Автор Тема: Каква е всъщност цялата истина?  (Прочетена 14760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #15 -: Юли 04, 2010, 16:39:36 pm »
tot, както ти казаха, не сме се предали, просто оценяваме реално ситуацията. Ти например даваш ли си сметка, че поколенията които в момента са деца, юноши или млади мъже са вече почти изцяло телевизионен и компътърен (основно гейм) продукт.  Че въпросните медии са ги моделирали в най-важната част от живота им, тогава когато човек попива най-много информация и се учи от нея?!
Както е казано вие хора мислите като телевизори. С интернета ситуацията е по-така но вече стана ясно, че и той ще бъде опитано да бъде озаптен и контролиран, дали ще бъде тотално превзет като телевизията времето ще покаже.

И вземи поясни какво ни показваш на картинката а не се дръж като възвишен учител, който само прави намеци...

Неактивен tot

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #16 -: Юли 05, 2010, 01:37:09 am »
Ashaman извинявам се, не съм искал да изглежда по начина по който си го разбрал, излеза ми работа и не остана време да напиша обяснението на снимката.
 Това е снимка със специална камера която заснема натрупването на енергия във всички върхове на умален модел на пирамида от естествен материал с идеални пропорции отговарящи на условията на "фи" от свещенната геометрия. този вид пирамида е едно от петте Платонови твла които могат да генерират. А на какво ви прилича тя а Ashaman, ARRI

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #17 -: Юли 05, 2010, 01:44:37 am »
Божеее,на мене ми се видяха като пухчета :).Ето нещо по темата.

ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен SunMoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #18 -: Юли 07, 2010, 20:57:47 pm »
Елита със сигурност не е изпуснал конците. Най-добрия начин да скриеш нещо е като го изложиш наяве! Интернет е нож с две остриета, някой ще го използват за да затъпяват, други за да си обогатяват знанията. Пък и това е бърз начин да се промотират музикални видео клипове и други неща които допълнително влияят! Аз лично се радвам, че имам достъп до всичката тази информация.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #19 -: Юли 08, 2010, 00:31:27 am »
    Цитат
Цитат
Всички същества, които са по-развити интелектуално и духовно от човека, ли принадлежат към т.нар. „елит“?
 
      Когато  си  духовно  и  интелектуално  развит  то  ти  не  може  да  си  от някакъв  елит  в  кавички!   "Елита"  управляващ  сега  хората  живеещи  на  земята  е  интелектуално  на  по-високо  ниво,  но  духовно  в  никакъв  случай,  защото  истинската  духовност  изключва  качества  като:  алчност;  властолюбие;  духовно  високомерие  и  човеконенавист!!!
      Тук  във  форума  от  духовното  високомерие  има  в  излишък!  Как  можем  да  го  открием?  На  човека  когото  уважаваш  му  задаваш  колкото  се  може  по-тъпи  въпроси  с  близо  до  ума  отговори  (тоест  се  направиш  на  глупак)  и  кото  като  отговор  получиш  мълчание!!!  Този  човек  колкото  и  да  е  интелектуално  развит  там  и  ще  си  остане - подал  е  молба  за  членство  в  "елита"
 Цитат         
Цитат
Трябва да се разбере, че не човечеството е на сегашното ниско ниво на духовност заради „елита“, а „елитът“ съществува защото хората са с ниско ниво на духовност.
      Не,  "елита"  властва  защото  те  работят  на  ниво  подсъзнание!!  Докато  ние  по-слабо  развитите  в  интелектуално  отношение  си  служим  само  с  активното  си  съзнание!
      Всеки  дръзнал  да  обяви  интереса  си  към  ирационалното  на  всеослушание  бива  обявяван  за  хахо,  но  не  от  елита,  а  от  хората  около  нас!   
Пример:  Един  пишещ  в  темата  обяви  темите  в  езотериката  за гейски!!     
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #20 -: Юли 08, 2010, 10:47:25 am »
   
      Когато  си  духовно  и  интелектуално  развит  то  ти  не  може  да  си  от някакъв  елит  в  кавички!   "Елита"  управляващ  сега  хората  живеещи  на  земята  е  интелектуално  на  по-високо  ниво,  но  духовно  в  никакъв  случай,  защото  истинската  духовност  изключва  качества  като:  алчност;  властолюбие;  духовно  високомерие  и  човеконенавист!!!
      Тук  във  форума  от  духовното  високомерие  има  в  излишък!  Как  можем  да  го  открием?  На  човека  когото  уважаваш  му  задаваш  колкото  се  може  по-тъпи  въпроси  с  близо  до  ума  отговори  (тоест  се  направиш  на  глупак)  и  кото  като  отговор  получиш  мълчание!!!  Този  човек  колкото  и  да  е  интелектуално  развит  там  и  ще  си  остане - подал  е  молба  за  членство  в  "елита"
       Не,  "елита"  властва  защото  те  работят  на  ниво  подсъзнание!!  Докато  ние  по-слабо  развитите  в  интелектуално  отношение  си  служим  само  с  активното  си  съзнание!
      Всеки  дръзнал  да  обяви  интереса  си  към  ирационалното  на  всеослушание  бива  обявяван  за  хахо,  но  не  от  елита,  а  от  хората  около  нас!   
Пример:  Един  пишещ  в  темата  обяви  темите  в  езотериката  за гейски!!     
     
:hi: :hi:Много хубав пост.Особено ми хареса това дето съм го оцветила в червено..Много ми е смешно като чета постовете на такива..И забелязвам как милите правят някакви неистови опити да бъдат"духовни"..демек над нещата..ама пълен смях :lol: :lol: :lol:

"Елитът"може да е само по-развит интелектуално.Не и духовно.Митко много хубаво го е казал.Няма как да си духовна същност,и да се стремиш кат власт и контрол над другите!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #21 -: Юли 08, 2010, 13:42:25 pm »
    Та  да  продължим  по  темата!  Много  интересно  същество  е  човека,  все  някой  друг  трябва  да  му  е  виновен  за  това,  че  не  е  в  час!  Например,  ако  аз  изкарвам  по  500лв  на  месец  и  живея  в  рамките  на тази  сума,  а  ако  всеки  живее  според  това  което  изкарва  то  къде  отиват  банките   (има  разлика  между  бизнес-кредит  и  битов  такъв)!  Следователно  "елита"  не  експлоатира  нас,  а  желанието  (алчноста)  ни  да  надскочим  възможностите  си!  Да  "елита"  свири  на  тази  струна - алчноста - на  подсъзнателно  ниво  и  така  манипулирайки  ни  върши  своето  дело,  но  тук  остава  открит  въпроса  защо  ние  сме  податливи  на  манипулации,  защо  същите  ние  се  поддаваме  на  техните  интриги?  Защото  не  можем,  е  и  не  искаме  да  мислим  самостоятелно  все  някой  трябва  да  ни  тълкува  нещата,  а  който  тълкува,  винаги  налага  своето  виждане!!!   
     Ето  във  форума  90%  от  мненията  са  цитати!  А  един  такъв  цитат  е  чужда  мисъл  която  съм  припознал  са  своя  истина! 
     Като  заключение  бих  обобщил:  Научим  ли  се  да  мислим  самостоятелно,  никакъв  елит  не  може  да  ни  влияе!   
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #22 -: Юли 08, 2010, 16:09:11 pm »
Митко, в двата поста си противоречиш. Първо изтъкваш, че признак на истинска духовност и развитост е човекът да отговаря на ВСИЧКИ, колкото и тъпи да са въпроси....смяташ мълчанието и неотговарянето за аругантност и високомерие....а в следващия пост казваш, че сме податливи на манипулации, защото все чакаме някой да ни разяснява нещата!!!
Ами може някой да не ти отговаря защото не иска да ти дава готови отговори.
Хората са казали "мълчанието е злато", а не "говоренето е злато"
И извинявай, но не не ми се вижда много духовно да се правиш на глупак пред човека, когото уважаваш....за да го изпиташ и хванеш в издънка!
Уважението към човека изисква да се постараеш да формулираш внимвателно въпросите си към него  и да питаш с цел истниски интерес да чуеш отговорите, а не да да разиграваш театър за да чакаш човека "когото уважаваш" да сгафи!!
Вниманието на другите е ценно и нямаш право да го ползваш по този ....елементарен начин.


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #23 -: Юли 08, 2010, 19:44:19 pm »
   
Митко............изтъкваш, че признак на истинска духовност и развитост е човекът да отговаря на ВСИЧКИ, колкото и тъпи да са въпросите....смяташ мълчанието и неотговарянето за аругантност и високомерие....а в следващия пост казваш, че сме податливи на манипулации, защото все чакаме някой да ни разяснява нещата!!!
[/quote
       Алибаба,  бъркаш!!!
       В  първият  случай  е  потърсена  помощ,  във  вторият  чакаме  някой  да  ни  помогне!  Между  потърсеното  и  чакането  има  разлика!!
       Винаги  проверявай  стъпалото  на  което  ще  стъпиш! 
       Аз  в  проверките  съм  стриктен!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #24 -: Юли 08, 2010, 20:22:21 pm »
Да търсиш помощ и да чакаш да ти се помогне ми звучи малко като...не по врат, а по шия...
За проверяването - това означава, че подхождаш към човека с недоверие и съмнения...тръгваш към него предубеден....да тръгваш към някого с предварителна нагласа, че може да те излъже със сигурност не е проява на уважение.
Доверието е проява на уважение, а в случай, че човекът излъже вече си правиш сметките нататък.
Но да се правиш на глупак или шут за да проверяваш....

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #25 -: Юли 08, 2010, 22:57:13 pm »
Елита със сигурност не е изпуснал конците. Най-добрия начин да скриеш нещо е като го изложиш наяве! Интернет е нож с две остриета, някой ще го използват за да затъпяват, други за да си обогатяват знанията. Пък и това е бърз начин да се промотират музикални видео клипове и други неща които допълнително влияят! Аз лично се радвам, че имам достъп до всичката тази информация.

Всички се радваме да имаме достъп до интернет.Важното е да внимаваме на каква точно информация попадаме.Защото 75% от нея е по-скоро дезинформация.Поне според мен.А тази е и тяхната цел.Да ни объркат,и в даден момент,да се питаме,кое е истина и кое не.Затова трябва да четем правилно.И да се научим да различаваме,манипулациите от истините. :yes:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #26 -: Юли 09, 2010, 07:48:35 am »
Митко, още нещо - когато проверяваш някого по товоя си начин, имай предвид, че този някой не пасе трева и може би разбира, че твоите въпроси имат за цел проверка, а не са отправени с истинско намерение да получат отговор. И мълчанието на този някой да не е надменност и високомерие, а единственият възможен начин да реагира така, че да запази уважение както към себе си така и към теб.
С други думи метода на проверка който си избрал не е ефективен, само това искам да ти кажа  ;).

Неактивен tot

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #27 -: Юли 09, 2010, 10:45:09 am »
ARRI е прав, метода който използват е специалитет на СЛУЖБИТЕ и се нарича: " казахска врътка" или като ти кажа няколко неща,които са факт-истина  и  ти се увериш,че е така, мога да ти предложа за истина най-голямата заблуда и никой не може да те накара да повярваш че това е друго а не ИСТИНАТА. Тахен специалитет  за проверка на исстинност всъшност е: Избират се минимум 3 источника независим един от друг и дори е добре да са враждебни по между си като извличат всички общи елементи,които формират основата на истината и посоката към источника... това съм разбрал аз
поговорка: Много хора слушат много-малко ЧУВАТ, много хора гледат много-малко ВИЖДАТ

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #28 -: Юли 09, 2010, 10:55:04 am »
Ама разбира се!!!
Именно това е правилният начин - да откриеш ОБЩОТО в цялата разнородност от източници, това общо, което резонира и с твоето собстовено чувство на истнинност.
А не да тръгваш да проверяваш всеки източник от а до я къде ще се издъни.
Абсолютно във всеки източник има както истина така и не-истина по простата причина, че истината е е нещо готово за да бъде открито а винаги е в процес на разбулване, т.е. винаги има и грешки, дори когато се стремиш към нея.
Въпросът е да усетиш (да надушиш) посоката, основното течение, тенденцията...или...на кого служи източинкът - на себе си, или на истината. А това се усеща без да е необходимо да разиграваш театри.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Каква е всъщност цялата истина?
« Отговор #29 -: Юли 09, 2010, 13:37:28 pm »
Именно това е правилният начин - да откриеш ОБЩОТО в цялата разнородност от източници, това общо, което резонира и с твоето собстовено чувство на истнинност.
Правилно.Вътрешната навигация е най-важна,и ако се"вслушваме"в нея,няма да объркаме посоката

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27