Автор Тема: Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали  (Прочетена 20129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #30 -: Септември 17, 2010, 21:42:43 pm »
Цитат
Ислям християнство има ли разлика ? . 

Има и то голяма!

Няма да се впускам в религиозни подробности, защото сам не съм им привърженик, но ти сам можеш да си направиш изводите като сравниш стандартите и наначините на живот на държавите приели исляма и тези приели християнството.....също и на всички приели атеизма като водеща сила в живота си........ ;D



Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #31 -: Септември 17, 2010, 22:52:25 pm »
Аз лично не намирам разлика.  :D И двете религии карат хората да се избиват. В началото дори исляма прилича на християнска секта.Мохамед много добре е познавал Библията и евангелията,просто ги е пригодил към светоусещането и бита на арабите. Християнството и исляма са двете страни на една монета.Дори ако се върнем през средновековието то се оказва,че християнството е религия която е забранявало много неща,които в ислямския свят са били нещо нормално.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #32 -: Септември 18, 2010, 00:39:47 am »
Не съм против турските сериали. Но съм против турцизацията..
Е че то първото води до второто. Нарича се conditioning и predictive programming на английски. Ако не се лъжа в нашия случай се нарича предразполагане и предварително програмиране. Ти как си обясняваш в най-гледаното време на най-голямата телевизия да се вихрят турски сериали? Дали е съвсем случайно? И това, че се правят и купуват на конвейер. В момента ни предразполагат към турска реч и имена, за да не са ни непознати след време. Също така не си ли забелязал как в турските сериали вкарват лек приглушен музикален съпровод. Музиката е доказано, че е  невероятно средство за контрол. И тя влиза подсъзнателно и предразполага гледащия. Не мога да си обясня как можеш да отричаш тези неща?!
Keep 'em occupied!

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #33 -: Септември 18, 2010, 05:34:40 am »
Никой не ги кара на сила да гледат, ако само за толкова им стига акъла никой не им е виновен. Не се чудя защо хората са казали казали "Прост народ слаба държава". :hi:

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #34 -: Септември 18, 2010, 09:18:04 am »
Аз съм против латиноамериканизацията.Спрете латино сапунките.  :bad:
Такова нещо като турцинизация няма.Целта на разни турски сериали и партии е да дразнят крайните националисти и да има етническо напрежение.НЕ знам защо продължава да има хора които смятат,че всички се прави да им е хубаво на турците ? Целите са частни,а не на дадена нация. Мен тези сериали не ми пречат.Въпреки,че съм патриот.Не ги гледам,но от малкото което съм гледал от тях са далеч по-добри от латиносапунките.Може би защото драмите са по-близко до балканския бит,докато драмите на латиносите ми са много дразнещи.
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 09:23:46 am от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #35 -: Септември 18, 2010, 11:56:28 am »
Никой не ги кара на сила да гледат, ако само за толкова им стига акъла никой не им е виновен. Не се чудя защо хората са казали казали "Прост народ слаба държава". :hi:
Да ...
Невиждам  нищо лошо в това да се гледа...ако няма друго кво се прай тва е утопия. Малка радост за "Простия народ".
Не мисля, че тва е оправдание - Никой не ги кара на сила.
Ами то остава и насила да ги заставят.
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 12:02:05 pm от fishbone »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #36 -: Септември 18, 2010, 12:28:26 pm »
blade
Значи си против латиноамериканските сериали, но турските не ти пречат?
Интересна позиция.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #37 -: Септември 18, 2010, 16:21:16 pm »
Blade (и другите, които мислят, че всичко е наред), виж сега, ще ти го обясня по-просто. Докато латиноамериканците нямат интерес и претенции към българските земи, то Турция има. Разбираш ли сега къде е разликата или пак не успяваш? Турцизация има и ще го видиш нявсякъде в Родопите, Търговище, Разградско и др. места по България, където български телевизии почти не се гледат и всичко е на турски. На тези места не се забелязват белези на българската държава. Също така ти сам си го каза - целта е да има етническо напрежение от които познай кой ще има полза. Ще ти подскажа само че това не сме ние. Абе хора, вие къде живеете? Нямало проблем с турцизацията!? :o
Keep 'em occupied!

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #38 -: Септември 18, 2010, 19:22:36 pm »
НЕщата написани покрай латиносериалите е по-скоро ирония.Не ми пречат.Не гледам нито латино нито турски сериали.  ;) Всеки си има глава на раменете. Реално ако са добри сериалите защо да не се гледат ? Нали трябва да се подбира най-доброто ? Независимо от националността ?
Колкото до тази турцизация целите не са да се чувстват добре турците или турската държава.Целта както на всяка конспирация е ЧАСТНА !!! ЦРУ и други тайни служби разсипват различни райони  с изкуствени конфликти на религиозна и етническа основа.Там където има смесено население от различни националностти или религиозна принадлежност се опитват да ги настроят едни срещу други.  ;) Сериали са прсото капка в морето.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен MAGOD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #39 -: Септември 18, 2010, 21:59:33 pm »
Относно турцизацията: Това лято ми се наложи да отида до Шумен, за да си подновя личната карта ( подчертавам, че не жиевя от 10 години там, но в Шумен ми е постоянното местожителство по лична карта ). Съответно като всеки редови гражданин трябваше да чакам на километрична опашка в продължение на 2 дни. За да се спазва някакъв ред имаше един списък с хора и всеки си имаше номер. Списъкът се държеше от някой от чакащите и като му дойде неговият ред го предаваше на някой следващ ( който може да пише и да чете ). Ще направя едно уточнение, че докато чаках на опашката не чух българска реч - всички освен мен, и можеби още един или двама, бяха турци. Говореха си на турски, пишеха си имената на турски в списъка и въобще не ги интересуваше дали някой може да им ги разчете. Повечето бяха селяни дошли с автобуси от някой забутан район в Анадола с единствената цел да получат европейски паспорт. В един момент списъка ми го предадоха на мен и трябваше да стоя на вратата и да записвам новодошлите за ред, и да казвам на тези които чакат кой е следващия. Е няма такава сцена - те ми говорят на турски, а аз съответно нищо не разбирам, а  някой от българоговорящите турци ми превежда. На полицаите въобще не им пукаше за това, а само гледаха да има някакъв ред. На вторият ден беше същото - километрична опашка от турци. Когато стигнах до гишетата една от служителките ми каза, че всеки ден е така. Почти 90 процента от издадените паспорти са на турци с двойно гражданство. Мога да се надявам само, че това е естествено стечение на обстоятелствата, а не планирана турцизация.


Неактивен stoyanov9404

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #40 -: Септември 18, 2010, 22:40:12 pm »
В много райони ситуацията е крайно сложна. Сериалите са само част от турската пропаганда, а хиляди българи дори живеят с тия сериали. Моите близки и роднини направо са обладани от тях. Много е зле работата :( А освен сериалите виждаме че турците стават все повече, икономически сме зависими от Турция, насажда се ислямизъм, бомбардират ни турски радиа,култура. Дори в родния ми град Омуртаг телевизията за да има клиенти в пакета са включени 14 ТУРСКИ телевизии, а по улицата ако чуеш българска реч в продължение на дни си е направо велико :( Необходими са крайни мерки и не трябва да ни пука дали от ЕС, НАТО,ООН, папата,вселенския патриарх и прочие ще кажат че нарушаваме нечии човешки права, защото тия турчуля не се шегуват,особено политиците им в лицето на Гюл,Ердоган,Давутоглу и т.н...

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #41 -: Септември 19, 2010, 02:38:15 am »
Никой не ги кара на сила да гледат, ако само за толкова им стига акъла никой не им е виновен. Не се чудя защо хората са казали казали "Прост народ слаба държава". :hi:
Да ...
Невиждам  нищо лошо в това да се гледа...ако няма друго кво се прай тва е утопия. Малка радост за "Простия народ".
Не мисля, че тва е оправдание - Никой не ги кара на сила.
Ами то остава и насила да ги заставят.

Това смешен коментар и аз ли пускам турските сериали по телевизията, че да се оправдавам.
И ако ги заставят на сила няма да им е толкова интересен и за това не го правя.     ;D

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #42 -: Септември 19, 2010, 20:29:12 pm »
Аз пък не харесвам латиноамериканските сериали,но не отварям цели теми.
Да, но латиноамерикански сериали не са обвързани с целенасочена пропаганда, нали?  >:(

Американско име - Барак Хюсейн Обама  :lol:

Поздрав  P.A.E.C. ти им изясни нещата  :lol:

Е да, само дето той не е роден в САЩ  ;D
« Последна редакция: Септември 19, 2010, 20:35:45 pm от Disinfo »

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #43 -: Септември 19, 2010, 20:32:58 pm »
В много райони ситуацията е крайно сложна. Сериалите са само част от турската пропаганда, а хиляди българи дори живеят с тия сериали. Моите близки и роднини направо са обладани от тях. Много е зле работата :( А освен сериалите виждаме че турците стават все повече, икономически сме зависими от Турция, насажда се ислямизъм, бомбардират ни турски радиа,култура. Дори в родния ми град Омуртаг телевизията за да има клиенти в пакета са включени 14 ТУРСКИ телевизии, а по улицата ако чуеш българска реч в продължение на дни си е направо велико :( Необходими са крайни мерки и не трябва да ни пука дали от ЕС, НАТО,ООН, папата,вселенския патриарх и прочие ще кажат че нарушаваме нечии човешки права, защото тия турчуля не се шегуват,особено политиците им в лицето на Гюл,Ердоган,Давутоглу и т.н...
Това беше близо до Търговище нали? Хората, които не са от нашия край не знаят за какво става дума. Градовете от североизточна България от няколко години насам са заляти от такива, а има села, в които почти няма останали българи поради една или друга причина и ония с гордост и грешки пишат в Wikipedia "В селото ни има само 2 българи" (Реален случай, село Тушовица).
А като дойде ред да си издаваш лични документи е ад - чака се винаги по повече от 5-6 часа, на огромни опашки от такива хора, които (има специален, преводач някакъв, който им помага) полицаите не могат да накарат да говорят на български език, защото те и без това не го разбират...  >:(
« Последна редакция: Септември 19, 2010, 20:47:49 pm от Disinfo »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Япрак Дюкюмю или писна ми от турски сериали
« Отговор #44 -: Ноември 19, 2010, 19:19:26 pm »
Тези сериали не са случайно пуснати. Доколкото чух зам.шефът на БНТ бил от ДПС. Но няма държавна политика, доктрина или както искаш го кажи за защита на българщината. Да, трефвожното е , че му промиват а народа мозъка и няма реакция. Аби косово-2 е готово, само трябва клечка. Но това ще стане ако не слушкаме. Това официално е казано от един влиятелен човек. Така че слушкайте.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27