Автор Тема: Масонски ключ  (Прочетена 7495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен arjenko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Масонски ключ
« -: Януари 30, 2011, 16:53:43 pm »
Здравейте,на скоро се запалих по тези тайни общества и ритуали и все повече и повече искам да науча за тях.Преди няколко години баща ми получи някакъв масонски ключ,тогава не бях заинтересован по тия работи ,но сега се сетих ,а той нищо не ми споделя,за това ще попитам вас.Какво означава,какво символизира и т.н.

Неактивен Z-2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Масонски ключ
« Отговор #1 -: Януари 30, 2011, 18:51:36 pm »
http://www.masonicdictionary.com/key.html  .Предполагам това ще ти е интересно.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Масонски ключ
« Отговор #2 -: Януари 31, 2011, 13:55:52 pm »
arjenko дай една снимка или го опиши как изглежда поне. И по какво разбра, че ключът е масонски ? Да не подозираш баща си, че е продал душата си на дявола за един ключ :P
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 13:58:46 pm от Морфей »

Неактивен arjenko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Масонски ключ
« Отговор #3 -: Януари 31, 2011, 15:23:12 pm »
абе не бе  ;D Занимава се със строителство от дълги години и не го подозирам,той сам си каза ,че са пълни глупости.(без да обижда никого).Ключът беще златен на цвят,такъв похабен и накрая резбата му е като от тия ключове на мазетата от едно време  ;DДръжката завършваше обаче със овити нишки и образуваше нещо като роза ли и аз незнам.Ключът незнам къде се намира довечера ще го питам

Неактивен Z-2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Масонски ключ
« Отговор #4 -: Януари 31, 2011, 21:09:46 pm »
Извинявай моето момче, може би имаш предвид "увити". После това, че баща ти се занимава със строителство означава, че не е възможно да е масон? Да бе, масоните нали са само луди сатанисти, или в по-благоприятната опция- крадливи перачи. Е, не са такива. Има и масони занимаващи се със строителство естествено. Относно тоя ключ, то той май изобщо не е масонски и тая тема май е до тук.

Неактивен arjenko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Масонски ключ
« Отговор #5 -: Януари 31, 2011, 23:06:41 pm »
овити,увити ,по-добре е от ИстаМбул  докторе ...Поради ограниченият ти мироглед не можеш да ми кажеш нищо,темата за теб приключи  @---

Неактивен Z-2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Масонски ключ
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2011, 12:44:31 pm »
Не ми се сърди. По реакцията ти и по някои от блоговете ти съдя, че си млад човек. Младите виждат повечето неща черно-бяло. Ако ми позволиш един съвет - не съди за хората емоционално. Това подвежда. След време ще ме разбереш, ти си умно момче. :hi:

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонски ключ
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2011, 12:50:57 pm »
овити,увити ,по-добре е от ИстаМбул  докторе ...Поради ограниченият ти мироглед не можеш да ми кажеш нищо,темата за теб приключи  @---

arjenko, драги съфорумнико, прочете ли информацията от сайта, който ти беше предоставен от Z-2? Пред очите ви са отговорите и продължавате да се заяждате  :hi: Прочети какво пише за ключа като символ в масонството и ако имаш въпроси задай ги, отговор ще получиш. Чудя се как може да се завърже смислен разговор на този форум когато всеки се състезава в една безсмислена надпревара. Правете си труда поне да анализирате отговорите, нали отговори на въпросите искате? Четете, информирайте се от няколко източника.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонски ключ
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2011, 13:31:26 pm »
Интересно ми е да видя снимка на въпросния ключ, ако бъде публикувана такава ще видим съвсем ясно дали темата може да продължи или не.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонски ключ
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2011, 15:03:42 pm »
Какво може да символизира един ключ? Можеш и сам да си отговориш според мен.

Неактивен arjenko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Масонски ключ
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2011, 23:34:29 pm »
Предлагам темата да се изтрие,поне да се заключи!

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонски ключ
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2011, 20:34:38 pm »
А аз ти предлагам ако не си ни излъгал да качиш снимка на ключа ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27