Автор Тема: Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"  (Прочетена 18551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #15 -: Януари 28, 2011, 11:16:29 am »
Идеята за едно правителство, една религия и една банка по принцип не е лоша, но те не трябва да бъдат егоцентрични. Ако това правителство наистина е загрижено за човечеството, това ще е най-хубавото нещо  :flag_of_truce: Въпросът е друг - дали наистина ще бъде така, или просто се използват хубави думи и възвишени цели за постигане на ново разрушение? Засега кандидатите за тази власт не показват качества, имат натрупани мноооого черни точки за оправяне  >:(

Мооляяя?!?Е ти помисли ли малко повече,преди да решиш,че идеята за "единно нам си кво,не била лоша"?
Как не разбирате,че красотата и магията на планетата ни се крие именно в различията и разнообразията във всяка форма и проявление.Едно правителство,една полиция,една банка...аааа..после кво...поредният луд който ще реши,че и нациите трябва да са единни(а май по-добре,въобще да си е една)...единно днк,единни униформи и прически....може би и размерът на мъжкото достойнство трябва да бъде унифициран?Та да няма працакани от"съдбата"жени 8)

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #16 -: Януари 28, 2011, 11:41:36 am »
Песента е "One Vision". Албумът е "Complete Vision". Групата е "Queen".

Забележете, че точно тази е песента, с която започват концерта си на Уембли - 1986г. Твърде много ми прилича на НСР, чак сега го забелязах това, като се заслушах. А това е една от любимите ми групи.

Между другото, това, което се чува като демоничен глас в началото е  "God works in mysterious ways".



Queen - One vision (live at wembley 1986)

(God works in mysterious ways)

One man one goal one mission
One heart one soal just one solution
One flash of light yeah one God one vision

One flesh one bone
One true religion
One voice one hope
One real decision
Wowowowo gimme one vision

No wrong no right
Im gonna tell you there's no black and no white
No blood no stain
All we need is one world wide vision

One flesh one bone
One true religion
One race one hope
One real decision
Wowowowo oh yeah oh yeah oh yeah

I had a dream
When I was young
A dream of sweet illusion
A glimpse of hope and unity
And visions of one sweet union
But a cold wind blows
And a dark rain falls
And in my heart it shows
Look what they've done to my dreams

So give me your hands
Give me your hearts
Im ready
There's only one direction
One world one nation
Yeah one vision

No hate no fight
Just excitation
All through the night
Its a celebration wowowowo yeah

One one one one...
One vision...

One flesh one bone
One true religion
One voice one hope
One real decision

Gimme one light
Gimme one hope
Just gimme
One man one man
One bar one night
One day hey hey
Just gimme gimme gimme gimme
Fried chicken


Източник: http://www.lyricsfreak.com/q/queen/one+vision_20112556.html
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 12:42:17 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #17 -: Януари 28, 2011, 12:02:24 pm »
Тази песен си е баш Ню ейдж пропаганда. :hi:А кой знае още колко такива има...
Dreams are messages from the deep.

Неактивен JDeel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #18 -: Януари 28, 2011, 14:08:25 pm »
Мооляяя?!?Е ти помисли ли малко повече,преди да решиш,че идеята за "единно нам си кво,не била лоша"?
Как не разбирате,че красотата и магията на планетата ни се крие именно в различията и разнообразията във всяка форма и проявление.Едно правителство,една полиция,една банка...аааа..после кво...поредният луд който ще реши,че и нациите трябва да са единни(а май по-добре,въобще да си е една)...единно днк,единни униформи и прически....може би и размерът на мъжкото достойнство трябва да бъде унифициран?Та да няма працакани от"съдбата"жени 8)
Да де, една нация, за какво са ти стотици  :P

Всъщност няма значение дали нещата са различни или единни... ако хората бяха читави. Като дете съм се чудил защо има толкова много държави, които се бият помежду си за земя и съм си мислил, че по-добре щеше да бъде ако всички бяха обединени за да няма такива караници. Не е ли важното на човека да му е добре? Тогава защо е направено да му е гадно?

Ако си бебе и си попаднал в България, Америка или Бангладеш... за теб няма да има значение, ще е едно и също. По това време няма да имаш претенции за това, а само да има млекце за сукане :) Когато станеш голям ще възприемеш местните нрави и обичаи и тогава ще се наречеш "различен" от другите. Нормално е да има културни различия на териториално ниво. Различията стигат до индивидуално ниво, толкова е силно това желание у хората. Въпросът е обаче в свободата на тези различия и свободата въобще.

Различията за съжаление предполагат и насилие, защото хората са глупави и не понасят когато другия отказва да възприеме неговите възгледи. Точно заради това качество се получават всички световни конфликти и точно заради тези конфликти изглежда, че ако се премахнат тези териториални и политически различия, хората ще заживеят по-добре. Сиреч, без непрестанната заплаха от войни  :flag_of_truce:

Изглежда американците искат да се възползват точно от това желание, този страх, и затова създават разни конфликти по света. Имаме конфликти - дайде да се съберем за да спрат конфликтите. Да, но ако единното правителство бъде същото, което до вчера създаваше конфликти по света, какво може да се очаква още от него?  :bad:

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #19 -: Януари 28, 2011, 14:20:38 pm »
Всяко едно политическо обединение на много различни страни води нещата към по-зле.

Абсолютната власт развращава абсолютно. Не го ли разбрахте вече?!


Хората са несъвършени и ако ще и най-добрата власт да дойде в дадената държава - все ще има проблеми - което си е горе-долу нормално.

Обаче когато много страни се обединят/слеят - настъпва терор и тоталитаризъм - за справка режимите на Хитлер, Сталин, Мао Дзъдун, в миналото - римската империя с нейното робовладелство и много други...

Определено не желая НСР да идва.
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 15:55:02 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #20 -: Януари 28, 2011, 15:29:11 pm »
Цитат
Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"

Аз не желая този Нов Световен Ред, предпочитам да си има хаос.
Еволюцията се извършва благодарение на разнообразието, а не на еднообразието. С този Нов Световен Ред се цели кошерното съзнание - един крал, едно правителство, една религия и т.н.
А сега познайте кои живи същества са с кошерно съзнание? Ми много ясно животните са с кошерно съзнание. Значи нас ни управляват животни, които се мислят за хора, и поради тъпотата им (ограниченият светоглед) си мислят че са върха на съвършенството.
Но като цяло това което се опитват да направят (Нов Световен Ред) е хаос в хаоса, което също подпомага разнообразието - демек еволюцията...така че в крайна сметка всичко си е в реда на нещата. ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #21 -: Януари 28, 2011, 16:34:13 pm »
Кой за каквото мисли, това ще получи. Мислиш постоянно за НСР, получаваш НСР.Това очакват от нас. ;)
 Вкарваме си по- положителни мисли в главата и няма да ни засегне никакъв НСР.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен JDeel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #22 -: Януари 29, 2011, 02:22:36 am »
Цитат
Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"

Аз не желая този Нов Световен Ред, предпочитам да си има хаос.
Еволюцията се извършва благодарение на разнообразието, а не на еднообразието. С този Нов Световен Ред се цели кошерното съзнание - един крал, едно правителство, една религия и т.н.
А сега познайте кои живи същества са с кошерно съзнание? Ми много ясно животните са с кошерно съзнание. Значи нас ни управляват животни, които се мислят за хора, и поради тъпотата им (ограниченият светоглед) си мислят че са върха на съвършенството.
Но като цяло това което се опитват да направят (Нов Световен Ред) е хаос в хаоса, което също подпомага разнообразието - демек еволюцията...така че в крайна сметка всичко си е в реда на нещата. ;)

Интересното е, че се мислят за "просветлени" и следователно приписват "ограничения светоглед" на останалите.

За мен са обикновени боклуци. Съчинили си някаква собствена религия като типична секта, захванали се да управляват хората и разбира се усъвършенстват това, подобно на всяка друга дейност с която се захване човек. Но поради естеството на тази дейност - видяли че от тях зависят съдбите на много хора и решили, че са Богове. Колко яко. Решили, че техният Бог няма да ги съди, не им харесва тази идея... затова го сложили да им помага, да им носи светлина. Перфектно. Пробутали съдещия Бог на другите, на обикновените хора - те да се чувстват виновни. Нататък историята е ясна.

На мен всичко това ми прилича на обикновена училищна пакост, сътворена от гъзарчетата на класа в междучасията някъде в тъмните подземни стаички на училището, докато на техните съученици се преподава там нещо горе.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #23 -: Януари 29, 2011, 13:39:47 pm »

 Вкарваме си по- положителни мисли в главата и няма да ни засегне никакъв НСР.


Съжалявам, но не съм съгласен, Магнолия.  :)
Звучи ми като призив:"Заровете главите си в пясъка!"
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 13:43:46 pm от Гален »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #24 -: Януари 29, 2011, 15:43:31 pm »
Кой за каквото мисли, това ще получи. Мислиш постоянно за НСР, получаваш НСР.Това очакват от нас. ;)
 Вкарваме си по- положителни мисли в главата и няма да ни засегне никакъв НСР.

Mного позитивно, но наивно изказване. Дай идея как да спря да виждам камерите, които ми следят почти всяка крачка?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #25 -: Януари 29, 2011, 15:43:32 pm »

 Вкарваме си по- положителни мисли в главата и няма да ни засегне никакъв НСР.


Съжалявам, но не съм съгласен, Магнолия.  :)
Звучи ми като призив:"Заровете главите си в пясъка!"
Ми то си е точно ровене в пясъка...Колкото и да мисля позитивно,лихвите по кредити не намаляват,данъците,(още малко и за въздуха дето дишаме,ще си плащаме),това,че вече и заплатата не можеш да си получиш ако нямаш банкова сметка...задължителните ваксини...задължителните осигуровки..Високите цени..масовата престъпност..Ако ще и главата в задника да си я скрия,тези неща продължават да ме"засягат" :(

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #26 -: Януари 29, 2011, 17:30:30 pm »
 А с какво си помагаме, като мислим само за НСР, мизерията, рептилиите и т.н.? Затъваме още повече. Тази информация може да я имаме предвид, но да я използваме само като трамплин за самоусъвършенстване. Като се хванем само за материалната страна на нещата, нямаме никакъв шанс. Ако не излезем в главата си от тези схеми, за които говорите, няма как да ги преборим и наяве. Задължават ни, наблюдават ни, защото се държим като овце. Ако спрем да се държим като такива и почувстваме силата си, как ще ни задължат?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #27 -: Януари 30, 2011, 02:23:18 am »
Едно от най-трудните неща, е да бъдем единни. Ако сме единни, ще се опълчваме на тиранията с всякакви възможни средства. Но...не сме, не сме все още...
Dreams are messages from the deep.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #28 -: Януари 30, 2011, 02:34:58 am »
Е сега говориш в стил Нов Световен Ред. Защо трябва да сме единни, като всеки си има свои преживявания и свой път за развитие, спрямо неговото си разбиране на нещата. Това прави света красив - разнообразието (но едва ли ще ме разбереш).

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Ние всички желаем този "Нов Световен Ред"
« Отговор #29 -: Януари 30, 2011, 03:03:55 am »
Явно ти не си разбрал нищо от последния пост на konstantin2007. Но щом това не те засяга, дано станат все повече хората, които не ги засягат тези неща и НСР няма да бъде дискутиран. :hi:
Dreams are messages from the deep.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
42106 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12713 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
11009 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
15582 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
8509 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27