Сигурен съм че подробен анализ,ще даде 100 процента отговор на явлението.
Според мен тази материя се е образувала във въздуха защото формата и е хаотична.За целта това вещество желеподобното е било в атмосферата преди да кондензира по този начин.Явлението за мен е грешка заради бурята,която е разколебала честотите или нещо такова.А ето и евентуално доказателство.
http://www.capital.bg/biznes/tehnologii_i_nauka/2011/09/13/1154858_elektrichestvo_ot_jele/ Нищо чудно това да е нов контактен полимер за нуждите на HAAPR.
Ето статията от линка,че маи иска тегава регистрация.
Какво ще е следващото поколение батерии
3 юли 2009
По-малки, по-леки, по-издръжливи и по-сигурни. Такива ще бъдат новото поколение батерии, в които течните електролити ще бъдат заменени от нов вид полимерно "желе". Изобретението, на което ще се базира разработката им, е дело на учени от университета в Лийдс. "Полимерният гел изглежда като твърда субстанция, но всъщност съдържа около 70% течен електролит", споделя проф. Иън Уорд, изследовател в катедрата по физика на учебното заведение, пред eWeek Europe. Гъвкавата субстанция ще позволи да се конструират батерии с практически всякаква форма, които, по-важното, ще могат да бъдат изключително тънки.
По-голямата мощност, която изследователите обещават, би трябвало да доведе до няколко важни промени в развитието на мобилните технологии. Един от основните проблеми при дизайна и изработката на смартфони, таблети и лаптопи е именно размера, теглото и издръжливостта на батериите. Според учените от Лийдс тяхното полимерно желе позволява създаването на значително по-малки и леки батерии, което несъмнено ще позволи разработката на по-компактни мобилните устройства. Това важи с особена сила за навлизащите в момента таблети и "ултрабук" лаптопи, чиято основна цел е именно да станат най-удобните за пренасяне дигитални устройства.
Друго важно приложение на батериите от ново поколение ще бъде употребата им при конструирането на електромобили. Използваните до момента батерии изискват специални подсилени корпуси и предпазители, които ги защитават по време на зареждане. Тези допълнителни компоненти, които покачват теглото и цената и намаляват ефективността на електромобилите, би трябвало да станат ненужни с въвеждането на батерии с полимерно желе.
Сигурността на новите батерии е аспектът, с който учените от Лийдс се гордеят най-много. Желето, за разлика от своите предшественици, генерира значително по-малко топлина, което допълнително ще улесни производителните и на мобилни устройства и на електромобили. През 2006 г. например компютърния гигант Dell изтегли 4 млн. лаптопа след сигнал, че батериите достигат изключително високи температури и дори се самозапалват. В последствие компанията замени проблемните компоненти с по-сигурни, но и значително по-тежки и обемни.
Последният (но вероятно най-апетитен за производителите на мобилни технологии) от плюсовете на новите батерии, по думите на техните изобретатели, ще бъде значително по-ниската цена. Продуктите, базирани на полимерното желе, ще струва между 10% и 20% по-малко от стандартните литиеви батерии.