Автор Тема: What The Bleep Do We Know  (Прочетена 13955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

milenski

  • Гост
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #15 -: Септември 08, 2006, 14:17:04 pm »
Гледай задълбочено филмчето. Истината е някъде там ;D ;D ;D ;D ;D

Ето тук не мога да бъда по-съгласна  :)
Този филм трябва да се гледа и то много внимателно, защото в него няма една излишна дума.
А надали има човек в България, който да го е гледал по-задълбочено от мен. И въпреки това при всяко гледане откривам нови неща. Да не говорим, че в този филм видях всичките си идеи, систематизирани и подредени, както много пъти съм се опитвала да направя, но така и не успях, при това подплатени с научни факти и защитавани от хора, които са утвърдени специалисти всеки в своята област. На всичкото отгоре в първата част имаше един момент, който не разбрах и дори не се опитах, просто го подминах ей така. Само няколко дни след това ми се случи точно това нещо, изживях го отвътре и усещането бе толкова екзалтиращо, светло и пречистващо, че мога само да го пожелая всекиму  :)
А моментът с хипоталамуса е обяснен малко по-подробно във втората част и наистина е много важен, защото показва механизма, по който човек се пристрастява към определени емоции, приятни или не, и после точно като наркоман си ги търси, предизвиквайки ситуациите, отприщващи съответните химически вещества в организма му. Така сами се закопаваме в едни и същи модели на поведение, които повтаряме отново и отново, вместо да се научим да изживяваме всеки ден като нещо уникално и неповторимо, което може да ни се случи само веднъж.

Далече съм от мисълта, че това е филм, който ще се хареса на всички. Но съм абсолютно сигурна, че всеки ще открие поне едно нещо в него, което ще му бъде ценно, и затова си струва "изгубеното" време. Дори само заради позитивната нагласа, която струи във всяка една секунда от него, пак си струва да се гледа. И въобще, както казах, гледайте го  :D

Antonium

  • Гост
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #16 -: Септември 08, 2006, 14:59:27 pm »
Само кажи дали и вторият е същата хубост да не натоварвам трафика. Толкова ли е хубав, като първият или е още по хубав и позитивен.
Преди бях прочел разни работи от Фройд и не съм вярвал, че е толкова прав,но откакто участвам в този форум що брътвежи съм чел. Няма нищо общо с теб.
Знаеш ли защо никой от истинските фенове не харесва вече Star Wars. Там е отговора. 8)

milenski

  • Гост
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #17 -: Септември 08, 2006, 15:23:21 pm »
Хахахаааа  ;D Схванах ти идеята  :P
Не, не е поредният филм, който е продължен, за да изстискат още от джоба на жадния за зрелища зрител.
Във втората част са използвани игралните кадри от първия филм, но в крайно орязан вариант. Наблегнали са предимно на интервюта с учени, като са включили нови лица, включително и Масару Емото. Съвсем точно си изпълняват заканата и се впускат доста надълбоко в заешката дупка, като след филма получаваш много отговори, но и изникват още толкова въпроси  :)
Със сигурност онези, които чакат продължението, за да разберат дали аджеба Боб и Аманда ша са саберът или ша си кажат "прощавай навеки", ще останат мноооого разочаровани  :P

Абе, Trandev, филмът е два часа и половина. Чак пък толкова време да не можеш да отделиш... Недей така, бре, човек, това е стрес, я го дай малко по-лежерно  ;D

Antonium

  • Гост
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #18 -: Септември 11, 2006, 10:42:00 am »

Абе, Trandev, филмът е два часа и половина. Чак пък толкова време да не можеш да отделиш... Недей така, бре, човек, това е стрес, я го дай малко по-лежерно  ;D
След известно време, когато се пенсионирам ще мога да се отдам на лежерни занимания. Купувам си люлеещ се стол, лула и тогава глей кво става :D :D :D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #19 -: Септември 15, 2006, 04:53:35 am »
Ако някой още вярва, че времето и пространството реално съществуват..........
Ако някои още се изживяват като "отделност"...........
Нека погледа филма.
Ако не му хареса, нека повече не се занимава с темата.
Ако пък съвсем случайно му трепне Душата, да опита пак и пак, и токувиж схванал за какво иде реч.
Току виж от плоско кръгче стане на сферичка. ;)
Който е гледал ще разбере.  :P
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Antonium

  • Гост
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #20 -: Септември 15, 2006, 08:39:59 am »
Добре де,  ще го гледам, ама ако нещо хъм хъм, започвам яка реклама на бозави филми :P

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2006, 21:30:17 pm »

Ако първият филм ви се е сторил шантав, почакайте само да видите втория! ;D



Линкове към филма:
CD1
CD2

Субтитри:
CD1
CD2


Линкът за CD2 ми се дърпа до 4% и умира ?!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #22 -: Октомври 28, 2006, 00:07:13 am »
На мен не ми работят връзките към втората част.... :'( Някой с идеи?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #23 -: Октомври 28, 2006, 00:11:54 am »
Само на мен ли ми вървят, какво? :P

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:What The Bleep Do We Know
« Отговор #24 -: Юли 10, 2010, 17:12:37 pm »
Много добри филмчета. :hi:
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27