Автор Тема: Елемент 115 и Извънземните Дискове  (Прочетена 22747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #15 -: Април 30, 2006, 21:32:47 pm »
хмм интересна тема. имам 2 въпроса. Тъи като сам много зле с химията ... да ме извините ;)

Стори ми се странно кадето пише статистиката за елемента : открит - 1989 .... преди 17 години , а чак сега да се разбират истинските свойства и характеристики . Хмм

и другия ми въпрос е  Колко още неоткрити елемента има за човешкия ум?
гледам са прескочени няколко неоткрити
Елементарен човек!

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #16 -: Април 30, 2006, 23:55:51 pm »
туи филмче към тази тема :) да не създавам работа на Хорус

http://video.google.com/videoplay?docid=-4408676133706024389&q=ufo&pl=true


И някои ако може да ми разясни горните въпроси ;))
Елементарен човек!

Eon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #17 -: Май 01, 2006, 09:10:06 am »

И някои ако може да ми разясни горните въпроси ;))
Цитирай точния текст плс.


Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #18 -: Май 01, 2006, 13:42:05 pm »
Цитат
ГЛАВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

Име: Ununpentium
Символ: Uup
Атомно число: 115
Атомно тегло: НЕИЗВЕСТНО
Плътност @ 293K: 31.5g/cmі
Атомен Обем: 13.45cmі/mol
Група: Супертежки Елементи
Открит: 1989

как тъи е открит толкова рано , пък 4ак сега разбират за свойствата му ?

Цитат
и другия ми въпрос е  Колко още неоткрити елемента има за човешкия ум?
гледам са прескочени няколко неоткрити

Гледам че 7 още ги няма? В смисал още не са открити или не е известно какво представляват и какво свойства имат?
Елементарен човек!

Eon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #19 -: Май 01, 2006, 13:52:19 pm »
Къде пише, че сега разбират за свойствата му :---

Ами предполага се, че ако не са били тия с чиниите, нямало да открием и 115-тия.

Тъй, че за останалите нищо не знаем, още повече, че са нестабилни и се разпадат за части от секундата, кога да им измериш свойствата...
Поне аз предполагам, че е нещо от сорта. Трябва да се разровим в нета и да разбираме от физика.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #20 -: Май 01, 2006, 13:57:30 pm »
е доколкото можах да разбера, тоя елемент е синтзиран от два вече познати елемента , няма го но сме направили хибрид тъи ли ?

а това , факточески още 7 са неизвестни , а може ли да са 8? възможно ли е да съществува елемент 145 промерно????????//
Елементарен човек!

Eon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #21 -: Май 01, 2006, 13:59:24 pm »
Ех къде си забутах Ph.D-to по Physics.

От къде да знам, не съм навътре...
Затова го поствам, да се изкаже някой който разбира, и аз не съм много навътре.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #22 -: Май 02, 2006, 02:19:05 am »
Различни хора, ралични идеали.
Различни Вселени, различни елементи.
Всяка Вселена - елемент.
Как една плюнка, като мене човека, да определи: кое, колко, как и защо?
Ако има безграничност, каква крайна цифра търсим?
За разлика от роботите, хората понасят въпроси без конкретен отговор.
;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #23 -: Май 30, 2006, 09:08:57 am »
хмм интересна тема. имам 2 въпроса. Тъи като сам много зле с химията ... да ме извините ;)

Стори ми се странно кадето пише статистиката за елемента : открит - 1989 .... преди 17 години , а чак сега да се разбират истинските свойства и характеристики . Хмм

и другия ми въпрос е  Колко още неоткрити елемента има за човешкия ум?
гледам са прескочени няколко неоткрити


The Urantia Book казва следното по въпроса:

P.154 - §5 The material of Havona consists of the organization of exactly one thousand basic chemical elements and the balanced function of the seven forms of Havona energy. Each of these basic energies manifests seven phases of excitation, so that the Havona natives respond to forty-nine differing sensation stimuli. In other words, viewed from a purely physical standpoint, the natives of the central universe possess forty-nine specialized forms of sensation. The morontia senses are seventy, and the higher spiritual orders of reaction response vary in different types of beings from seventy to two hundred and ten.

Въпросната статия съвсем не е нова - имам я още от 90-те години. Доколкото си спомням филмче на тази тема с Боб Лазар се въртеше по Discovery Channel към края на 90-те години, дори съм го записвал на VHS, тогава DVD-то не беше по джоба на всеки. Елементът 115, доколкото помня, беше установен като такъв след анализ на открита чиния и реактора в нея, каквито се изследват в Area-51. Това, че ни пускат филмче през 90-те съвсем не значи, че тогава е изследван. Този елемент не е в устойчиво състояние на планетата ни и затова не са изследвани свойствата му, предполагам. Би имал практическо приложение при много специфични условия, които трябва да се създадат и поддържат по изкуствен начин - например в лаборатория. А и кой би хвърлял пари да изследва елемент, ако не вижда приложението му за граждански цели. Военното дело е друг въпрос.

Eon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #24 -: Юли 08, 2006, 14:21:57 pm »
Чинията на Лазар се комерсиализира.

Такава е и НЛО индустрията вече. Елита печели пари не само от скриването на технологията, но и от комерсиализирането на самото скриване. Не, че пусналите този продукт са 'елит', акцентирам върху комерсиализирането.


http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/s4sportmodel.htm

Oberon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #25 -: Юли 10, 2006, 11:41:28 am »
Да бе...аз като видя да се продава нещо на което пише "топ сикрит" и ми е ясно...

Eon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #26 -: Юли 19, 2006, 09:37:02 am »
“Летящите чинии, известни още като НЛО, се движат през атмосферата без съпротивление благодарение на плазмено поле, а през космоса – чрез телепортация твърди известния руски физик акад. Роман Авраменко. Според него Вселената представлява електронен океан, който е неизчерпаем източник на енергия. Всички обекти, които ни заобикалят включително и ние хората, сме област на висока концентрация на вълни смята, академикът. При определени условия тази “област” можела да се концентрира на друго място, разположено на милиони километри и дори на милиони светлинни години от Земята. Това всъщност била телепортацията. Това би означавало, че летящите чинии пристогат моментално при нас от други галактики...”

Oberon

  • Гост
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #27 -: Юли 19, 2006, 12:56:07 pm »
Това е много по-вероятно, отколкото абсурдната идея на Терзийски за милионите км/сек. Каквато и решетка според мен да има дадено тяло, каквито и енергии да го държат...при скорост от 1 млн. км/сек то просто се разпада...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #28 -: Юли 19, 2006, 23:12:59 pm »
Това е много по-вероятно, отколкото абсурдната идея на Терзийски за милионите км/сек. Каквато и решетка според мен да има дадено тяло, каквито и енергии да го държат...при скорост от 1 млн. км/сек то просто се разпада...
то просто не може-Теория на относителността
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Елемент 115 и Извънземните Дискове
« Отговор #29 -: Юли 31, 2006, 04:53:24 am »
А не е ли възможно и Терзийски и Авраменко да са прави? Всеки с гледната си точка.
Всеки обяснява ситуацията от гледната си точка, с различни думи но значещи едно и също?
На процеса не му дреме за обясненията, той си съществува въпреки тях.
За страничен наблюдател може и да е хил.км/сек. А за участника да е телепортация.
Знам ли аз....
При телепортацията също се изминават хиляди километри за секунда, но не точка след точка, а от стартова направо в крайна точка.
Рамишлявам.....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27