Автор Тема: Принципи на функциониране на тялото  (Прочетена 12730 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #15 -: Септември 13, 2010, 13:06:13 pm »
Това че си се потрудил да изчетеш и изрепетираш всичко прочетено е добре,не разбирам само едно.Всичко това като заключение
Цитат
Следователно, мойта крайна позиция по темата е, че:
1.Силата на ефекта от мисълта и силата и качеството на полето зависят от натрупания етер в нервната система.
    -това зависи от качеството на проводниците(физика)
2.Силата и качеството на физическото проявление зависят от степента на структурираност на водата в организма.
    -това зависи от качеството на подавания импулс(мисъл)
3.Здравето на организма зависи от магнитно-енергийния му баланс или от състояниеот на енергийния му център, определян от мен като сърдечна чакра.
    -това зависи от натрупването на енергия от етерна страна и запазването й от физическа страна(чрез водната структурираност).
обаче едва ли има някой тук който да не го знае,следователно и ти го знаеш.Тези неща се знаят от векове,предимно от изтока,това че никой не си е направил труда да ги обяснява чрез авторитети и наука не е кой знае какъв пропуск. Мисълта ми не е да умаловажавам работата ти,защото е явно доста мащабна,а да попитам защо след като всички знаят за ефектите на въздуха и водата над човешкото тяло,за чакрите и в частност 1,7 и сърдечна чакра ти беше нужно това да го доказваш с толкова много труд? за мен лично си е загуба на време.единственото нещо което научих от това твое проучване и изследване е това че етера се вдишва, малко опростено го казах но мисля че ме разбираш.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #16 -: Септември 13, 2010, 13:49:53 pm »

Загубила си си времето, защото си загубила интерес =) След това си започнала да не четеш, а започвайки изречение, да чакаш да дойде точката. После взимаш за съществени последните няколок думи преди точката. В микро и макро план.

Само в това, което си цитирала, има много повече информация от това, че етера се вдишва. Всъщност това, че етера се вдишва, въобще не е това, за което става дума.


Опитвам се на напиша за публично достояние много от отговорите, които давам на себе си. Някои от отговорите, които се съдържат само в цитираното от теб, са:
- силата на аурата зависи от нервната система /индиректно: грижи се за нея/
- не търси чиста, търси структурирана вода /индиректно: използавй мисълта си преди пиене/
- здравето е магнетизъм /индиректно: не ти трябва нищо друго, храненето е маловажно, пиенето е маловажно, важен е магнитинят потенциал на всяка твоя клетка/
- отговор на "как": чрез въздух и вода.

Не казвам, че тези неща са нови за теб. Но ако не бяха... тогава защо не ги напишеш? Според мен защото в главата ти не съществуват взаимовръзките между тях, както ги нямаше и при мен.

И това, което бих искал да е най-важният резултат от всичко написано, е да успея да покажа взаимовръзките, защото това е ключът за продължаване на веригата.



Не е просто въпроса на "да знам" или "не, не знаех". Въпросът е да откриваш света нататък. Да стъпиш на нещо или някой, за да продължиш нататък.

Да стъпиш на раменете на някого и да протегнеш ръце нагоре. А ти стъпваш на раменете на това, което съм написал, и си ги слагаш на кръста.
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 22:01:09 pm от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #17 -: Септември 13, 2010, 14:20:29 pm »
Напротив ,четях през цялото време с интерес ,защото мислех че изводите ще са нещо което или не знам или не съм виждала.Както и да е,няма значение това.Сам знаеш че хората имат нужда от различни основи на който да стъпят,затова моята основа се разминава с твоята.Стигнах до идеята че да трупам и задълбавам в още знания е вървене назад.Всичко от което имам нужда го имам,както и всички вие,а продължаването на търсенето говори за нашата разпиляност и неспособност да виждаме и чувстваме.Усъвършенстването на човека в всяка една област може да се изброй в списък с действия не по големи от 1 страница.Търсенето на детайлите от този списък ,може би ни запознава по подробно,но ни отдалечава от целта, а именно действията. Не е нужно да знам как се произвежда тока,за да го ползвам,нито да знам дали като си правя дихателните упражнения вдишвам или не етер.Достатъчно ми е знанието че ми влият добре,другото е игра на ума,който не иска никога да спира,защото спирането за него е смърт.Това всъщност правиш и ти, даваш на ума си храна,а той от своя страна ще ти се отблагодари с едно вечно търсене и никога спокойствие и мир.
ПС в този капан попадат всички търсещи ,защото осъзнават че да потдържат мисълта си за висшето и благото те не трябва да спират да мислят за това,затова продължават отново и отново да търсят.
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 14:22:38 pm от eses »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #18 -: Септември 13, 2010, 15:06:31 pm »
Ей, всеки се опитва да мисли върху мен, вместо да мисли върху написаното и всеки бърза да ме категоризира и да откире в какъв капан аджеба съм попаднал.

Времето разкрива всичко, въпросът не е там. Въпросът е кой колко време има, за да чака всичко да се разкрие, преди да започне да прави избор.




П.П.

Цитат
.Достатъчно ми е знанието че ми влият добре,другото е игра на ума...
Волята никога не действа в посока, която умът смята за невъзможна. Разберете - да се откажеш от ума и да спреш да го храниш е като да го отхвърлиш. Умът трябва да бъде превъзмогнат и пътят на отказване от ума не е пътят на неговото превъзмогване ! Пиша го в червено, защото го казвам на толкова много и толкова близки за мен хора, не само на всички останали.

И eses, замисли се - форумът е част от всичко онова, което имаш. Не рационализираш ли, казвайки, че нямаш нужда от него, защото вече имаш всичко, от което имаш нужда?

Използвай това, което четеш.

Защо винаги търсите противоречия, хора ! Защо !?  Не ви разбирам! Има ли противоречие, значи липсва обяснение ! Противоречия не съществуват, защо търсите именно тях !?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #19 -: Септември 13, 2010, 20:20:19 pm »
Далеч не се отказвам от мозъка си,само му променям храната.Да търсиш нещо постоянно не е и здравословно и естествено.Не мисля върху теб, казвам си мнението по темата,а то е че всичко това което си изследвал го знаем отдавна и че си положил напразни усилия дори за себе си.Защото ти също си ги знаел,но явно си решил че не са истина и така си продължил да търсиш.И сега може би ще кажеш че са различни, да различни са само че имената им с които ги назоваваш,но по същество това са истини известни на човечеството или на част от него от векове.И да всички ние имаме всичко, всички инструменти, само че не ги използваме,едни поради мързел,други поради заблуда че това не е истина.Що се отнася до форума, тук обсъждам и се ряазвивам в обсъждането.Това че имам всичко говори предимно едно, а то е че започвам да се изкачвам все по нагоре и нагоре, защото затова са инструментите за да издялкаме с тях нужното ни.Да имаш всички инструменти,не означава да си сложил край, а да започнеш, най после съществената работа.
Лека вечер
ПС не ми се спори с теб спорте,ти винаги приемаш лино думите ми, а те никога не са такива.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #20 -: Септември 13, 2010, 20:42:01 pm »
Малко и аз да се намеся да  кажа неща.

Цитат
Да търсиш нещо постоянно не е и здравословно и естествено.

За теб може да е такова, но всеки си има негов личен път по, който да мине през този си живот. Демек за теб може да не е здравословно и естествено, но за други да е много добре.

Цитат
а то е че всичко това което си изследвал го знаем отдавна и че си положил напразни усилия дори за себе си.

За него не е напразно усилие това си е негов избор и негов път. И е хубаво, че споделя нещата, защото е от полза поне за мене някои неща, които казва. :)

Цитат
това са истини известни на човечеството или на част от него от векове.

Да на някои може да са известни, но на други не и благодарение на темите на Спорт-Здраве4 ще научат тези неща.

Цитат
.И да всички ние имаме всичко, всички инструменти, само че не ги използваме,едни поради мързел,други поради заблуда че това не е истина.

Ако включва това твоя път може да ги ползваш тези „всички инструменти“.

Всеки е различен и не може един човек да следва плътно пътя на друг без да се чувства нещастен и че не е на мястото си.

Спорт-Здраве4 продължавай в същия дух. :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #21 -: Септември 14, 2010, 09:20:30 am »
За личния път си абсолютно прав, грешката е моя че казвам дали е правилно за някого това.Човек не може да се надскочи и ако това е пътя му да то той го следва.Аз говоря от личен и наблюдаван опит.А той говори следното,че колкото и да търсиш,стигаш до момента в които търсенето се превръща в цел, а не в инструмент,защото търсейки се чувстваме живи и свързани с това което си мислим че търсим.Задръстваш се с информация и ти се иска да можеш да изстриеш всичко,но не можеш.Започаш все повече и повече да се въвличаш в най различна информация и да виждаш че светлината в тунела е била страшно близо но ти си се привързал вече към тунела и си продължил да търсиш светлината ,а по този начин си удължил пътя си.Това не е грешно,то явно е част от пътя, не знам ако някой ме беше предупредил преди време дали щях да мога да се надскоча и да го послушам,сигурно не,но се чувствам длъжна да предупредя поне онези които вече започват да разбират че нещо не е наред с това вечно търсене.За постигане на това което всички ние тук търсим инструментите се изброяват на пръстите на ръцете ни,въпроса е дали сме способни да насоим вниманието си не към търсене а към използване.Защото ако до тук сме се пробудили ,то смятам че до желаното състояние е нужна доста работа,а не само упражнения за ума и трупане на информация.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #22 -: Септември 14, 2010, 10:29:59 am »
Задръстваш се с информация и ти се иска да можеш да изстриеш всичко,но не можеш.Започаш все повече и повече да се въвличаш в най различна информация и да виждаш че светлината в тунела е била страшно близо но ти си се привързал вече към тунела и си продължил да търсиш светлината ,а по този начин си удължил пътя си ...................................... Защото ако до тук сме се пробудили ,то смятам че до желаното състояние е нужна доста работа,а не само упражнения за ума и трупане на информация.
Абсолютно точно.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Принципи на функциониране на тялото
« Отговор #23 -: Септември 14, 2010, 11:42:21 am »
Вече се чувствам виновна че превърнах темата на Спорта в дискусия правилно или не е търсенето на телето под вола.Не умаловажавам труда на Спорта,само констатирам че не ни е нужно да разбираме как се правят нещата за да ги използваме.Не е нужно да знаете подробностите,те са вход за още подробности, а те за още и като краен резултат губите изначалната точка.Следвайте просто нещата. Нужно ли ви е да знаете състоянието на въздуха днес за да го дишате?Или колко време е узрявала ябълката или пък дали водата в нея се е структорирала еди си как......... Направете си програма с упражнения които са се доказали на вас самите благотворно за физката ,духа и ума и я следвайте,тя ще ви носи много повече ползи от търсенето на подробности.Така ще останете близо до целта си но няма да давате на ума си една безкрайна задача,ще имате време да обръщате внимание на важните за вас неща и да се радвате на живота си.Търсенето ви поставя в ситуация на постоянна работа и въпреки че ви изглежда че сте близо,разбирате че дори да стигнете до желания резултат ще продължите да търсите,че сте неудовлетворени, а това ще доведе до срив,защото никое същество не би издържало състоянието на постоянна неудовлевореност,която според новите норми се нарича търсене на духовното и истината.Вероятно звуча поучително, но целта ми е да се замислите найстина ли искате да достигнете определено състояние или просто сте свикнали да търсите?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27