Автор Тема: Жълтеникавия сняг  (Прочетена 2355 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Жълтеникавия сняг
« -: Март 11, 2010, 19:37:10 pm »
Не знам дали сте забелязали, но снегът на 8 март, който падна в София в началото на валежа беше леко жълтеникав. Не беше и само в София. По медиите казаха, че идват с циклон от Северна Африка песъчинки.
Добре до тук това може да се определи като природен феномен, но точно когато валеше този сняг аз бях навън и ми пареха леко очите и ми сълзяха от този сняг.
Един приятел като си чистил колата от този сняг после ръцете го сърбяха.
После чичо ми каза, че това не е никакъв прах от Сахара ами нещо друго.
Днес попаднах и на тази новина http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2831851

Ето и част от новината:Изследвания показват, че червеният прах съдържа мед, желязо, цинк, хром, олово, никел, арсен и кадмий - тежки метали, които обичайно се намират в почвата.( аз поне доколкото знам такива неща не се съдържат в почвата)
Според експерти по околната среда във въздуха не би трябвало да има и следа от тях, а вдишването им може да бъде опасно - особено ако явлението се повтаря.
В края на миналата седмица Констанца и околностите й бяха покрити с червеникавия прах, а собствениците на автомивки отчетоха повишено търсене на услугите им, тъй като той се наслои върху автомобилите.

Според мене това е пак някакъв експеримент или нов начин на тровене на населението.
Вие какво мислите ?
« Последна редакция: Март 13, 2010, 09:19:32 am от Invisible World »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Жълтеникавия сняг.
« Отговор #1 -: Март 11, 2010, 21:54:58 pm »
Въобще не се учудвам, че снега е жълтеел в София. Тук след дъжд, особено лятото, пътищата се покриват с вода, цялата странно бяла, свалила всякакви мърсотии от въздуха. Според мен идват от прах, смог от колите и др. и от кемтрейловете.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Жълтеникавия сняг.
« Отговор #2 -: Март 11, 2010, 22:59:59 pm »
A ако наистина е въздушния поток е вдигнат от прахорляка в Сахара?
Не само в София, и в доста други места снега жълтееше (аз лично го видях надвечер). И би могло, ако човек е ринал доста време снега а после се е пипал по лицето, частици от прахта да са въздействали и на очите му.
Защо трябва да търсим сложното обяснение, когато има и простичко?
Приемете, че 2 молекули водород + 1 молекула кислород представляват Молекулна формула на водата.
Също така нека не забравяме, че океанските течения и въздушните маси обикалят цялата земя с месеци. (факт, известен на всеки ученик, но не и на журналистите)
Цитат
Според експерти по околната среда във въздуха не би трябвало да има и следа от тях, а вдишването им може да бъде опасно - особено ако явлението се повтаря.
Интересно, тези ЕКСПЕРТИ нали не си мислят, че въздуха е съставен само от кислород? Ако е така - горко им.
Цитат
При вдишване те попадат директно в дробовете.
Не знам точно как се 'вдишват' снежинки, особено при обилния снеговалеж.
Накратко, да обобщя новината - АМАН от прости журналисти (а то май други не съществуват в природата).

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Жълтеникавия сняг.
« Отговор #3 -: Март 12, 2010, 11:11:18 am »
На сателитните снимки  - http://atrandev.blogspot.com/2010/03/blog-post.html , ясно се вижда, откъде е праха. Странно е изказването на румънските метеоролози / ако изобщо става дума за истински метеороли/, защото те ползват същата система за обмяна на информация. Иначе тежките метали сигурно са от местен характер и снегът просто да ги е свалил на земята.




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27