Автор Тема: Тур Хейердал и НПО  (Прочетена 2914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pacificblue

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Тур Хейердал и НПО
« -: Май 06, 2008, 12:30:26 pm »
Наскоро препрочитах "Кон тики" на Тур Хейердал и ми направи впечателение един разказ за наблюдавани според тях странни животни. Какво ви е мнението? Аз поне не съм чувал за светещи китове или други огромни риби.

"Една облачна нощ към два часа, когато черната вода трудно се различаваше от черното небе, кърмчията забеляза дълбоко във водата слаба светлина, която постепенно доби формата на голямо животно. Невъзможно беше да се каже дали тялото му светеше от полепнал по него планктон, или пък самата кожа на животното фосфоресцираше, но мъждукащата светлина под водата придаваше на това призрачно същество неясни, трептящи очертания. Ту изглеждаше кълбовидно, ту овално или триъгълно. То внезапно се разцепи на две части, които заплуваха насам-натам под сала, независими една от друга. В края на краищата големите светещи призраци станаха три и заописваха под нас бавни кръгове. Бяха същински чудовища, защото видимата част на телата им имаше дължина поне седем-осем метра. Бързо се събрахме на палубата, за да наблюдаваме танца на привиденията. Той продължи с часове; животните следваха сала. Загадъчните ни светещи спътници плуваха доста надълбоко, главно откъм десния борд, където стоеше фенерът, но често отиваха и точно под сала или излизаха откъм левия борд. Светещата площ на гърбовете им показваше, че са по-големи от слонове, но не бяха китове, защото нито веднъж не се подадоха да дишат. Дали не са били огромни ватуси*, които, преобръщайки се от една страна на друга, са променяли формата си? За да ги подмамим да изплуват по-нагоре, та да видим що за създания са, спуснахме фенера до повърхността на водата, но те не му обърнаха никакво внимание. И като всички благовъзпитани призраци и привидения изчезнаха вдън земя, щом взе да се зазорява."

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Тур Хейердал и НПО
« Отговор #1 -: Май 06, 2008, 18:40:48 pm »
Ами вероятно са кораби. Могат да летят, могат да бъдат и подводници. Може да е имало наблизо и подводна база. Има ли данни къде се случва случката?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Тур Хейердал и НПО
« Отговор #2 -: Май 06, 2008, 18:46:59 pm »
Аз пък се сетих за светещите скатове, защото има и такива. Ако един такъв е с големина от 4-5м от пречупването на светлината през водата може да изглежда и по-голям, гледан отгоре.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27