Автор Тема: Хуманоидни черепи откривани в България  (Прочетена 12369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Във връзка с мое изследване относно древните поселения на нашите земи, някой чувал ли е за предания/легенди/документирани открития на хуманоидни черепи и кости превишаващи значително големината на нормалните съвременни човешки размери. Възнамерявам да направя карта с такива находки на нашата територия.

Не знам дали по темата е вече работено, може би админа ще хвърли повече светлина?

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #1 -: Март 10, 2010, 09:29:52 am »
Чела съм много оскъдна информация, че са намирани кости на гиганти в българските земи, но са изнесени в чужбина.

Цитат
Казанлък, нашия град, датира от времето на Аргонавтите. Пръстен от бронз е намерен в най-северното пристанище на р. Тунджа (Тонзос), която е била плавателна и ширината и е достигала петдесет – сто метра (според мен този пристанищен град се е наричал Потук).
Но още преди тях са живеели в Казанлъшки район хора гиганти достигащи от два до три метра високи. При изкопни проучвания правени от френска компания за добив на златна руда в района на сегашното село Копринка и в района на село Скобелево са изравяни от гробове кости на хора гиганти.
...
Лето Господне, 2008
гр. Казанлък
Съставил Иеромонах Софроний Български

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #2 -: Март 10, 2010, 11:35:30 am »
Благодаря ти Invisible. Случайно имаш ли идея, по кое време французите са правили проучвания?

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #3 -: Март 10, 2010, 12:27:30 pm »
Предполагам преди 1945г., защото този човек, който използва това име като псевдоним, разказва за чертежи на археолога д-р Богдан Филов, който е убит през 1945 от Народния съд, пък и ако има някаква истина въобще, а тя трудно ще се докаже, защото ако е имало някакви архивни материали, то те са унищожени. Очевидно е чел някакви стари неща, знаем, че в църквите също са се съхранявали важни исторически извори и не е случайно, че те са унищожени.

Може би в някои стари книги има някаква информация.(става дума средата и края на 19 век, както и началото на 20в.)

Атанас Т. Илиев (1852—1927) Българските предания  за исполини, наречени  елини, жидове и латини» (1890—1891)


"...Петко Р. Славейков: "От Бяла имало през баиря надолу могили, които се казвали житовските могили; тамо надолу живеяли, а тука вардели." (СбНУ 2, с. 165). Това предание Славейков привежда във връзка с легенда за сътворението на човечеството, първото поколение от което били "високи и едре като житовете", а пак там описва Жидов гроб - грамада на Орлиния баир, на запад от средновековния Царевгред Търнов. При изключителната оскъдност на сведения за култа към бог Хърс в епохата на българското езичество в  Беседа на тримата светители, апокриф със старобългарска подложка, той е наречен "Хорсъ жидовинъ", който заедно с "елинския старец Перун" е един от двамата "ангела на гърма". Дали преданията у българите за жидове исполини  от първото време и приписваните им могили, грамади и гробове имат връзка с култа към бог Хърс, засега остава неясно."

Няма е да лошо да се намерят някакви книги с легенди и митове за великани по българските земи, народни предания.

еdit:

Гиганти по 2.50 м високи са живеели по нашите земи. Те са обитавали Родопите и Сакар Планина. Това твърди председателят на пловдивския клуб на уфолозите Владимир Петров.
Откритите следи от исполини потвърждавали връзката между древните траки и гигантските атланти. Иманярите са открили кости от гигантските ни предци, но са ги продали в чужбина, твърдят уфолозите. В Западните Родопи са намерени гробове с дължина 3-4 метра.
Последният пряк потомък на някогашните исполини, висок над два метра и половина, е живял в Царска България и умрял от глад през 1943 г., разказа Владимир Петров пред националната уфологична среща в Добрич през миналата година. Чак след неговата смърт в парламента се сетили за него и съжалили, че не му отпуснали сума за препитание.


Може би този човек разполага с някаква по-подробна информация?Резервирана съм подобни хора.
« Последна редакция: Март 10, 2010, 15:43:42 pm от Invisible World »

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #4 -: Март 13, 2010, 00:59:55 am »
В две свещени гробници (тюрбета) на алевиите в България, едната е Демир Баба теке в Стомогилието, а другата в с. Оброчище около Балчик, има каменни саркофази с дължина 3.5 метра.

Някой чувал ли е за други подобни в други краища на страната?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #5 -: Март 13, 2010, 12:51:02 pm »
В две свещени гробници (тюрбета) на алевиите в България, едната е Демир Баба теке в Стомогилието, а другата в с. Оброчище около Балчик, има каменни саркофази с дължина 3.5 метра.

Някой чувал ли е за други подобни в други краища на страната?

Наистина гробът в текето Демир баба е доста голям по размери, но в него е погребан дервишът Демир баба от 17 век. Човек като всички нас. Преди петнайсетина години е реставриран от археолозите от местния исторически музей. Не търсете под вола теле /гигант/!
« Последна редакция: Март 13, 2010, 12:53:20 pm от SMSI-H »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #6 -: Март 13, 2010, 20:21:23 pm »
Цитат
Това са преданията за Демир баба (Железния баща), които се
разказват от капанците и в Делиормана (Лудогорието). Легендите не са събирани системно
и не са популярни, независимо, че разказвачите и изследователите правят връзка с
хронотопа верени ‘дракон’ в Именника и търсят в образа на стопанина на Лудогорието
спомена за кан Омуртаг5. Демир баба е един от седемте духове великани, който не се знае
от простосмъртните, но винаги е между тях, тъй като не умира, а се скрива нейде из
дълбоките пещери и излиза след 300 години в труден за хората период6. Този юнак от
дядовите времена е Мъдрец над мъдреците, размишлявал 300 години за човешкия живот и
цената му, роден от сърна, който може да се преобрази на сърна, вълк и пчела (срв. Боян
Магьосника)7. Демир баба може да се въплъти и в някой, който носи неговото име8 като
многократно бъде припомнено в ритуала числото 300.

Това е част от АВИТОХОЛЪ – ТОПОС В ИСТОРИОГРАФИЯТА И ЕПОСА на Зарко Ждраков от проведена теоретична конференция на тема “История и памет” в Созопол в базата на НБУ.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #7 -: Март 13, 2010, 21:10:04 pm »
Цитат
Демир баба може да се въплъти и в някой, който носи неговото име8 като
многократно бъде припомнено в ритуала числото 300.

A какво точно значение има ритуалното числото 300, както и името му ?

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #8 -: Март 13, 2010, 21:33:19 pm »
Не е хубаво, че точно аз правя оффтопик, но си го позволявам за последно, тъй като темата засяга легенди и митове, но от доклада на тази конференция разбирам, че правят връзка със следното:

Броят на годините (300) на АВИТОХОЛЪ ...; За разказвачът времето е мистична реалност свързана с бреговете на Алтайската река Енисей. Той приключва с думите, че събитията са се случили преди 300 години.
Прадядовият син (АВИТОХОЛЪ) с епонима Атила, който възпоменава апогея на хунската империя 300 години след историческото преселение от Централноазиатска Джунгария.
Демир Баба излиза след 300 години в труден за хората период;
размишлявал 300 години за човешкия живот;


Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #9 -: Март 13, 2010, 21:54:38 pm »
Благодаря Ви.... "Invisible World "  !

Цитат
Броят на годините (300) на АВИТОХОЛЪ ...; За разказвачът времето е мистична реалност свързана с бреговете на Алтайската река Енисей. Той приключва с думите, че събитията са се случили преди 300 години.
Прадядовият син (АВИТОХОЛЪ) с епонима Атила, който възпоменава апогея на хунската империя 300 години след историческото преселение от Централноазиатска Джунгария.
Демир Баба излиза след 300 години в труден за хората период;
размишлявал 300 години за човешкия живот;

Кой все пак според Вас е Атила?



« Последна редакция: Март 14, 2010, 00:20:33 am от Z-931 »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #10 -: Март 14, 2010, 09:11:51 am »
Invisible World,

И аз съжалявам за офтопика!Но...

Не мога да разбера приведените от теб цитати.
Какво общо има с идеята за българското ТУРСКОТО ИМЕ Демир, което значи железен, и баба, което значи баща? Какво общо имат тези турски имена с дълбоката древност на България, преди тя да бъде основана на територията на Балканите? Отново повтарям, че името Демир баба се е превърнало в легенда след присъствието в историята на Лудогорието на реална историческа личност в 17 век. Какво общо има това с по-древната история на България?

Защо не даваш твоят коментар върху приведените от теб цитати? Изясни си позицията!

Ако имаш възможност прати ми упоменатия материал!

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #11 -: Март 14, 2010, 09:17:15 am »
Ако проследите дискусията без да търсите "турски" имена, ще видите, че давам първи цитат за легендата за Демир Баба (ВЕЛИКАН), където се споменава нещо за ритуал 300, а един от участниците задава въпрос за този ритуал, аз давам цитат и там пише Атила,последва нов въпрос и аз отново му давам цитат от доклада каквото пише. Намерих доклада, когато търсех легенди, и моля, да престанете да ми приписвате "тюркски" идеи, защото и идея нямате какви теории защитавам.

Преминахме на ЛС с този потребител и мисля,че разбра каква ми е позицията.

Материалът може и да поддържа тюркската теория, но мен не ме интересуваше това, казах вече първопричната. Казах и защо пуснах последващите цитати, а мои коментари няма, защото въпросите на Z-931 бяха около тезите на този автор и аз му отговарях с неговите обяснения, за да разбере какво е имал предвид и мисля, че май всички разбрахме. Болднатото ме интересуваше.Тълкуват Алтайски предания. Няма какво повече да коментирам. Ако някой е бил смутен, нека ме извини за причиненото неудобство. Да продължим с великаните.
« Последна редакция: Март 14, 2010, 09:54:12 am от Invisible World »

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #12 -: Април 03, 2010, 15:35:18 pm »
Цар Калоян е бил такъв индивид - огромен исполин, нетипичен за времето си, тъй като по онова време от археологическите разкопки и намерените скелети става ясно, че хората са били високи около 1.60 - 1.70 м. От намерения скелет на Калоян се вижда, че царят е бил над 2 м. с добре развито телосложение, изглеждал е чудовищно и е всявал респект и страхопочитание. Той пази богомилите и не позволява да бъдат горени на клада, а народа го нарича "Кало-Добрия" Йоан. Смъртта му е забулена в тайна. Съществуват различни хипотези: естествена смърт или че той е убит от първия си военачалник —  Манастър. Предполага се също, че Калоян става жертва на заговор, в който е възможно да е участвала и съпругата му, куманката Целгуба.Смята се, че цар Калоян е погребан в църквата “Св. Четирдесет мъченици” в старата столица Търново. В нея при съвременни разкопки е открито погребение на знатен мъж, който на дясната ръка носи голям златен пръстен с надпис “Калоянов пръстен”.


Животното ми прилича на нещо познато..

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #13 -: Април 13, 2010, 14:15:35 pm »
Снимка от сайта lostbulgaria.com


Даринка Константинович, 19 годишна мома, 220 сантиметра висока, 1910-1920

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Хуманоидни черепи откривани в България
« Отговор #14 -: Април 13, 2010, 20:31:56 pm »
Привет.
Не отричам, че са съществували хуманоиди и по 4 метра, но не е ли
голяма е вероятността тези хора-гиганти, които ги има и днес, да страдат от т.н Хипофизарен гигантизъм ? :-X
Ето линк към викито: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD_%D0%B3%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
 
« Последна редакция: Април 13, 2010, 20:33:45 pm от fishbone »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27