Автор Тема: "Виждате" ли невидимата отрова?  (Прочетена 12963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #15 -: Май 02, 2010, 09:53:30 am »
Буквално значи плесница/шамар, думата си е абсолютно турска, дори в Турция има малък град носещ името Токат.
Благодаря ти.Не го знаех.Винаги съм си мислела,че е италианска.Мерси. :-*
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #16 -: Май 02, 2010, 11:59:48 am »
@ P.E.A.C.E. , Blue|_Star

Нали трябва да се започне от някъде бре хора. Къде написах че искам някой да го свърши ВМЕСТО мен?
Тоя компютър на който пишете е чуждо изобретение.
Повечето ястия които ядете са чужда рецепта.
Всъщност поне 80% от процедурите и предметите които ползвате ви предшестват и са чужди идеи.

Ама сериозно, аз ли съм единствения човек в тази тема който знае значението на думите и изразите които ползва?

Като не одобрявате темата и не искате да участвате не публикувайте.
Егаси не съм ви опрял пистолет до главата. И в училище ли правехте така - питат ви колко е 2 плюс 2 и вие... "Ама това не е въпроса който трябва да задаваш, знаеш ли еди кво си, щи набия два токата." Направо ще ме убиете от смях.

Аз се опитвам да разнищя механиката и участващите фактори в явлението а всеки го завлачва към екзистенциални философии.
« Последна редакция: Май 02, 2010, 12:02:47 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #17 -: Май 02, 2010, 12:14:36 pm »
В книгата на Ян ван Хелсинг /Не пипай тази книга/ са обяснени нещата за които питаш , незнам дали са истинност , но ги дават за инструменти на глобалната конспирация .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #18 -: Май 02, 2010, 12:39:59 pm »
В книгата на Ян ван Хелсинг /Не пипай тази книга/ са обяснени нещата за които питаш , незнам дали са истинност , но ги дават за инструменти на глобалната конспирация .

Чел съм я. Основното което книгата прави е да вдига очите и съзнанието от краката към хоризонта та и малко нагоре. Практическата част липсва защото според мен не е това идеята на книгата. Пък аз и не попивам нова информация. Така че въпроса с истинноста може да си стой висящ докато няма нужда да бъде решен. Просто я добавям към разнообразието на неща които знам. Отсъждането и класифицирането на информация те поставя в стационарна позиция по въпросите върху който си РЕШИЛ. За да изплуваш от кенефа според мен е необходима повече гъвкавост на оперативните мисли, схеми итн. Не изпитвам никаква мъка когато на следващия ден се окаже че вчера съм смятал някоя глупава лъжа за истина. ...Грешиш, осъзнаваш, поумняваш, продължаваш. Самосъжалението и нервите само забавят учебния процес. Не ми се стой в първи клас сто години... 
« Последна редакция: Май 02, 2010, 12:43:24 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #19 -: Май 02, 2010, 13:15:07 pm »
Това, че сме в УТРЕ е само следствие от това, че живеев В и ЧРЕЗ УМА.
Темата има общо с друга тема за представите и идеите, която отвори Персефона.
Умът ни е претъпкан с представи, идеи и пр. и ЧРЕЗ него можем да "свършим" сума ти неща без дори да сме си мръднали пръста, можем да "отидем" къде ли не без да да сме се поместили от стола. Можем да "преживеем" какво ли не..без да сме станали от леглото, МОЖЕМ да видим, а можем и да ЧУЕМ какво ли не по силана на същото нещо, а то е, че живеем в ума.
Действието предполага взаимодействие на индивида с неговата среда (най-общо казано). Това взаимодействие може да боли, пари, наранява....и пр. и пр., докато другото, ЗАМЕСТИТЕЛЯТ на действието, умственото "действие" е напълно безопасно.
Само дето се оказа, че е КАПАН.
Дори да предположив външно въздействие (от енергоинформационни същности и пр. ), те пак ни хващат ЧРЕЗ нашия собствен ум.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #20 -: Май 02, 2010, 16:46:56 pm »
@алибаба

Добре... Това е обосновано има и смисъл...

Аз обаче не мисля че е САМО това. Не смятам дори че е основата.
Когато прехвърля наблюдението върху активни хора не виждам голяма разлика.
Почти всички споделяме един "обществен" живот и според повечето становища точно този живот не се нрави на много хора.

Друга е темата че тази възможност на умът си има и друга страна.
Можеш да си представиш и да осмислиш какво ще стане като бръкнеш в контакта без да ти се налага да бъркаш в контакта. Несъмнено някой ще иска да го изпита физически но за други резултата няма да бъде желан.

Въпреки това не мисля че сме особено близо до разкритието на механизмите по които целенасочените дейците се превръщат в зомбита и зомбита се превръщат в целенасочени дейци.

Поне за начало вече говорим по темата.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #21 -: Май 02, 2010, 18:01:50 pm »
Polymorpher,сорри,че си приел така думите ми.Просто исках да кажа,че човек "почти" винаги и по всяко време има нужните му инструменти,но отказва да ги ползва.Да,80% от нещата-просто ги ползвам-компютъра,яденето и прочие са нечии чужди идеи,нещо повече,аз самата съм била нечия идея,или желание.Обаче,аз,ако откажа да седна на компютъра-на кой да се сърдя-на този,на който е била идеята за компютъра,на този,който е произвел компютъра,на предишния собственик(ако приемем,че е втора ръка и имам предшественик),или на този,който ми е дал компютъра,но оставил самичка да се науча,или на себе си?!На кой би следвало да се сърдя?Или пък обвинявам,че аз не зная(или отказвам да зная)как да използвам ПС-то?!
За яденето,същата работа-да,има всякакво ядене-но съществената разлика е,че изборът е мой и едната храна ще ми причини болести,и много вреда,а другата ще ми помогне да оздравея,да се чувствам бодра,и жизнена.Но изборът си е мой!Има навсякъде и от хубавото,и от лошото.Ако има само от едното-това означава да ми се ограничи изборът и правото на избор!А тогава за каква свобода може да става дума?!  ;)
« Последна редакция: Май 02, 2010, 18:04:08 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #22 -: Май 02, 2010, 18:13:49 pm »
Не изпитвам никаква мъка когато на следващия ден се окаже че вчера съм смятал някоя глупава лъжа за истина. ...Грешиш, осъзнаваш, поумняваш, продължаваш. Самосъжалението и нервите само забавят учебния процес. Не ми се стой в първи клас сто години... 
Точно.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #23 -: Май 03, 2010, 10:50:37 am »
Действително наличието на действие само по себе си съвсем не гарантира, че сме извън ума, т.е в живота.
Както и бездействието също не значи непременно, че сме в ума.
Можеш да седиш и нищичко да не правиш, но да си слят с всичко около теб, да си свързан и чувстващ живота, а това е възможно само когато си извън ума, т.е. просто чувстваш живота във и около теб.
Може да си хиперактивен и деен от тип "луд умора няма", като непрекъснато си в ума, там са мотивите ти за действие,планирането ти, очакванията ти, стремежите ти....все умствени работи. Всъщност тази мъдра поговорка описва точно това състояние на действие в ума. Тогава твърде много действаш, но твърде малко живееш.
Твърдо съм убедена, че именно умът е в основата на всичко, което не ни харесва.
Това обаче не е умът, полезен за да те предпазва от опасности, това е ВЕЧЕ ум, който отдавна е преминал тази граница и живее вече собствен живот. Това е проблема на човечеството в момента. Умът вече не е полезен инструмент, с който да си служиш, а ненаситно чудовище, което непрекъснато търси храна....и се опитва да подчини живота на своите собствени нужди.
Както има една друга мъдрост - умът е добър слуга, но лош господар.
В момента слугата е завзел властта и води цялото човечество и дори планетата към лудост.
Има само една единствена сила, която е в състояние да го спре. Любовта. Но не тази сантименталната и емоционалната, което е пак от ума....а една сърдечна отвореност и доверие без причина.
Нещо, което става със съзнателно решение, избор на индивида, но отиваме в друга тема.
Вчера по national geographic аваха филм за Атлантида от каменната ера, т.е. тази част от северна Европа, която е била потопена преди 10000 години. Там имаше някакъв дето се опитваше да създаде представа за живота тогава чрез компютърни модели. По намерените останки беше съдаден макет, копие на средата тогава като в компютърна игра и този беше надянал едни очила така, че все едно е вътре. Но за да подсили представата и да е тя още по "реална" се разхождаше из горататака, че всичките му сетива да участват в измамата.Той чуваше птиците, усещаше вятъра по кожата си, усещаше температурата, почвата под краката си, допира до тревички и ппр.и в същото време с тези очила беше вътре в макета.
Казах си ГОСПОДИ!!! Та това сме ние хората! Макетът ни го представя умът ни и ние използваме сетивата си не да се  докоснем до реалността, а да направим илюзията още по- "истинска"!
За разлика от онзи няма как да си свалим очилата с макета и си ги носим нон стоп така, че отдавна сме забравили, че сме в макета!!

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #24 -: Май 03, 2010, 13:26:11 pm »
Това с ума е доста вярно,но познавам много малко хора които си развихрят фантазиите и това наистина компенсира физическото изживяване. Изпитала съм го на собствен гръб но тези хора са само изключения.Повечето твърдо си забраняват почти всякакви илюзии дават команда не мисли за невъзможни неща и мозъкът изпълнява като компютър, единствено не успяват да спрат интимните фантазии, дори роднините ми дето живеят без ток в забутаните родопски села, нямат дори и радио се влияят от тези спътници над земята които ни пълнят мозъка с вълни повече развихрящи интимните ни фантазии.През цялото време почти, наблюдавам и анализирам всякакви хора това ми е слабост и знам че те са толкова заети да фантазират интимни  глупости че им остава много малко време за други фантазии извън интимността, дори и тези на години макар и да не им е по силите само това им е в главата, изключения винаги има но за жалост са много малко.Невидимата отрова е навсякъде в техниката във въздуха, в храната и в какво ли не, ние му се противопоставяме несъзнателно и това води до парализиране на умствените и физическите ни действия.Решението е едно ако не сме заклети веселяци - оптимисти защото при тях всички тия работи не действат, проучете какво ядете, проучете всичките тия вълни с какво ви тъпчат наблюдавайте, при вас ефекта от тях какъв е и когато разберете с какви химикали се тъпчете и с какво ви хипнотизират мозъка и т .нт., защото при всеки е индивидуално това което мен ме съсипва при вас може и да не действа и обратното.Когато разберете дори и бегло с какво си имате работа ще се сетите при вас какво би било решението и то е индивидуално за всеки.Пълно е с древни и нови техники които унищожават всяко влияние над ума и тялото, дори можете да си създадете ваши техники според нуждите ви, само от вас зависи, някои хора не искат да са свободни изцяло мисията им е друга.Проучете първо себе си малко преди да предприемете каквото и да било. 
« Последна редакция: Май 03, 2010, 13:28:44 pm от Gerda »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #25 -: Май 03, 2010, 16:19:30 pm »
За разлика от онзи няма как да си свалим очилата с макета и си ги носим нон стоп така, че отдавна сме забравили, че сме в макета!!
Не ние , а този който играе играта  ;). Като му писне и си свали маската ..... GAME OVER ;D .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #26 -: Май 03, 2010, 16:27:38 pm »
Да, може би си прав, че не ние играем играта  ;D
А сега като стана дума за игри...гледали ли сте филма шоуто на Труман? С Джим Кери. Ставаше дума за един човек, който от самото си раждане участва в шоу, нещо като Биг Брадър, но само той не знае. Всички са статисти, всичко е макети, всичко е една перфектна илюзия и милиарди хора се забавляват да гледат шоуто. На края той започва лека полека да се усеща за някои работи...разкрива измамата..трябва да го потърся този филм, че много отдавна съм го гледала, но напоследък си спомних за него.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #27 -: Май 03, 2010, 18:09:39 pm »
 :good:
Това е далеч по-добре да вярваме отколкото другото. По-здравословно е.
Истината (ако изобщо има такова нещо)може и да е далече и от едното и от другото, но ние хората имаме избор да решаваме в какво да вярваме - в световната и космическа конспирация или в еволюцията и развитието.
И мисля, че в каквото вярваме това ще си случим  ;)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #28 -: Май 03, 2010, 18:54:31 pm »
Когато имаш желанието да водиш съзнателен живот,осъзнаваш и хубавите и отровните неща които ни заобикалят.Решението и за хубавото и лошото е едно,опознаваш го, изживявяваш го и минаваш напред.Аз самата чувам от време на време размазващия механичен звук без никаква техника наоколо, потискащ е доста, разбирам да бях луда но лудите чак пък елекронни звуци, едва ли чуват.Това е едно от последствията до които води осъзнаването не виждаш само положителните работи,защото нашето измерение е учебен полигон и за двата полюса.А относно токатите прекрасната турска думичка заместваща богатия ни български език,това е начинът когато мозъкът излезе в отпуска.
След като човек стигне до извода, че част от живота му трябва да е съзнателен, едва по-нататъшно стъпало е да стигне до извода, че друга част от живота му трябва да е НЕСЪЗНАТЕЛНА.
И така човек лавира между двете ...
Така се учи, така изпитва щастие, така се докосва на моменти до Божественото и тн и тн.
Иначе се превръща в едно кълбо перфекционистични страхове и загубва следата нагоре.

... в тази връзка ... понякога е добре мозъка да излезе в отпуска. Макар и за 5 секунди.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:"Виждате" ли невидимата отрова?
« Отговор #29 -: Май 03, 2010, 21:46:39 pm »
Всичко е свързано. Ако всички сме добри и красиви няма да знаем кое е лошо или грозно, защото няма да имаме база за сравнение. По този начин се спира развитието, еволюцията, защото няма да има с какво да се борим или сравняваме. По този начин самите думи добри и красиви си губят смисъла.

Така че аз съм благодарен на тези които правят злини, защото благодарение на тях се развивам.  :)

абе и ти си прав, в толерантността си към 'лошите', ама все пак, кофти тръпката идва, в момента, в който се опиташ на тия лошите да им покажеш, че не са интересни. И че техните принципи са 'бъгави' и безсмислени.
Как ще убедиш един 'лош', че неговото лошо не е добро (за него) за теб или всички останали, а твоето добро е добро И за него?  :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
41427 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12528 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10698 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
15148 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
8178 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27