Автор Тема: Нямам обяснение....  (Прочетена 30497 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #45 -: Април 28, 2012, 19:11:41 pm »
Е, нали за да го снимам трябва да го доближа, защото от терасата се пробвах и не става. За да го доближа трябва да ида близо до него, тоест пак ще се наложи да се последва дзверо.

Това клипче е за уеб камера и за капак е на английски - с две думи: не върви  :D .

И още нещо се сетих - като снимам движещи се обекти и обикновено снимката е много размазана. Ще видим, ако не ме домързи и ако се появи диването ще ида да се пробвам с фотоапарата...
« Последна редакция: Април 28, 2012, 19:15:30 pm от вещичка »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #46 -: Април 28, 2012, 20:12:10 pm »
Гледай "Репортажи за вярата - Вера Кочовска" (2006) (има го в kolibka). Там по едно време се говори за експериментите в Япония, където тя изкарва ектоплазма от устата си (самото вещество).

Виж също това - Will-o'-the-wisp. Става въпрос точно за странни светлини, наблюдавани през нощта.

Мисля, че имаше някъде във форума тема/теми за етерните същества. Тези явления наистина съществуват. ;)
« Последна редакция: Април 28, 2012, 20:38:31 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #47 -: Април 28, 2012, 21:41:32 pm »
Виждам на няма и 200 метра пред мен (живея в къща близо до гората) в короните на дърветата в съседен двор НЕЩО
Сигурна ли си за разстоянието? Щото от 200 метра си е доста трудно да се различи дори куче, камо ли птица.
( а за снимките - всеки апарат има оптично увеличение, но при това разстояние дори денем не би могло да се заснеме нещо по-малко от мечка)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #48 -: Април 28, 2012, 22:32:49 pm »
Black Adder, 
 не, не съм сигурна да ти кажа честно. До метър-два определям с абсолютна точност, но повече вече ми е пълен хаос. Разстоянието от нас до мястото където си лети нещото е две градини или  100-150 крачки... не го знам това колко да е, сори  :D .  Вижда се перфектно - улиците са осветени, уличката в която се случва в началото и края има осветление, а аз съм на 2-я етаж на терасата - видимоста е супер.
 
 Преди малко го забелязах пак и отидох до там, но беше вече изчезнало. Ама не съм се отказала де, докато си легна има още много време и съм си наумила дори и да не мога да го снимам да отида до гората пак и да поседя - може и да го зърна отново по-отблизо.
 
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #49 -: Април 28, 2012, 23:37:52 pm »
Току що се върнахме от поляната. Един час си висяхме с приятелката ми до гората, но това нещо не се появи. За сметка на това нещо ме бутна да снимам "на сляпо в тъмнината". Интересното стана като качих снимките на компютъра - някакви прозрачни сферички, дим като странни форми и прочее. Няма нито дим, нито каквото и да било на поляната. Въздухът е прозрачен, небето е чисто, няма изпарения. Само дето тревата беше мокра и си намокрих маратонките. Сега ще кача снимките във фотобукета и ще ви ги пусна тука.

В интерес на истината имаше нещо, което не можах да разбера какво е точно: като пусна фотоапарата без да го натискам за снимка и наблюдавам дисплея на самият дисплей се появява една светеща сферичка, която се движи, като погледна с очи я няма, като снимам пак я няма - само на дисплея се вижда преди да снимам. Идея си нямам какво беше и това.
« Последна редакция: Април 29, 2012, 11:02:21 am от Mirotvorec »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #50 -: Април 29, 2012, 00:00:27 am »
Ето и снимките:

Тази като я видях и ми настръхна косата...










Тези сферички са ми много странни обаче  ::) .
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #51 -: Април 29, 2012, 00:18:22 am »
.....Эти невидимые простому глазу шарики называют ВИТОНАМИ или ПЕРУНИЦАМИ, это такие машинки, с помощью которых боги доят, стригут, контролируют и карают своих «овец». Когда...
          Според "Глубинная книга", от където е цитата, става въпрос за сфери/шарики/, чрез които "лунното правителство" ни контролира. Някои ги наричат и "плазмоиди". Темата е доста дълга и добре описана в книгата. Подобни снимки има поместени в там и тя също се намира във форума, благодарение на 
bofara. /обаче защо ми излезе целия текст зелен, нямам обяснение :blum2:  ?/
« Последна редакция: Април 29, 2012, 00:20:11 am от bojinkata »

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #52 -: Април 29, 2012, 00:28:50 am »
Интересно  :( . Не знаех за тях. Но пък онова нещо - пушека каква грозна мутра има и дори човка. А би ли ми дал линк към тази тема, моля.


И друг път пак сме се навили да идем с приятелката ми до гората вечерта да се опитаме да снимаме и това светещо-летящо нещо, но този път ще си вземем бира и сандвичи, че е много уморително да седиш и нищо да не правиш...  :D
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #53 -: Април 29, 2012, 08:19:39 am »
Сферите се получават от влагата във въздуха. Има доста информация за това във форума.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #54 -: Април 29, 2012, 09:46:51 am »
А пушека дето има дори и няколко лица, той какво е? След като е нямало огън, нито дим, нито на поляната, нито наоколо...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #55 -: Април 29, 2012, 09:50:34 am »
Най-вероятно са вашите изпарения като издишвате въздух.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #56 -: Април 29, 2012, 09:59:33 am »
DSC04455_2.JPGDSC04455_2.JPG
27 КБ   Преглед   Изтегляне  Тук се появява само една сфера и то видяна от фотоапарата, но не и от присъстващите на службата. Ако е от влагата трябва всички да я виждат, нали? Аз също не вярвам напълно на описаното от "Глубинная книга", но и това обяснение не ме задоволява.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #57 -: Април 29, 2012, 10:11:16 am »
Еоне,

тогава защо ги няма на другите снимки - общо 14 снимки направих. Или там не дишаме...  :D
« Последна редакция: Април 29, 2012, 10:14:20 am от вещичка »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #58 -: Април 29, 2012, 10:17:02 am »
Дишате, но не в посоката пред обектива и не издишвате в момента на снимката.

Както и да е, аз си казах мнението, ваша воля как може да ги интерпретирате. В интернет има хиляди снимки с обяснения на тези работи, но ако искате да се вкарата във филм - да... наистина това са срещи от 3-ти вид :P

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Нямам обяснение....
« Отговор #59 -: Април 29, 2012, 10:30:39 am »
Добре, аз не се заяждам, а искам наистина да знам  :hi: .

За да се появят такива изпарения от дъха, то е необходимо да е студено - снощи си беше топло и си бяхме по къси ръкави. Ако са изпаренията от дъха, то реално те се виждат, а в същност нищо не се виждаше - излиза само на снимката. И накъде да дишам като просто протягах ръка с фотоапарата пред себе си и снимах, тоест дъха ми си излиза право напред.

И още нещо: какво беше това светещо топче, което се виждаше на дисплея на фотоапарата и шаваше насам-натам, а с просто око и на снимките не се виждаше и не излизаше. Цвета му беше същия като на НЕЩОТО дето първоначално тръгнахме да гоним и не го намерихме, но размера му беше мъничък.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27