Автор Тема: Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята  (Прочетена 14331 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Ученият прогнозира, че ивзънземни ще превземат планетата ни

Хората трябва възможно най-бързо да колонизират други планети, тъй като в обозримо бъдеще съществуването на Земята ще стане невъзможно по редица причини, подчертава известният британски физик Стивън Хокинг.

В интервю за портала Big Think Хокинг обяснява, че според него през следващите сто години човечеството с висока степен на вероятност ще се сблъска с редица трудности, една от които ще бъде изтощаването на природните ресурси, съобщи Lenta.ru.

И макар че според учения в момента технологиите са достигнали такова равнище, че с тяхна помощ хората могат да променят екологията в положителна насока, инстинктът към разрушаване, заложен в гените на Хомо сапиенс, може да доведе човечеството до криза, подобна на Карибската от 1962 година.

Въпреки че Хокинг всячески подкрепя стремежа на човечеството за усвояване на Космоса, неотдавна той предупреди хората за контакти с извънземни цивилизации.

„Ако извънземни кацнат на Земята с огромните си кораби, те могат да превземат планетата и да организират на нея свои колонии“, подчерта физикът.

Хокинг предположи също така как може би са организирани извънземните цивилизации.

http://www.dnes.bg/

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #1 -: Август 10, 2010, 12:47:02 pm »
И аз се надявам скоро да почне колонизацията на близкия космос - ама истинска колонизация, а не това с което ни залъгват в момента.



Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #2 -: Август 10, 2010, 13:05:51 pm »
Това са пълни глупости.

Най-добре самият Хокинг да напусне Земята. Гледал съм му филмите на този човек и ужасно много се величае все едно е избраният.\ месията \ ;D ::)





Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #3 -: Август 10, 2010, 13:27:57 pm »
Абсолютно! Стивън Хокинг да напусне Земята! :drinks:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #4 -: Август 10, 2010, 13:28:44 pm »
Според мен,тази статия не е случайна ;).Това е някаква подсказка,ама каква точно незнам :-X.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #5 -: Август 10, 2010, 13:34:06 pm »
Според мен,тази статия не е случайна ;).Това е някаква подсказка,ама каква точно незнам :-X.

Подсказка, че в близките години ще обявят официално контакта.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #6 -: Август 10, 2010, 14:04:56 pm »
Според мен,моментът вече е назрял.Мисля,че сме готови,и не е нужно да чакаме няколко години.Защо,и до кога ще протакат ???
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #7 -: Август 10, 2010, 14:09:33 pm »
Няма как и къде да им избягаме. Амин! :hi:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен deso

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #8 -: Август 10, 2010, 20:08:05 pm »
Според мен,тази статия не е случайна ;).Това е някаква подсказка,ама каква точно незнам :-X.


  Подсказката е следната:
-всички нации да се обединят срещу нападението от извън земни.
-или казано накратко НСР
« Последна редакция: Август 10, 2010, 20:16:41 pm от deso »

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #9 -: Август 10, 2010, 22:16:14 pm »
Явно само той е разбрал и осъзнал ,че Земята е всъщоност гигантска граната с махнат предпазител и чака някое по-голямо земетресение или голям местеорид. :lol:
Иначе и аз гласувам за еднопосочен билет към Юпитер. ;)

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #10 -: Август 10, 2010, 22:52:46 pm »
Аз предпочитам да остана тук. Такъв театър не е за изпускане! ;D
Dreams are messages from the deep.

Rio

  • Гост
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #11 -: Август 11, 2010, 15:46:10 pm »
Иначе и аз гласувам за еднопосочен билет към Юпитер. ;)
Там кракът ти няма да стъпи, просто защото няма почва или нещо твърдо.  :lol:
Това е поредната дезинформация. Въпросните "учени" са по-зле от римокатолическата църква.

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #12 -: Август 11, 2010, 16:49:25 pm »
Извънземните отдавна са сред нас, така че закъсняхме с изселването :D.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #13 -: Август 12, 2010, 11:03:47 am »
Ето още един вариант на новината, публикуван в "Новинар":

Хората трябва спешно да се изселят в Космоса
10-08-2010 Новинар

Световноизвестният британски астрофизик Стивън Хокинг заяви, че хората са застрашени от изчезване, ако не бъдат предприети спешни мерки за успешно покоряване на Космоса идните 200 години. В интервю за уебсайта „Биг Тинк” Хокинг припомня Карибската криза от 1962 г., когато Русия и САЩ са на косъм от ядрена война, и я дава като пример за самоунищожителната природа на хората.

По думите му подобни опасности само ще се увеличават в бъдеще и затова хората ще трябва да бъдат много внимателни, за да не се стигне до изчезването на човешката раса. „Достатъчно трудно ще е да се избегне катастрофа през следващите 100 години, вече изобщо не говорим за хиляди или милиони години”, заявява Хокинг. По неговите думи преселването на хората в Космоса е единственият шанс на човечеството за оцеляване в дългосрочна перспектива.

„Аз съм оптимист. Ако успеем да избегнем катастрофата следващите две столетия, видът ни ще е в безопасност, след като започне да населва Космоса”, допълва британският учен в интервюто.
Според професор Хокинг изчерпващите се ресурси на Земята и пренаселването на планетата са много опасни и потенциално унищожителни проблеми, с които можем да се справим единствено като потърсим нови светове за обитаване в нашата галактика. Той допълва, че за да бъде постигнато това, трябва да бъдат значително подобрени технологиите за пътуване в Космоса и най-вече за скоростта при подобни пътувания.

Източник: http://www.novinar.net/news/horata-triabva-speshno-da-se-izseliat-v-kosmosa_MzM0NDs0MQ==.html

Малко учудващо е наистина, това внезапно предупреждение от Хокинг. Всъщност, учените като шамани се надпреварват днес да правят прогнози какво ни очаква - нов ледников период или непоносими жеги, вследствие глобалното затопляне. Ясно е - нещо предстои. Фактът, че Хокинг е най-престижният днес физик, но не е климатолог или метеоролог, още по-вече интригува в случая и прави статията неслучайна и заслужаваща внимание. Както се казва: ще поживеем - ще видим.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Зе&
« Отговор #14 -: Август 12, 2010, 11:33:47 am »
Моите уважения към Стивън Хокинг за това, което е дал на света, но ако това изказване е негово, тоя човек е изтрещял напълно. И какво като успее част от човечеството да се пресели на друга планета. След време и тя ще стане същото бунище. При положение, че тук имаме вече божествено реализирана отворена система с енергия и ресурси, ние ще трябва да преживяваме в затворена система дълги години, да не кажа стотици, каквато ще бъде един летателен апарат. Ще трябва хората да изпадат в хибернация, за да преодолеят бариерата на времето. А аз не съм сигурен, че освен във филмите това е възможно и напрактика. Още повече, че това противоречи на вселеленските закони за миграция на живота. Ние се държим точно като бактерии в хранителна среда. След като се изчерпят ресурсите, намираме друга хранителна среда или умираме. Нима в това е смисъла?! Според мен ще трябва да се справим с тираните тук на Земята и човечеството да заживее в хармония с природата, отколкото да търсим други планети. Ние не си познаваме планетата, а камо ли космоса.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27