Автор Тема: Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята  (Прочетена 14383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #15 -: Август 17, 2010, 21:44:26 pm »
Човечеството пропуска ракетното си лято. Имаме нужда от космическа революция

Двама от все още живите интелектуални гиганти на 20 век се опитват да събудят хората. Решението на нашите проблеми не е в оставането ни на Земята и в намаляването на потреблението на енергия, което ще доведе до регресия на човечеството и връщането му обратно в каверните, а в агресивна експанзия на хората в Космоса. Там ще намерим достатъчно ресурси за развитието на нашия вид. Дилемата е проста – или излизаме в космоса или най-вероятно ще последваме динозаврите.

Световноизвестният британски астрофизик Стивън Хокинг е убеден, че човечеството трябва с бързи темпове да се подготвя за живот в космоса, тъй като в противен случай го заплашва изчезване, предаде агенция Интерфакс, позовавайки се на британски медии. Според учения, преселението в космоса трябва да бъде извършено през следващите 100 години, тъй като нашата планета рискува в скоро време да се сблъска с нови войни, пренаселване и недостиг на природни ресурси.
„Ще бъде трудно да бъде избегната катастрофата в близките 100 години, вече изобщо не говорим за хиляди или милиони години”, заяви Хокинг. По неговите думи, преселването на хората в космоса е единственият шанс на човечеството за оцеляване в дългосрочна перспектива.

Американският фантаст Рей Бредбъри заяви в интервю за “Лос Анджелис Таймс“, че САЩ имат нужда от революция, за да се прекрати твърде голямата власт на правителството.

“Мисля, че нашата страна има нужда от революция“, каза авторът на“Марсиански хроники“, “Вино от глухарчета“ и “451 градуса по Фаренхайт“, който ще навърши 90 години на 22 август, цитира го АФП, на която се позова БГНЕС.
“Днес има твърде много управление. Трябва да се припомни, че правителството трябва да е на народа, от народа и за народа“, подчерта той.
Авторът, който е известен със своя остър език, заяви също, че САЩ “на всяка цена трябва да се върнат на Луната “и отправи критика към президента Обама, че се е отказал от това.
“Ние не трябваше никога да се отказваме от това. Трябваше да отидем на Луната и да построим там база, за да може от нея да изстреляме ракета към Марс. После да отидем до Марс и да го колонизираме“, счита той.
“Веднъж направим ли това, ще живеем вечно“, добави Бредбъри.

Прав е писателят. Ние хората вместо да започнем да пишем Марсианските си хроники, постепенно се приближавеме към света на “Фаренхайт 451”. Време е за революция.

“Преди минута в Охайо беше зима: затворени врати, закрити прозорци, стъкла, ослепели от скреж, стрехи, обшити с ледени висулки: деца препускат по баирите със ски: жени в кожи, като черни мечки, бродят из заледените улици.

Но ето че изведнъж могъща топла вълна кръстоса градчето; заля го море от горещ въздух — сякаш някой бе оставил отворена вратата на пекарна. Знойна жега запулсира около къщите, храстите и децата. Ледените висулки падаха от стрехите, разбиваха се и се топяха. Вратите се разтваряха. Прозорците се открехваха. Децата събличаха вълнените си дрехи. Жените захвърляха премените си от мечи кожи. Снегът се топеше и под него се показваха миналогодишните — бледозелени полянки.

Ракетно лято. Тези две думи минаваха от уста на уста в разтворените, приветливи къщи. Ракетно лято. Жаркият пустинен въздух променяше скрежните рисунки върху прозорците, премахваше изкусните резби. Ските и шейните изведнъж станаха ненужни. Снегът, който се сипеше над градчето от студеното небе, се превръщаше в топъл дъжд още преди да докосне земята.

Ракетно лято. Хората се навеждаха от верандите, под дъждовните капки и гледаха нагоре към червенеещото се небе.

Ракетата стоеше на космодрума и изхвърляше розови огнени кълба и пещен жар. С всяко вздихание на мощните си тръби ракетата твореше лято в студеното зимно утро. Ракетата въздаваше климати и за кратко време из цялата околност настъпи същинско лято.”

rb

 http://www.extremecentrepoint.com/?p=6779#more-6779

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #16 -: Август 18, 2010, 09:12:49 am »
С ракети не виждам как ще стане.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #17 -: Август 25, 2010, 00:19:10 am »
Моите уважения към Стивън Хокинг за това, което е дал на света, но ако това изказване е негово, тоя човек е изтрещял напълно. И какво като успее част от човечеството да се пресели на друга планета...
Виж sidewinder и аз мисля че изказването му съдържа "панически" елемент и се публикува изведнъж, ей така, без да е провокирано от нещо специално. Интересно, че ученият предлага и също толкова панически изход - преселение на Човечеството. Въпросът е - къде? Нима има подходящ познат ни свят за такова преселение? Тревогата на Хокинс обаче личи, изразена повече от ясно в думите му. Явно знае причината, но освен едното предупреждение, той просто е безсилен да направи в момента друго. Не знам какво точно събитие предстои да се случи, само ще подхвърля една идея - Хокинс е един от водещите физици, свързани с пуска и работата на Големия адронен колайдер на ЦЕРН. Това обаче е само едно предположение и никак не съм убеден че предупреждението му е свързано с моята догадка.
 :) Всъщност, когато разберем за какво става реч, може и да е твърде късно.  ;)

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #18 -: Август 25, 2010, 01:16:29 am »
Дам ,особенно последното изречение е по смислено от доста коментари в темата, очевидно е че намеква за технологийте понеже знаем ,че технологийте са хайде да кажем от преди 20 години но армията стои с старото си въоръжение от преди 50 - 70 години ,като правят малки и незначителни подобрения.

Друг интересен факт е ,че догодина т.е 2011 ще правят първите изпитания на "совалки" с магнито-плазмен двигател, нямам си представа за принципа а само подозрения , като за сега се знаят само спцификацийте според които до марс ще се ходи за 39 дни. Което превръща едно пътуване до там в почти рутинно.Все пак и тази технология по всяка вероятност е стара, ако съдим по останалите отрасли и темпа с който се внедряват всякакви технологий.

Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #19 -: Август 25, 2010, 20:34:44 pm »
Поне в настоящия момент от време, плазмените технологии са свързани с използването на магнитно поле. И в западните стеларатори и в руските токамак отдавна се експериментира с трайното задържане  :) на плазмата в "стабилно" състояние. По-нова технология бе използвана за задвижване на космически летателни апарати, ако не ме лъже паметта преди 5 до 7 години, когато в космоса бе изведена и изпратена към големите планети сонда, задвижвана от йонно-плазмен двигател, но този прототип имаше много малка тяга и не бе никак маневрен, затова и се използваше като тягова, а не като стартова мощност. До сега обаче не бях попадал на инфо за нови типове двигатели, камо ли за плазмени такива, които да превърнат в рутинни полетите до Марс. В тази връзка deznam, ще те помоля, ако имаш някакъв линк по темата или да го постнеш тук или да ми го щракнеш на лични. Наистина ще съм ти много благодарен. :hi:

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #20 -: Август 25, 2010, 22:52:36 pm »
Поне в настоящия момент от време, плазмените технологии са свързани с използването на магнитно поле. И в западните стеларатори и в руските токамак отдавна се експериментира с трайното задържане  :) на плазмата в "стабилно" състояние. По-нова технология бе използвана за задвижване на космически летателни апарати, ако не ме лъже паметта преди 5 до 7 години, когато в космоса бе изведена и изпратена към големите планети сонда, задвижвана от йонно-плазмен двигател, но този прототип имаше много малка тяга и не бе никак маневрен, затова и се използваше като тягова, а не като стартова мощност. До сега обаче не бях попадал на инфо за нови типове двигатели, камо ли за плазмени такива, които да превърнат в рутинни полетите до Марс. В тази връзка deznam, ще те помоля, ако имаш някакъв линк по темата или да го постнеш тук или да ми го щракнеш на лични. Наистина ще съм ти много благодарен. :hi:

За линк не съм гледал, гледах филма по National Geographic, предаването се казваше 'Позната вселена' ставаше въпрос за колонизацията на марс, и там казаха ,че тестовете ще са през 2011 и дори показаха самия прототип. Виж програмата може да го повторят след някой друг ден.

Послепис:


Known Universe /Познатата Вселена      Линк: http://zamunda.net/browse.php?search=%EF%EE%E7%ED%E0%F2%E0%F2%E0+%E2%F1%E5%EB%E5%ED%E0&cat=0&incldead=1

Немога да ти кажа кой е епизода, както казах става въпрос за колонизацията на марс.
« Последна редакция: Август 25, 2010, 22:53:56 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #21 -: Август 25, 2010, 23:44:13 pm »
Кога ще си признаят, че на марс вече са ходили? ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #22 -: Август 28, 2010, 14:13:26 pm »
sidewinder, първо извини ме за спама. deznam - благодарност за линка - изтеглих и трите филма, които ми отвори Замунда и довечера смятам да ги прегледам.
Кога ще си признаят, че на марс вече са ходили? ;D

 :) Raw Deal, запознат съм с инфото относно експедициите и руските и американски бази на Марс и Луната.  :) Склонен съм да ги приема като факт, фифти/фифти, само ако се окаже истина, че спейс технологиите на Третия райх са били разработвани, до 1950 година, форсирано от САЩ и инфото за тях е било обменено на 100% с Сталин. Защо от САЩ - ами защото всички документи и специалисти на хитлерова Германия по този въпрос, след войната, се отправят оттатък Атлантика и се засекретяват моментално. Ако се окаже, че режимът на Хитлер е обменял инфо по въпроса с САЩ и СССР, по време на ВСВ, то тогава вероятността за изпратени експедиции и създадени бази на Марс и Луната е вече над 70%. Сам разбираш обаче, че говоря за невероятни вероятности, макар че... кой знае? Имам впредвид дейността на масонските ложи и техните видни представители по онова време на територията на Райха, в САЩ и в СССР. А в Америка днес има скептици твърдящи, че експедициите "Аполо" са блъф и че астронавтите им не са стъпвали на лунния грунд. Главно съмненията са в технологиите от онова време.
Днес - Европейската космическа агенция, въпреки че разполага с мощна ракета носител - Ариана - все още не е изстреляла пилотиран от човек космически апарат, а китайците го направиха едва преди две години, ако не ме лъже паметта. САЩ и Русия съкратиха драстично изстрелванията на пилотирани КА, ограничавайки се само с експедиции до МКС, а японците съвсем спорадично изстрелват по някой комуникационен спътник. Статистически погледнато - с такава програма на развитите държави, бази в космоса не се поддържат, камо ли ако те се намират на други планети, или дори на Луната.
Но всъщност, кой знае?!? Както се казва - Истината е някъде там! Има въпроси, които очакват отговор и дано доживея времето, когато поне отчасти нещата ще започнат да се изясняват.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #23 -: Август 28, 2010, 15:19:30 pm »
deznam, пускам тема в "Технологии" за Васимир  ;)

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #24 -: Август 29, 2010, 07:58:20 am »
Човечеството:Стивън Хокинг да напусне Земята.
Така според мен звучи най-правилно.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #25 -: Септември 12, 2010, 20:38:17 pm »
Ами ако "Земята напусне човечеството". :lol:
Вероятността извънземни да се появат е голяма, като се има предвид, че предстои квантов преход, след който хората най-вероятно, ще имат нови способности. Ако се оптвори третото око на хората, то те непременно биха видели другомерните същества, които и сега са край нас, но ние нямаме отворени сетива, да ги видм и общуваме с тях. Личното ми менние е че именно това ще се случи, но на физическо ниво извънземни няма да се появят никога!

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #26 -: Септември 13, 2010, 01:08:54 am »
Има голяма вероятност разкриването да е тази година. Първо в едно интервю Дейвид Уилкок си заложи репутацията, че до края на тази година Барак Обама в 2-часово предаване щял да разкрие истината за извънземните. Второто е, че Доктор Стивън Гриър от около година съдейства с една държава от Г8(Предполагат Япония), която не само ще обяви за съществуването на извънземни, но и ще предава на живо "първи контакт".

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #27 -: Септември 13, 2010, 04:24:26 am »
Е той отдавана си я е разкрил "истината" е..тва ако е някоя нова обади ми се..моля те.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #28 -: Септември 13, 2010, 16:40:54 pm »
една държава от Г8(Предполагат Япония), която не само ще обяви за съществуването на извънземни, но и ще предава на живо "първи контакт".
Моята информация е че Япония е номер едно в електрониката именно с помощта на трансизмерни контакти с извънземни.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Стивън Хокинг: Човечеството да напусне Земята
« Отговор #29 -: Септември 13, 2010, 19:01:36 pm »
Е то нали "първи контакт" се подразбира един вид, като предварително нагласено театро за нас простолюдието  ;D Иначе "Проект Разкритие" на Стивън Гриър е по идеята и спонсорството на фамилията Рокфелер  :--- Така, че ако погледнем картината правилно, то ще видим, че един вид се очертава едно разкриване на нещата по план, а не под натиск, както Гриър го представя ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27