромна  грешка  да  се  стремим  ние  родителите  да  създаваме  наши  копия!!  Обаче  има  цинности  валидни  в  еднаква  степен  за  всички!  Достойнство  и  чест!  Отговорност  за  всеки  наш  избор!  Благодарност!  Какъв  е  смисъла  на  живота - Когато  дойде  денят  на  равносметката  и  се  обърнеш  назад  да  се  гордееш  от  това  което  ще  видиш!
« Последна редакция: Март 11, 2011, 13:34:37 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #177 -: Март 11, 2011, 14:25:04 pm »
Името ти се пише както си го написал ти самия. Мен не ме мързи да ти напиша главна буква, а ме мързи да превключвам на латиница.



Не заради тебе, а в името на всички останали, които всъщност чета ти мисля твърху това, което пиша, искам да се спра само на две неща от написаното от теб, които са от основните оръжия на поколението ти и които по същество са похвати от пропагандата.

Трябва да се обърне внимание на това, защото често младите са оборвани и възпитавани точно чрез пропагандни методи, най-вече когато за тях материята е непозната и не разпознават пропагандата.


Пропаганда - вид послание, целящо да въздейства на мнението или поведението на хората. Често вместо безпристрастна и доказана информация, пропагандата може да бъде съзнателно объркана с цел заблуда за обществото, когато посланието, което трябва да се втълпи, не се харесва на обикновените хора и те не го въэприемат. Думата пропаганда се появява през XVII век, когато католическата църква формира Congregatio de Propaganda Fide да разпространява католическата вяра в новия свят.

Целите на пропагандата се постигат, като се манипулират страстите, инстиктите, страховете и въжделенията на хората, чре зумело прилагане на комбинация от тактики. д-р Атанас Гълъбов



Първото е "научи се да чуваш и другите, а не само себе си". (стресира се социалната приемливост, толоква важна за младите)

Изказването спада в групата на евфемизмите и се дешифрира като "научи се да слушаш МЕН, а не само себе си".

Слушал съм много хора много време и съм преживял, осмислил и усвоил всичко, което ми се е случило и което съм наблюдавал в резултат на това. Ако е имало време, в което съм слушал какво ми казват другите, то това време е отминало, защото вече разполагам с достатъчно информация, за да имам собствено критично мнение.
И за щастие, то противоречи на масовото.

"Научи се да чуваш и другите, а не само себе си" също така се опира на принципа, че многократно повторената лъже се превръща в истина в крайна сметка. Така че се дешифрира и като "научи се да слушаш повтарящите се лъжи, докато не повярваш в тях".



Затова, наборници, когато някой, нахлузил капаците на отминаващото невежство ви каже тези думи, можете съвсем спокойно да го игнорирате до края на комуникацията ви.




Второто нещо е "Обаче  има  ценности  валидни  в  еднаква  степен  за  всички!  Достойнство  и  чест!"

Това по своята същност е създаване на символи, които да изиграят ролята на апел за приобщаване. Целта е да се сложи ръка над главата на мислещия човек, която да му подейства на емоционално ниво - уют, бащино огнище, сигурност, опора - като по този начин се хвърли було над логиката.


Много лесно логиката може да бъде събудена, като погледнем към нещо естествено - например животните. Те никога не говорят за достойнство и чест, когато става дума за оцеляване. Тук естествено има игра на думи, тъй като животните не могат да говорят, но това е поради причината, че съм заел изречението от Джек Лондон.

Разбира се, поради плитчината на разсъжденията на старите поколения, те не могат да разпознаят проблема като проблем на оцеляването.

Междудругото тази интелекутална плитчина може да проличи на физическо ниво по довйните разстояния, които миток е решил да оставя, не защото е по-четливо или естетически издържано, а защото подсъзнателно много добре знае, че няма какво да каже и има стремежа да разтяга.


И понеже подсъзнателно знае, че няма какво да каже, но подсъзнателно иска да се защити, което отрича че парви, затова и пише.

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #178 -: Март 11, 2011, 15:11:28 pm »
"Днешната Младеж" следва принципа на котировката , на групата ,на "модното"."Аз ще се причисля към тези , с остановените норми и правила на поведение." По-лесно е да се хванеш за нещо масово и тенденциозно , защото така по-лесно се вписваш в общата картина. Ставаш част от тази "общност" ,намирайки в нея ,някакъв социален статус и принадлежност,привидна опора.Компетентността в тази област на твоята изява и поприще, ти дава усещането за значимост и някакво вътрешно удовлетворение.Така ти вече си стъпил на една солидна, непоклатима основа, давайки ти правото , гледайки през нейната идеология , да се изказваш и критикуваш смело , останалите вид тенденции и течения на културно-социалния живот сред подрастващите.

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #179 -: Март 11, 2011, 16:45:32 pm »
Виж Спорт-Здраве,   ти като ревизионист и представител на днешната младеж с нови възгледи, готов да промениш света и да раздадеш некролозите на по-възрастните, какво ще кажеш за статията на нашия сънародник Светослав Борисов, „Обращение болгарина к русскому народу” („Обръщение на българина към руски народ”) от 10 март, 2011 година - виж РуАН http://ru-an.info/news_content.php?id=689

Готов ли си, да се откажеш от наложените шаблони и да прегърнеш ИСТИНАТА, която ще е шокираща нова и за теб - или и ти остаряваш вече???
« Последна редакция: Март 11, 2011, 16:49:24 pm от Liubo »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27