Автор Тема: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества  (Прочетена 587079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен znaesht

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #705 -: Юли 08, 2010, 14:52:48 pm »
znaesht,не е ли 9 божието число :-X?
  Ами честно казано, аз не съм запознат особенно със семиотиката, науката за знаците , Някъде така бях чел и направих връзката ...

   Впрочем ... еврейската звезда е направена от точно 6 обърнати 7-ци така ,че ..  ;)
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:45:56 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #706 -: Юли 09, 2010, 10:49:10 am »
Понеже открих нотки на номерология в последните две страници и то доста подвеждащи, ще дам адекватното значение на числата от 1-9.

От 1 до 3 са най-значими.

1 - Бог Отец.
2 - Исус Христос.
3 - Света троица.

Това са най-силните индивидуални числа. Не носят кармична натовареност. Останалите са производни на тях.

4 означава квадрат (ограничение). Макар четирите ъгъла в стаята или килията да са затворени, винаги може да се намери пролука. Да се избегнат капризите на съдбата и поеме глътка свобода. Сходно е значението и на двуцифреното 40. На тоз ден след смъртта душата се откъсва от „земната обител в плът и кръв". Астралното тяло завинаги я напуска и поема по предначертания път небесен.

5 е числото на Духа. Въпреки ограниченията на плътта, той може да преодолее нелеките окови. Пет са основните сетива на човека. ''Числата от 5 нагоре символизират кармата като разплата. Загатват живот, в който си задължен да дадеш от себе си."

6 е два пъти Света Троица (Отец, син, Свети Дух). Това е Троица с удвоена сила. Може да символизира и рядко срещания божествен дар, свързан с "шестото сетиво". Числото 666 не е дяволско. Няма сатанински, нито свети числа.

7 - е цифрата на човека. Седем са етапите на възход на душите. Толкова са циклите в еволюцията на сапиенса. „Единствено Христос - категорична е пророчицата - освен шестте притежава и седмо (още непознато нам) сетиво. Това в значима степен го отделя от хората." От едно до седем числата се редуват така, както са свързани тоновете от лада - със свой звук и вибрации.

8 символизира Вселената, Космоса, Безкрая. Състои се от две нули - два свързани овала, контактуващи помежду си. Вселената е ограничена. С форма на яйце" Осмицата символизира видимия и невидим свят, обвързани в едно. Ако 7 е числото на човека, то 7 + Бог = 8.

9 означава да дадеш от себе си. Това е числото на върховната разплата. Последно от едноцифрените. Така, както в зодиака Рибите са накрая. Те също изразяват живот в разплата. Затова са знак на ранното християнство - благочестив израз на смирението, произхождащо от Новото начало.

Неактивен slav321

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #707 -: Юли 12, 2010, 23:33:25 pm »
http://images.svetovno.bnt.bg/2010/07/12/2458/640x426.jpg От доста време ми се набиват на очи най-различни символи но този път на право са се престарали....
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 23:35:09 pm от slav321 »

Неактивен Aequitas

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #708 -: Юли 12, 2010, 23:34:52 pm »
Абе вие, като видите око или равнобедрен тригъгълник и пощурявате ... не знам какво ви се случва, ама определено е близо до параноята ... успокойте се, МОЛЯ ! 80% от символите, които видях в темата, която мислех за безкрайно интересна се оказаха еднакви, някой си снимал тригъгълник, друг някакво око и край! Развалихте ми кефа от темата, честно :(

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #709 -: Юли 12, 2010, 23:46:04 pm »

Това, че не разбираш нещо, не значи, че то не съществува.

Но пък..., колкото по-малко знаеш, толкова по няма да те боли глава и ще се кефиш повече. ;D :)
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:47:54 am от Mirotvorec »

Неактивен Aequitas

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #710 -: Юли 12, 2010, 23:49:52 pm »

Да, отворих форума с цел да разбера нещо, не някой си да ми се подиграва ... извини ме разбиращи човече, че написах какво виждам от всичките 58 изписани страници ...... Аз не съм отрекъл нищо, просто някои тук търсят под вола теле ;-)
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:48:08 am от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #711 -: Юли 12, 2010, 23:56:36 pm »

Ок.Но същите неща са дадени и в много други чуждестранни форуми, в Ютуб и др.Това не са измислици само от този сайт.Поразрови се из линковете, в темите, от раздела, ако ти се отделя време и виж.Реши сам за себе си.Никой не те кара насила. :)
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:48:33 am от Mirotvorec »

Неактивен Aequitas

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #712 -: Юли 13, 2010, 00:03:27 am »

Даааа, разбрах, че не са измислици, имах предвид, че не всеки символ подобен на този на някое тайно общество е техен :-) Ще бъде интересно да пишете и за други тайни общества, като Ку Клукс Клан, мафията. Тайните служби не се ли броят и те към тайните общества?
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:48:50 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #713 -: Юли 13, 2010, 00:33:53 am »
Цитат
Даааа, разбрах, че не са измислици, имах предвид, че не всеки символ подобен на този на някое тайно общество е техен :-) Ще бъде интересно да пишете и за други тайни общества, като Ку Клукс Клан, мафията. Тайните служби не се ли броят и те към тайните общества?

 :yes: :yes: :yes: :yes:
Пропуснал си сатанистите от Ватикана.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #714 -: Юли 13, 2010, 16:33:01 pm »
вижте на какво попаднах докато си търсех охладител за лаптопа
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен slav321

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #715 -: Юли 14, 2010, 00:21:11 am »
Добре аз съм съгласен за това че тези символи съществуват,и че са на всякъде.Но някой от толкова много четене и писане разбра ли  в крайна сметка защо ги има?Тези символи влияят ли по някакъв начин на хората?Ако приемем че пирамидите влияят по някакъв начин на света можем ли да предположим че тези символи манипулират по някакъв начин хората.Там където видя тези символи там са парите.Въпроса е: За това че дадена фирма е собственост на някой от въпростните "илюминати","масони" или каквито и там да ги наричме,и просто да ни покажат че са те и за това слагат тези символи ли?Така ли го разбирате?Или за това че тези символи влияят по някакъв начин на реалността,и по този начин същите фирми са успешни ( ако приемем че в днешно време успешна фирма е тази която има много пари,което пък на мен не ми харесва което съвсем отделна тема).Това което сложих 4-5 мнения на горе ,( снимката от стадиона на световното първенство ) ,също ми задава толкова много въпроси.Защо са го направили?Ако някой има повече информция по темата нека да пише или да даде линк.Благодаря предварително!!!

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #716 -: Юли 14, 2010, 11:01:04 am »
Рудолф Щайнер - Езотерична Космология прочети това бавно и внимателно  ;)
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #717 -: Юли 14, 2010, 18:31:24 pm »
Привет на всички!  :hi:
Интересува ме живо въпросът защо показват логата си навсякъде тези тайни общества?! Нали трябва да са тайни?! Освен за да показват превъзходството си, за друго не се сещам, честно казано...
Между другото не всеки триъгълник и не всяко око са илюминатски. Просто геометрия. А съществува и нещо наречено "гещаат психология", според което можем да открием каквото си поискаме където си поискаме, въпрос на въображение. Просто факт.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #718 -: Юли 14, 2010, 21:35:59 pm »
Цитат на: Рудолф Щайнер - Езотерична Космология
Интересът на Боговете е елемента на човешката любов, чрез която бива
поддържан техния живот.

Когато Луцифер, под формата на змия, подбужда човека да търси
познание, Йехова е разгневен. Луцифер тук е разбиран като падналия
Бог, който внушава на човека желанието за лично познание. Това го
поставя в опозиция на Божествената Воля, която го е създала по свой
образ.

Астралното виждане (което още присъства в съня) е алегорично и
символично.

Посветеният намира спокойствие в своята душа. Постига се астрално
виждане - където всичко е символичен образ на реалността. Това
астрално виждане, което възниква в спящо състояние, е все още
непълно.

Сънищата спират да бъдат хаотични. Човек разбира отношението
между символизма на съня и реалността; той придобива контрол над
астралния свят. И тогава в душата се събужда вътрешната астрална
светлина, която възприема другите души в истинската им същност.
Установява се продължителност на съзнанието между будното
състояние и спящото състояние.
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 21:41:54 pm от Морфей »
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен slav321

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #719 -: Юли 23, 2010, 01:40:25 am »
Цитат на: Рудолф Щайнер - Езотерична Космология
Интересът на Боговете е елемента на човешката любов, чрез която бива
поддържан техния живот.

Когато Луцифер, под формата на змия, подбужда човека да търси
познание, Йехова е разгневен. Луцифер тук е разбиран като падналия
Бог, който внушава на човека желанието за лично познание. Това го
поставя в опозиция на Божествената Воля, която го е създала по свой
образ.

Астралното виждане (което още присъства в съня) е алегорично и
символично.

Посветеният намира спокойствие в своята душа. Постига се астрално
виждане - където всичко е символичен образ на реалността. Това
астрално виждане, което възниква в спящо състояние, е все още
непълно.

Сънищата спират да бъдат хаотични. Човек разбира отношението
между символизма на съня и реалността; той придобива контрол над
астралния свят. И тогава в душата се събужда вътрешната астрална
светлина, която възприема другите души в истинската им същност.
Установява се продължителност на съзнанието между будното
състояние и спящото състояние.

Това в контекста на моя въпрос ли е?Аз искам да попитам каква е връзката между контролът и всички тези символи за които се говори в тази тема?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27