Автор Тема: Скоро ще плащаме данък правителствена пропаганда!  (Прочетена 2037 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Това се отнася за Германия, но по-надолу след статията съм сложил линк, касаещ ни и нас и въвеждането му в България.
------------------------------------------------------------------------------------

Всяко германско домакинстрво ще трябва да има лиценз за телевизор от 2013 г.

Всяко германско домакинстрво ще трябва да плаща данък от 18 евро на месец за телевизионен лиценз независимо дали има телевизор или не, според нов закон, предвиден да влезе в сила на 1 януари 2013 г.

Промяната ще облагодетелства държавните телевизии ARD и ZDF, които ще получат някой друг милиард, с който да се финансира държавната пропаганда.

Очаква се 40 милиона домакинства да плащат данъка от 2013 г. В момента в Германия са регистрирани 33.5 милиона телевизора.

Според експерти, този данък се очаква да увеличи приходите от ТВ лицензи до 8.5 милиарда евро.

Данъкът се въвежда след като "пресата гръмна" с новината, че Анне Вил, водеща на политическо толк-шоу по ARD, е уволнена зараду интервюто и' с Едмунд Щойбер за срива на еврото.

Анне Вил ще бъде заменена от популярния шоумен Гюнтер Яух, което изглежда като опит на правителството да се съобрази медията с властта на елита.

Чрез промяната, ARD, ZDF и националното обществено радио Deutschlandradio ще бъдат съобразени с културните и учебни институции като училищата, университетите и театрите, за които всеки гражданин ще плаща своя принос - независимо дали ги използват или не.

Rapid TV News 2010



Доста интересна статия, нали? Звучи ли ви познато? В нашето медийно пространство не се ли говореше за същото нещо: Отново искат въвеждане на данък телевизор

Аз за пропаганда от моя джоб и на мой гръб няма да плащам. Да дойдат и да се опитат да ми вземат телевизора. Имат си реклами, получават си финансирането от тях. Ако не могат да се издържат дори и с тях - закривай!
Keep 'em occupied!

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Само се чудят за какви данъци да правя за да взема от хората.  :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27