Автор Тема: В какво се състои усъвършенстването?  (Прочетена 6818 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #15 -: Юни 10, 2010, 17:22:58 pm »
Като е нямало контакти и ток е имало дупки в земята или в хралупите и нашите прапраотци са бъркали вътре с клечки  ;D

Понякога се е залепвала по някоя мравка на клечката и така мъдростта им е била възнаградена  :)
Те и сега го правят това...
както и ние, обаче на друго ниво - ментално  :)

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #16 -: Юни 10, 2010, 17:53:30 pm »
Абе аз друго си мисля. Явно половината форум е бъркал в контакта, или се е опитвал. Та, не знам. Дали има някакъв извод от това?

.. може би тук не е разумно да се спори? ....
 8)
       Привет  Тангра, 
       Второто  изречение  ти  е  грешно  ще  го  поправя!  Смятам,  че  грешката  ти  е  неволна.  Явно  половината  форум  (бих  добавил  тричетвърти)  СМЕ  бъркали  в  контакта   или  СМЕ  се  опитвали. 
      Не  ми  казвай,  че  ти  не  си  бъркал  в  "контакта"  и  то  многократно,  сегурен  съм!
      Мъдрост  без  опитност  не  се  постига,  а  знанието  не  е  мъдрост!

Ами, да отбележа и аз. Понеже не съм. Като часто от тази 1/4 нали това не ме прави с нещо... по-малко от останалите? Било опит, било мъдрост.
А като е нямало контакти, ами ток...колко немъдри и неопитни хора са живели преди години.  :D
Щом питаш, прави те значи, прави те ...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #17 -: Юни 10, 2010, 20:54:30 pm »

Ами, да отбележа и аз. Понеже не съм. Като часто от тази 1/4 нали това не ме прави с нещо... по-малко от останалите? Било опит, било мъдрост.
А като е нямало контакти, ами ток...колко немъдри и неопитни хора са живели преди години.  :D
 
        Щом  си  в  този  форум  и  те  интересуват  тези  теми,  това  значи,  че  ще  бръкнеш  въпрос  на  време  е!  Тука  пишат  все  опарени  души!  Когато  е  нямало  контакти  хората  са  се  опарвали  също  имало  е  къде!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #18 -: Юни 11, 2010, 16:59:17 pm »
Това си звучи, направо като ЗАПЛАХА?! "въпрос на време е", и защо? Защото пиша в този форум и се интересувам от тези теми. Аз не се плаша лесно, обаче. Също така, не мисля че е достатъчно горното, за да бръкна някога или да се "опаря", понеже пишещите тук били вече опарени. Лошо за тях, че не са послушни. Усъвършенстването не се определя толкова от "парещ, режещ" или болезнен опит.
Може би се състои в МИСЛЕНЕТО преди да решиш ДА се "опариш". Защото ще си подготвен за болката. Също, във възможността, да не се налага да изпитваш болка. Еми не сме мазохисти, а мислещи същества. Които ако РАЗБИРАТ, преди да пробват и опитват ще им е по-лесно в усъвършенстването. Защото в един момент, такъв безразсъден опит може да се окаже фатален и повече да не успееш да пробваш дали е гот да те удря ток или гръм.

Всъщност, съвсем не се налага всички или повечето да са съвършени или да МОГАТ да се усъвършенстват. Ако беше толкова просто, това с усъвършенстването...можеше и никога да не открият ток-а. Така че бъдете внимателни, а не непослушни, без основание.  :)
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 17:05:32 pm от cassio »

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #19 -: Юни 11, 2010, 17:06:57 pm »
 :good:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #20 -: Юни 11, 2010, 17:14:04 pm »
Cassio, замислех се над това дали наистина можем да сме подготвени за болката.
Аз не мисля, че това е възможно.
За истинските житейски уроци никога не си подготвен.
Независимо колко си искал да се подготвиш, колко си си мислел, че се подготвяш, колко си се опитвал да се подготвиш и пр. и пр.
Винага става така - че ти едно го мислиш ама то друго става. И точно за това са УРОЦИ. Или ИЗПИТИ. Разбираш (евентуално), че това е бил изпит и евентуално за какво е бил изпитът чак после.
Мисленето много малко помага. Повечето пъти пречи.
В моя случай с контакта - баш мисленето щеше да ме вкара в беля, ако баща ми не беше влязъл в точния момент (това може да има и символичен превод).
Усъвършенстването е преминаване НАД състоянието в което си. На база на ОПИТ.
Значи имаме състояние А - ОПИТ - състояние Б.
Не може опитът да е измислен предварително, защото тогава самият той ще е още на нивото на състояние А.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #21 -: Юни 11, 2010, 19:11:19 pm »

Може би се състои в МИСЛЕНЕТО преди да решиш ДА се "опариш".
:diablo:   Най-хубавото  опарване  става  когато  много,  ама  много  мислиш,  и  тогава  как  боли!! 
     Не  можеш  да  надхитриш  живота :diablo:
     "Само  от  това  което  му  се  случи - човек  се  учи!!!"   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #22 -: Юни 11, 2010, 19:14:08 pm »
. Също така, не мисля че е достатъчно горното, за да бръкна някога или да се "опаря", понеже пишещите тук били вече опарени. Лошо за тях, че не са послушни.
:lol: :lol: :lol:
С послушание съвършенство не се постига.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #23 -: Юни 11, 2010, 19:37:35 pm »

Mitko, напълно съм съгласна с теб!

И нещо повече - смята се (но не мога да се сетя къде беше казано), че мисленето е продукт от неразбирането на живота.
Значи, колкото повече мислиш толкова повече не разбираш живота, т.е. толкова повече стоиш встрани от него и именно затова толкова мислиш, защото ако беше В живота щеше да го живееш, а не да мислиш ЗА него.
Значи или живееш живота или мислиш за него.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #24 -: Юни 11, 2010, 21:03:48 pm »
    Когато  бях  много  млад  и  много,  много  хубав,  от  сутрин  до  вечер  си  мислех  за  едно  момиче,  аз  си  мислеха,  а  то  взе,  че  се  омъжи!  След  години  когато  остаряхме  и  погрозняхме  еле  я,  се  срешнахме  (вземахме  си  пенсиите)  и  се  рзговорихме  за  време  оно  и  аз  й  казах,  че  много  съм  я  харесвал,  но.....!  Тя  извика  една  обща  позната  и  нейна  приятелка  от  детството!  Кажи  му  на  този  идиот  какво  мислех  за  него  два  дена  преди  да  се  омъжа  за.................................
     Но  аз  съм  щастлив, защото  в  една друга  тема  (Катаклизми  през  2012г)  ме  убеждават,  че  това  се  е  случило,  само,  че  аз  не  знам  за  това !!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #25 -: Юни 12, 2010, 12:50:39 pm »
Усъвършенстването е пътят към реализацията, която означава достигане на цялостност. Освобождаване от всякакви зависимости. Постигане на самодостатъчност, съпроводени с радост, покой и пълнота.
Този свят е нещо като клиника за наркомани. Всички сме тук за да се излекуваме от наркоманията  ;D  ;D и да осъзнаем и почувстваме свободата на духа.
Всички негативни емоции са симптоми на наркотичната зависимост. Като самотата и скуката, ревността и завистта, страха и страданията....

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:В какво се състои усъвършенстването?
« Отговор #26 -: Юни 12, 2010, 15:14:29 pm »
Най-доброто обяснение до сега. :good:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27