Автор Тема: За символите в банкнотите и монетите  (Прочетена 7531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
За символите в банкнотите и монетите
« -: Декември 19, 2010, 14:15:44 pm »
Всеизвестен психологически принцип - ако искаш да скриеш истината умело , я сложи пред очите на хората.Всеки ден , всеки от нас използва можество монети и банкноти за да покрие съответните си нужди.Нека да дебатираме относно посланията,които са записани чрез символи от двете страни на монетите, съответно на банкнотите.Както знаете,характерно за човешката цивилизация е да обменя информация чрез множество символи! Какви конспиративни елементи откривате върху банкнотите и монетите?
Лично за мен интерес представлява банкнотата от 10 лв. На нейният гръб е изобразен телескоп,като точно под обективо има планета с множество пръстени,откриват се и малко буквички на латиница,а около тази планета с пръстени са разположени множество малки,подобни на спътници кръгчета.Интересно че телескопа е насочен така,че все едно тази планета "наблюдава" Земята.Земята е изобразена по доста странен начин.Примерно виждат се лъчи снопове ,насочени към нея ,изобразяват се множество подобни на спътници кръгове,като е защрихована различна част от кръга ,а само един от тези обекти е приплеснат подобно на НЛО.Според вас тези изображения казват ли ни нещо важно?

Неактивен bad_w0lf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:За символите в банкнотите и монетите
« Отговор #1 -: Декември 19, 2010, 15:57:19 pm »
http://www.bg-papermoney.com/html/bg/em42.html То на всички хартижки се виждат тези кръгове
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 15:59:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:За символите в банкнотите и монетите
« Отговор #2 -: Декември 19, 2010, 16:13:20 pm »
тук не съм много компетентен по въпроса . Мога само да кажа  че липсва надписа " Обезпечени в злато" на всички банкноти

Неактивен sineglazka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:За символите в банкнотите и монетите
« Отговор #3 -: Декември 19, 2010, 16:18:46 pm »
На банкнотата от 2 лева има интересни символи - (1)на лицето на банкнотата, долу в средата; (2) на гърба долу в дясно. Коментари?  ;)

Неактивен Andon.Pavlov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:За символите в банкнотите и монетите
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2011, 20:53:19 pm »

не съм сигурен дали е за тук, но онзи ден като се разхождах по главната в Пловдив, забелязах на сградата че има две преплетени змии, което ми се стори малко необичайно за банка, камо ли БНБ :)

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:За символите в банкнотите и монетите
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2011, 21:33:57 pm »
В 1913 г. Американският федерален резерв поставя на гърба на еднодоларовата банкнота  
пирамидата с всевиждащото око на Луцифер



Инфо: Адам Вайсхауп -"NOVUS ORDO SECLORUM" - (Или "всичко за 1 долар")
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 21:41:46 pm от Hacko »

Неактивен anarhist

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:За символите в банкнотите и монетите
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2011, 23:52:03 pm »
Аз пък забелязах нещо по-очевидно на бакнотата от 5 лева. А именно на лицевата страна долу се забелязва шахматния под, който е характерен за масонските ритуали.
На гърба долу в дясно се виждат множество триъгълници или пирамиди с нещо кръгло тях, както и 3 предмета приличащи на шублери(?)

И изобщо ако се загледате в някои от картините на Иван милев ще си направите странни асоциации.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27