Автор Тема: Как предпочитате да четете ?  (Прочетена 7044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Как предпочитате да четете ?
« -: Юни 04, 2010, 13:28:26 pm »
Здравейте искам да ви питам как предпочитате да четете? Щот гледам в тоя под форум има доста препоръки за книги, доста линкове с е-книги и т.н. Вие как ги четете ? Щот аз лично много мразя и много рядко чета на компа.. или си купувам книгата или ако е в електронен формат си я принтирам и просто ми е мноого по приятно да си я чета на хартия. Понякога даже се нервя че нямам принтер под рЪка щот ми попада някаква яка книга в нета,а просто не мога да чета на компютъра.. при вас как е ?
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 17:51:05 pm от Black Adder »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #1 -: Юни 04, 2010, 14:25:50 pm »
Повечето книги съм ги прочела на компа.Нямам финансовата възможност да купувам всяка книга която искам да прочета.По груби сметки за изчететното от мин.година до сега трябваше да съм дала около...да кажем 1000лв.100-ина книжки по 10 лв.средно..И затова предпочитам компа.Когато някоя е особено ценна и реша,че трябва да я имам,тогава си я купувам.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #2 -: Юни 04, 2010, 16:18:24 pm »
В електорнен вариант е доста по-екологично, но обвързващо да си винаги с компютър. Да си принтираш книгата на свитък в папка е по-евтиното решение, но пък по-лесно се разпилява и похабява. Най-приятно и най-скъпо си остава конвенционалния начин - книгата.

Има и още един  ;)

http://www.pocket-lint.com/review/4528/iriver-story-ebook-reader-review

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #3 -: Юни 04, 2010, 23:22:45 pm »
Така и аз бих искал... и много се бих радвал на едно такова,но са много пари за жалост

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #4 -: Юни 05, 2010, 16:31:18 pm »
Основно в книжен вариант, когато я няма търсената от мен книга на хартия, тогава от компп.  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #5 -: Юни 05, 2010, 19:34:02 pm »
Тепърва ще се появяват все по-добри и по-евтини устройства.

http://www.chinitech.com/en/2010/informatique/tablet-pc/eken-m001-un-tablet-pc-sous-android-made-in-china/
ето това е 80$, а е доста добро. Има и wifi, микрофон, звук и става за интернет
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #6 -: Юни 05, 2010, 19:35:46 pm »
Чета от учебници ;D ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #7 -: Юни 05, 2010, 19:47:38 pm »
Карма, какво да го правиш. Кой както се уреди.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #8 -: Юни 06, 2010, 11:55:22 am »
Карма, какво да го правиш. Кой както се уреди.
Студент съм :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #9 -: Юни 06, 2010, 18:17:27 pm »
И аз до преди година бях. Но ето че изкупих лошата карма ... ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #10 -: Юни 07, 2010, 16:58:38 pm »
И аз до преди година бях. Но ето че изкупих лошата карма ... ;D
какво искаше да кажеш ?  :-X

Неактивен inutero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #11 -: Юни 07, 2010, 17:40:54 pm »
Има една програмка - SuperReader2, има и по-нова версия 4, но 2-ката за мен лично е по-добра...защото е по-проста  ;D  На фона на релаксираща музичка четенето е още по-приятно ;)Руска е, не се намира трудно в нета :)Ако имате проблеми да ви изкарва йероглифи отидете в контрол панел->Регионал енд ленгуидж опшънс->адвансед->дефолт ленгуидж фор нон-юникоуд програмс->бългериян  ::)почепиха ми се пръстите докат го скалъпя  ;D

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #12 -: Юни 07, 2010, 17:51:06 pm »
Звучи интересно :) Но какви формати чете ?

Неактивен inutero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Как предпочитате да четете ?
« Отговор #13 -: Юни 08, 2010, 14:59:28 pm »
word-ски :)Програмата "SuperReader" е предназначена за тренировка и ускорено четене на текстови файлове и текстове за сметка на отстраняване на ефекта на вътрешното проговаряне, който присъства при обикновеното четене. Работи с обикновени текстови файлове, текстове във формата DOC и RTF и с буфера, допълнително чете и някои файлове HTML.

При продължително използване на програмата се получава постепенно заглушаване на ефекта на проговаряне на текста. Обаче положителният ефект от използването на програмата се забелязва още след първия сеанс. Двугодишния опит от използването на програми от този тип от десетки хиляди потребители го доказва.

Главния проблем за усвояването на скоростното четене е проговарянето на текста, а при загубата на смисъла - честото връщане към началото на реда. В програмата думите се показват една след друга. Вашата задача е да увеличавате скоростта, стараейки се при това да разбирате текста. Какво се получава тогава? Вие все още ще проговаряте думите, но на една проговорена дума ще има и няколко непроговорени. Това е важно. Не е възможно да се отървете от проговарянето изведнъж, нали все пак цял живот само това сте правили! Но постоянните занимания с програмата безусловно ще дадат положителен ефект.

Как аз усвоявах методите на скоростното четене или методика на обучението


Въведение

Предлагам на Вашето внимание програма (+ методика за тренировки), която ще Ви научи да четете книгите с такава скорост, която не можете дори да си представите. След известно време на работа с програмата ще можете да поглъщате книгите една след друга независимо от тяхното съдържание.

Животът ни е поредица от нови усещания, открития, познаване на околния свят и самия себе си. Всеки път, когато се сблъскваме с тези явления, усещаме, че той се изпълва с нов смисъл и съдържание. Животът продължава, и ние не сме последното звено в този свят. Аз ви предлагам нови възможности в областта на развитие на интелекта.


За какво Ви е това?

Съвременното ниво на развитие на информационните технологии силно измени качеството на възприемане на околния свят. На първо място се промени скоростта на подаване на информацията и начина на нейното възприемане. Увеличи се количеството инфорация, която ежедневно трябва да пропускаме през главата си, за да се развиваме и да не изоставаме от живота. Четенето на книги, списания и други източници на текстова информация в обикновен и електронен вид остава един от основните и необходими способи за получаване на информация. Човекът не е изобретил и, вероятно, няма да изобрети алтернатива на обикновеното четене, но с идването на информационните технологии се появи нова възможност качествено да го променим.

Над задачата да се увеличи скоростта на четене работят много учени, методисти и разработчици на софтуер, които предлагат различни методи на обучение. Съществуват две нива на скоростно четене. Първото ниво се свежда до две неща: четене без проговаряне и разширение на периферното зрение Аз имам своя гледна точка за тези неща - тя е следната: четенето без проговаряне е реално 100%, а увеличаването на периферното зрение има своите точни ограничения и се определя от състоянието на окото. Второто ниво се определя от особеностите на работа на човешкия мозък, от който ние използваме по-малко от 10%. Информацията, представена в текстови вид, носи отпадъчен характер. От цялата маса на информацията само от 10% до 20% са информация в “чист вид”. При определена тренираност мозъкът на човека може да възприема само “чиста” информация, свивайки рамките на четенето.

Методика на обучението

При написването на програмата си бях поставил за цел да съкратя до минимум времето за възприемане на текст. Това може да стане само с ликвидация или минимизация на бавните процеси при четенето, които са проговарянето и движението на очите по текста. Опитах се да направя така, че програмата да стане ПРЯК КАНАЛ за предаване на информация от текста в човешкия мозък, който се настройва индивидуално за всеки ползвател. Характеристиките на ПРЕКИЯ КАНАЛ са: скорост, размер, вид и цвят на шрифта, цвят на фона и т.н.
Основният режим на работа на програмата е извеждане на текста дума по дума. Този способ позволява да развиете висока скорост на четене и е достъпен за всички. Допълнителни режими за работа са извеждане на текста по две, три и повече думи, и са предназначени за увеличаване на периферното зрение, което е необходимо за четенето на обикновени книги. Те също така способстват за съкращаване на времето на четене за сметка на отпадъчния текст.

Упражнение №1 - учим се да четем без проговаряне.
   Главната Ви цел трябва да бъде възможно най-голяма скорост на четене. Увеличавайте скоростта до ниво, в което можете да разбирате текста, който четете. Когато свикнете с тази скорост, увеличете я отново, и така докато достигнете поне неколкократно увеличение на първоначалната скорост.
Упражнение №2 - увеличаване на периферното зрение
   Сега, след като сте увеличили скоростта на четене, е време да преминете на следващото ниво. Увеличете количеството показвани знаци и/или редове. Експериментирайте, докато получите удобен за Вас вариант.



Возможности на програмата

“SuperReader” е програма, правеща бързото четене комфортно и приятно.
С нейна помощ ще можете:

   Да отваряте и четете файлове, съхранени във всякакъв формат (които могат да се отворят в Word).
   Да четете избрания текст в бърз режим или да го преглеждате и редактирате в собствения редактор на програмата.
   Да работите с удобен за Вас шрифт и фон.
   Ако желаете можете да четете с музикален фон.
   За бързо четене да избирате дължината на реда и времето на неговото показване.
   Да избирате количеството редове.
   Да използвате режима на разделяне и задържане на редове според препинателните знаци.
   Да продължите четенето оттам, където сте го завършили.
   Да премахвате празните редове от текста.
   Да оценявате скоростта на своето четене (в знака в минута или в думи в минута).
   Да засичате времето на бързо четене и времето на работа с програмата.
   Автоматично да спирате четенето, щом друга програма стане активна.

За разлика от своите предшественици SuperReader 2 не чете на фона на избрана картинка или на фона на избран клип (тъй като това намалява бързодействието). Освен това, режимът за два реда при нея е реализиран по друг начин.

Защо SuperReader учи на скоростно четене?.

   Стават невъзможни връщанията към вече прочетен текст.
   При голяма скорост става невъзможно проговарянето на текста.
   По най-естествен начин се изработва умението думите да бъдат възприемани изцяло, а не на срички.
   Съчетаването на музика и бягащ ред потапя в транс, в който четенето става особено комфортно, и в който бързо се развиват способностите.

“SuperReader” може да бъде използвана за изучаване на чужд език, тъй като дава възможност бързо и многократно да се повтарят познати текстове.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27