Разни > Земя и Екология

Търси се "чисто" място за живот в планината

(1/18) > >>

instinct:
Здравейте. Виждам, че в този сайт има доста будни хора, затова реших да питам най-вече тук:
Дали някой от вас знае (предпочитам лични впечатления  ;)) за чистичко, спокойно и слабонаселено местенце за живеене без цигани, в планина (над 1000 м) и с независим водоизточник, за предпочитане – в Родопите? Смятам скоро да се изнеса от градската среда, и други работи смятам, ама дали тук им е мястото?
Ако някой има какво да сподели, нека бъде на лични.

Ще се радвам, ако използваме темата и за дискусии относно всичко, свързано с излизането от градската среда и живота / оцеляването сред природата.

Предварително благодаря :)

ПП: Извинявам се, ако темата не е за тук. Нека бъде преместена на съответното място.

Mirotvorec:

--- Цитат на: instinct в Октомври 15, 2010, 21:10:54 pm ---Ще се радвам, ако използваме темата и за дискусии относно всичко, свързано с излизането от градската среда и живота / оцеляването сред природата.
--- Край на цитат ---
Всъщност това е истинската тема, а не някой да ти препоръча чисто място в Родопите над 1000м(като че множко ми се виждат, но ти си знаеш). Ти самият трябва да решиш точно в кой регион искаш да бъдеш, а по-натам е лесно-има толкова много обяви за продажба, че човек спокойно може да си избере каквото му душа иска.  ;) Аз поне така направих и вече трети месец съм в гората и планината, на точно такова почти безлюдно място, до което се стига само с джип след тридневен дъжд или сняг. Използвам водата на седем каптирани извора, водата е невероятно вкусна, както между другото и въздухът. Когато за пръв път попаднах на това място точно така си помислих-тук въздухът е...вкусен.  ;)
По-късно, ако има интерес, ще попиша още. Поздрави за решението ти!

Manve:

--- Цитат на: Mirotvorec в Октомври 16, 2010, 16:12:37 pm ---По-късно, ако има интерес, ще попиша още...

--- Край на цитат ---

Разкажи,моля те,цялата история от началото.
Как и защо си решил да живееш в планината ? Какво и къде точно търсеше ?
Какво намери ? Как успяваш да съчетаеш рутинните неща от живота,като изкарването на пари например,с тази прекрасна идея - живот в планината ?

Интересно ми е всичко,което можеш да споделиш :)

P.E.A.C.E.:
И аз имам мечти за живот в планината, с малка къщурка, еко-храна от градинката и спокоен живот :)
Къщичка - купува се.
Еко-храна - с умерен труд се постига. Зимата само ще е трудна.
Спокойния живот ако можеш тези неща сам идва.
Ами пари за ток, вода?

Tangrata_:
А деца ако имате, на тях как ще им хареса?

Къде ще намерят други деца?
Къде ще ходят на училище? А на курсове по танци?
А къде ще си намерят гаджета?
А къде ще си намерят къща и с какво ще я купят?
И какво ще ядат и работят те?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия